TVP wiosną 2

Jedynka już od końca lutego planuje zaprezentować premiery teatralne m.in. "Lekkomyślną siostrę" w reż. Agnieszki Glińskiej oraz spektakle na żywo. Już 27 lutego pokaże spektakl "Skarpetki, Opus124" w reż. Macieja Englerta, a 26 marca spektakl "Dzienniki" Witolda Gombrowicza w reż. Mikołaja Grabowskiego.

Logo TVP

W każdą sobotę widzowie oglądać będą przygody Komisarza Aleksa, a w niedziele do ramówki powraca Ranczo. Będziemy mogli również śledzić dalsze przygody Ojca Mateusza.

Od marca Jedynka wprowadza na antenę nowe pasmo filmu dokumentalnego "Dok Szok", w którym pokaże najbardziej szokujące i kontrowersyjne filmy dokumentalne ze świata, przeznaczone dla widzów od lat 18 m.in Mondo Cane. TVP1 będzie emitować cykle: "Czas na dokument", "Polskie oko" i "Polski pazur".

Propozycje filmowe zapowiada się równie interesująco. Już w najbliższy piątek będziemy mogli zobaczyć Mamma Mia!. W "Hicie na sobotę" prezentowani będą: "Piraci z Karaibów", Książę Persji, czy Randka w ciemno. W piątki zobaczymy m.in. Babel, Lektora, czy Hotel Ruanda.

Jedynka rozpocznie również emisję Terra Nova – produkcji Stevena Spielberga, Petera Chernina, Brannona Bragi, René Echevarrii oraz Aarona Kaplana. Od poniedziałku do piątku TVP1 przypomni polskie seriale m.in. Alternatywy 4, Czterdziestolatek i Zmiennicy.

W programie TVP1 nie zabraknie także programów: "SOS dla czterech łap" i "Czapla w podróży". Jedynka umieściła w ramówce także takie programy, jak: "Euro wg Gesslera" i "Kto za to zapłaci? Program Tadeusza Mosza i Jana Wróbla".

Na antenie będziemy mogli również oglądać 2 mecze piłki nożnej Polska-Portugalia (29.02.2012) oraz Polska-Lichtenstein (1.06.2012), transmisję z Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Stambule (10-11.03.2012) oraz z meczu żużlowego Polska-Reszta świata (14.04.2012).

TVP2 pokaże 2 edycję muzycznego widowiska na żywo "Bitwa na głosy". Dwójka proponuje także 2 nowe polskie seriale: od 7 marca Ja to mam szczęście, a od 4 marca Aidę.

W ramach cyklu "Kocham kino" stacja zaprezentuje m.in. Za wszelką cenę, Dom zły, Wszyscy jesteśmy Chrystusami, Rewers, czy Volver.

Z kolei "30 minut młodego kina" to nowy cykl filmów polskich w TVP2. W cyklu debiutowali m. in. Borys Lankosz (Rewers), Barbara Białowąs (Big love), Marysia Sadowska, Adrian Panek (Daas).

Pasmo "Poniedziałek z gwiazdami" wypełnią np. Zwykli ludzie, Zapach kobiety, Zielona karta, Pręgi, Apartament i Wieczór.

W paśmie "Kino ma maksa" widzowie będą mogli obejrzeć m.in.: Air Force One, Chłopaki też płaczą, 13. dzielnica, Diamentowa afera oraz 6 części "Gwiezdnych wojen".

5 marca TVP2 będzie transmitować rozdanie Polskich Nagród Filmowych Orły. Do tegorocznych Orłów kandydowało 41 polskich filmów.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…