Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Premiery DVD i Blu-Ray #9/2012 7

Czeka nas obfity tydzień pod względem premier, więc warto zapoznać się bliżej z pozycjami, jakie pojawią się na półkach. Niewątpliwie dwa tytuły przyćmią resztę – pierwszy sezon epickiego serialu HBO pt. Gra o tron oraz wielokrotnie już nagradzane Służące. Fani serialów telewizyjnych oprócz wspomnianej produkcji HBO znajdą w sklepach kolejne sezony popularnych seriali ABC.

Gra o tron
Sezon 1

Najbardziej oczekiwany serial HBO, zdobywca 2 nagród Emmy. Na podstawie bestsellerowej sagi George’a R. R. Martina. Królowie, Królowe, rycerze i renegaci, kłamcy, lordowie i ci uczciwi… wszyscy wchodzą do gry o tron. Walka o władzę, intrygi i zdradzieckie sojusze, walki polityczne i obsesje erotyczne. Przemoc, krew i zasady honoru. W tej grze można zginąć lub zwyciężyć. (zwiastun)
UWAGA! W okresie premiery na rynku dostępne będzie limitowane wydanie kolekcjonerskie DVD w specjalnym opakowaniu (tzw. digipack). Do wydania dołączony zostanie 16-stronicowy przewodnik z drzewami genealogicznymi wielkich rodów Westeros. Edycja kolekcjonerska będzie do kupienia tylko w salonach Empik. Więcej informacji znajdziesz na stronie dystrybutora.
Opinie redaktorów: Beznickowy, Redox, nathalie
Premiera DVD (5 DVD): 9 marca
Dodatki: Kompletny przewodnik po Westeros
Za kulisami Gry o tron
Kreując czołówkę
Z książki na ekran
Profile bohaterów
Nocna Straż
Tworząc język plemienia Dothraków
Komentarze
Dystrybutor: Galapagos
Cena: 139,99 zł*
Premiera Blu-Ray (5 BD): 9 marca
Dodatki: Kompletny przewodnik po Westeros (wersja rozszerzona)
Za kulisami Gry o tron
Kreując czołówkę
Z książki na ekran
Profile bohaterów
Nocna Straż
Tworząc język plemienia Dothraków
Komentarze
Anatomia odcinka
Przewodnik po odcinkach
Ukryte jaja smoka
Dystrybutor: Galapagos
Cena: 299,99 zł*

Służące

Akcja filmu toczy się w latach 60. XX w. na amerykańskim Południu. Skeeter (Emma Stone), początkująca dziennikarka, niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórymi służącymi najzamożniejszych rodzin w okolicy. Dzięki uporowi i empatii Skeeter szykanowane kobiety odważą się walczyć o godność. Wspólnie napisana powieść zaburzy małomiasteczkowy spokój i będzie krokiem na drodze do zmian, a między uczestniczkami projektu zrodzi się niezwykła przyjaźń… (zwiastun)
Opinie redaktorów: Quagmire, Beznickowy, Redox, nathalie
Premiera DVD: 9 marca
Dodatki: Niewykorzystane sceny z wprowadzeniem reżysera Tate’a Taylora
Teledysk do piosenki Mary J. Blige "The Living Proof"
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 39,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 9 marca
Dodatki: Jak powstawał film „Służące”: od przyjaźni do realizacji
Własnymi słowami: hołd dla służących z Missisipi
Niewykorzystane sceny z wprowadzeniem reżysera Tate’a Taylora
Teledysk Mary J. Blige "The Living Proof"
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 99,99 zł*

Baby są jakieś inne

W nowym dziele Marka Koterskiego dwóch prawdziwych facetów, których połączyła ekscytująca nocna wyprawa, stawi czoło zmasowanemu atakowi perfidnych przedstawicielek płci przeciwnej i rozprawi się ze wszystkimi okowami męskiej swobody w sfeminizowanym świecie. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Redox
Premiera DVD: 8 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Agora
Cena: 29,99 zł*

Tower Heist: Zemsta cieciów

Obsługa luksusowego apartamentowca przy Central Parku zwanego "Tower" dowiaduje się, iż miliarder, właściciel penthousa w tym wieżowcu zdefraudował pieniądze odkładane przez nich na emeryturę. Pracownicy decydują, iż musi to zostać pomszczone i planują wariacki skok aby odzyskać swoje pieniądze. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Redox
Premiera DVD: 8 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 39,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 8 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 79,99 zł*

Ilu miałaś facetów?

Ally Darling (Anna Faris) czyta artykuł, który skłania ją do przekonania, że zostanie samotna już na zawsze. Za wszelką cenę nie chce do tego dopuścić i rozpoczyna przegląd swoich byłych facetów w nadziei, że przeoczyła wśród nich tego "idealnego" na resztę życia. Jednak jej desperackie próby, by ponownie związać się ze swoimi dawnymi kochankami przybierają komiczną formę – poczynając od lalkarza, który jest bardziej "drewniany" niż jego lalki, aż po ginekologa z "dziurawą" pamięcią. Okazuje się, że Ally może znaleźć faceta swoich marzeń, w najbardziej niespodziewanym miejscu ze wszystkich. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy, jacks
Premiera DVD: 7 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Imperial-Cinepix
Cena: 54,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 7 marca
Dodatki: Wersja rozszerzona: Niektóre wspomnienia trzeba pielęgnować
Gagi: chcielibyście, żeby to się nigdy nie zdarzyło
Sceny niewykorzystane: wspomnienia o byłym chłopaku – niech nie wracają!
Dystrybutor: Imperial-Cinepix
Cena: 99,99 zł*

Daas

Jest rok 1776. Radca wiedeńskiej Kancelarii Nadwornej Henryk Klein otrzymuje skargę na hrabiego Jakuba Franka, który kilkanaście lat wcześniej został skazany za głoszenie herezji i zbiegł do Wiednia. Donos napisany został przez jego byłego wyznawcę, Jakuba Golińskiego. Klein dowiaduje się, że za zdradę Goliński został ukarany i obrabowany, a teraz czeka go śmierć ku przestrodze innych. Radca przeprowadza dochodzenie. Udaje mu się ustalić, że pseudo-mesjasz ogłosił się Bogiem, tworzy ze swoich wyznawców armię i szuka kontaktów z dworem cesarzowej Marii Teresy. Klein podejrzewa spisek, którego celem jest zamach stanu. (zwiastun)
Premiera DVD: 8 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Best Film
Cena: 39,99 zł*

Love Never Dies

Minęło 10 lat od momentu, kiedy Upiór uciekł z Paryża do Nowego Jorku, gdzie obecnie wiedzie życie między dziwakami w parku rozrywki na Coney Island. Znalazł wreszcie miejsce, gdzie wybrzmiewa jego muzyka, ale ciągle tęskni za swoją miłością – Christine Daae. Aby odzyskać utraconą miłość, Upiór stawia wszystko na jedną kartę i zwabia Christine, jej męża Raoula i ich małego syna Gustava na Coney Island do wspaniałego, błyskotliwego świata, w którym żyje. Bohaterowie nie mają pojęcia co ich tam czeka… (zwiastun)
Premiera DVD: 8 marca
Dodatki: Materiały z produkcji musicalu
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 39,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 8 marca
Dodatki: Materiał z produkcji musicalu
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 79,99 zł*

Sanktuarium

Po śmierci matki, Brian Carter (Sean Clement) dowiaduje się, że odziedziczył po niej ośrodek, w którym testowano nowatorskie i mocno kontrowersyjne metody leczenia uzależnień. Wraz z przyjaciółmi Brian postanawia zwiedzić cieszący się złą sławą szpital. Poznaje w nim tajemniczego współpracownika nieboszczki i dzięki niemu odnajduje przejście do podziemi, które skrywają mrożące krew w żyłach pamiątki po badaniach naukowców. Wkrótce Brian przekona się, że to na nim skupi się zemsta istot, które żądają wyrównania krzywd za nieludzkie eksperymenty… (zwiastun)
Premiera DVD: 8 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 29,99 zł*

Autopsy

Środek nocy na opuszczonej drodze. Rozbity samochód i grupa zakrwawionych nastolatków, którzy jeszcze chwilę temu bawili się na szalonej imprezie w Nowym Orleanie. Teraz, zdezorientowani i ranni czekają na jakąkolwiek pomoc. Gdy po kilku minutach przyjeżdża ambulans są pewni, że los im sprzyja. Podejrzenia zaczyna budzić dopiero przerażająco opustoszały szpital. Nie przypuszczają jednak, że trafili do miejsca, gdzie ci, którzy powinni nieść pomoc, zamienili się w oprawców, a oni sami staną się przedmiotem makabrycznych eksperymentów. (zwiastun)
Premiera DVD: 5 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Vision Film
Cena: 29,99 zł*

Przygoda

Anna (Lea Massari) i jej przyjaciółka Claudia (Monica Vitti) zostają zaproszone przez narzeczonego Anny – Sandro (Gabriele Ferzetti) – na przejażdżkę jachtem. Kierują się ku malowniczym Wyspom Liparyjskim i zatrzymują na jednej z nich. Sielanka weekendowego wypadu trwa do momentu, w którym Anna w tajemniczy sposób znika. Sandro i Claudia podejmują wspólne poszukiwania, sprawdzając na własną rękę każdy kolejny trop i każdą pogłoskę dotyczącą zaginionej.
Premiera DVD: 8 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Gutek Film
Cena: 39,99 zł*

Latająca maszyna

Film opowiada historię Ani, której ukochany tata wyjeżdża do Londynu. Dziewczynka zostaje w Warszawie i bardzo za nim tęskni. Wśród sterty rupieci na podwórku odnajduje stary fortepian, który – zamienia się w… latającą maszynę. Ania wraz ze swym kuzynem Chip-Chipem poszybują nad dachami miasta by odnaleźć ojca. Czy wizyta w najpiękniejszych miastach Europy, które niegdyś odwiedził Chopin, i niezwykłe przygody, jakie dzieci przeżyją w trakcie podniebnej podróży, przybliżą Anię do spotkania z wytęsknionym tatą? (zwiastun)
Premiera DVD: 9 marca
Dodatki: Zwiastun filmu
Making of
Wywiady
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 29,99 zł*

Chirurdzy
Sezon 7

Sukcesy na salach operacyjnych i błędy w sypialniach. Zaskakujące zwroty akcji i dramatyczne decyzje… Nadchodzi przełomowy rok dla pracowników szpitala Seattle Grace. Dowiedz się, jak najsłynniejsi serialowi lekarze wszech czasów poradzą sobie po tragedii, która wstrząsnęła wszystkimi pod koniec poprzedniego sezonu i poznaj dalsze losy oraz zmagania ulubionych bohaterów. Coś się kończy, coś się zaczyna…
Opinie redaktorów: nathalie
Premiera DVD (6 DVD): 9 marca
Dodatki: Odcinek muzyczny – wersja rozszerzona
Odcinek muzyczny – za kulisami
Chirurdzy pod nożem – niepublikowane sceny
W szwach – wpadki na planie
Seattle Grace: przesłanie nadziei – webizody
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 99,99 zł*

Gotowe na wszystko
Sezon 7

Tym razem seksowne gospodynie z Wisteria Lane będą musiały stawić czoła nowej rywalce (Vanessa Williams (VII)), która wprowadzi jeszcze więcej zamętu w ich skomplikowane i pełne intryg życie. Renee zacznie spędzać więcej czasu z Tomem, wzbudzając tym zazdrość Lynette. Bree zainteresuje się Keithem (Brian Austin Green), Gabrielle odkryje szokującą tajemnicę z przeszłości, a Susan podejmie bardzo… nietypową pracę. Zamieszki w sąsiedztwie tylko podgrzeją i tak już gorącą atmosferę…
Opinie redaktorów: Beznickowy
Premiera DVD (6 DVD): 9 marca
Dodatki: Gotowe na quiz
Dorastanie na Wisteria Lane
Wpadki na planie
Sceny niewykorzystane
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 99,99 zł*

Gotowe na wszystko
Sezony 1-7

Odwiedź najsłynniejsze przedmieścia Ameryki i poznaj tajemnice pieczołowicie skrywane za fasadą idealnie przystrzyżonych trawników. Na nowo przeżyj każdą minutę najgorętszego serialu telewizyjnego ostatnich lat i przypomnij sobie początki tej niezwykłej, wciągającej historii. Poznaj głęboko skrywane sekrety seksownych gospodyń domowych oraz ich wścibskich sąsiadów, oglądając pierwszy sezon "Gotowych na wszystko". To uzależniająca rozrywka w najlepszym wydaniu!
Opinie redaktorów: Beznickowy, jacks
Premiera DVD (36 DVD): 9 marca
Dodatki: każdy sezon zawiera bogate materiały dodatkowe
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 399,99 zł*

Prywatna praktyka
Sezon 4

Nadchodzi czas zmian dla dr Addison Montgomery i jej kolegów po fachu. Pete i Violet przygotowują się do ślubu, tymczasem konflikty w przychodni narażają na szwank związek Sama i Addison. Charlotte i Cooper wciąż zmagają się z następstwami traumatycznych wydarzeń, a siostra Dereka, Amelia, powraca z Seattle…
Premiera DVD (6 DVD): 9 marca
Dodatki: Za kulisami: scena gwałtu
Sceny niewykorzystane
Wpadki na planie
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 99,99 zł*

*sugerowana cena detaliczna
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną zmianę daty premiery.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Anita_Nowakowska 2012-03-03

Świetny pomysł z opiniami. Może w przyszłości trafi się więcej filmów/ seriali, które oglądałam abym mogła wspomóc pomysł :)

jacks 2012-03-03

Zestawienie pierwsza klasa!

Beznickowy 2012-03-03

Od razu chciałbym podziękować użytkownikom, którzy zgodzili napisać parę zdań o wyżej wymienionych filmach i liczę na dalszą współpracę :)

Proszę czekać…