Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Premiery DVD i Blu-Ray #10/2012 6

Tydzień niewątpliwie będzie należeć do polskiego hitu kinowego ostatnich miesięcy, czyli do Listów do M., które dzięki kilkunastodniowej przedsprzedaży zajmują czołowe miejsca na listach bestsellerów w wielu sklepach internetowych. Ciekawą propozycją może być także Anonimus, który zebrał pochlebne opinie od polskiej publiczności, choć nielicznej. Ponadto tydzień obfitować będzie w premiery klasyków na Blu-Ray.

Listy do M.

To film, w którym pogubieni życiowo bohaterowie odkryją, że to, co ich spotkało, to właśnie miłość. W jeden wyjątkowy dzień w roku, pięć kobiet i pięciu mężczyzn przekona się, że przed miłością i świętami nie da się uciec. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy
Premiera DVD: 15 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 29,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 15 marca
Dodatki: Dwa zwiastuny
Kulisy filmu
Galeria zdjęć
Teledysk
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 69,99 zł*

Anonimus

Rozgrywający się w politycznej, elżbietańskiej Angliii, "Anonimus" podejmuje temat od lat zaprzątający umysły zarówno naukowców jak i najznamienitszych twórców. Kto tak naprawdę stworzył dzieła przypisywane Williamowi Szekspirowi? Film przedstawia jedną z możliwych odpowiedzi, skupiając się na czasach, kiedy to skandaliczne intrygi polityczne, zakazane romanse na królewskim dworze oraz knowania chciwej szlachty żądnej władzy były tematem dramatów prezentowanych w jednym z najbardziej nieoczekiwanych miejsc: na londyńskich deskach teatralnych. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy
Premiera DVD: 14 marca
Dodatki: Komentarze: reżyser Roland Emmerich i scenarzysta John Orloff
Sceny niewykorzystane
Reportaż: kto był prawdziwym Williamem Szekspirem
Dystrybutor: Imperial-Cinepix
Cena: 54,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 14 marca
Dodatki: Komentarze: reżyser Roland Emmerich i scenarzysta John Orloff
Sceny niewykorzystane
Reportaż: kto był prawdziwym Williamem Szekspirem
Sceny rozszerzone i alternatywne
Prawidłowa wymowa…
Nie tylko efekty specjalne
Dystrybutor: Imperial-Cinepix
Cena: 99,99 zł*

Footloose

Nastolatek z Bostonu, Ren MacCormack (Kenny Wormald) przeprowadza się do małego miasteczka na południu i dosłownie… przeżywa prawdziwy szok kulturowy. Otóż po tragicznym wypadku, wielebny Shaw Moore (Dennis Quaid) zabrania w miasteczku tańca i grania głośnej muzyki. Prowokując pastora, Ren zakochuje się w jego zbuntowanej córce (Julianne Hough), burzy status quo i odmienia miasteczko, przywracając je do życia. (zwiastun)
Premiera DVD: 14 marca
Dodatki: Komentarz: reżyser Craig Brewer
Sceny niewykorzystane z opcjonalnym komentarzem reżysera
"Fake ID" Teledysk Big & Rich
Dystrybutor: Imperial-Cinepix
Cena: 54,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 14 marca
Dodatki: Komentarz: reżyser Craig Brewer
Reportaże o realizacji filmu
Taniec z gwiazdami Footloose
Sceny niewykorzystane
Teledysk "Footloose" – Blake Shelton
Teledysk "Fake ID" – Big & Rich
Teledysk "Holding Out For A Hero" – Ella Mae Bewen
Footloose Rap
Dystrybutor: Imperial-Cinepix
Cena: 99,99 zł*

Annie Hall

Życie Alvy’ego Singera (Woody Allen) jednego z najbardziej błyskotliwych komików na Manhattanie, zmienia się, gdy jego najlepszy przyjaciel Rob (Tony Roberts) przedstawia go uroczej piosenkarce z nocnego klubu, Annie Hall (Diane Keaton). Alvy nie zdaje sobie sprawy, że jest naprawdę zakochany, do czasu gdy Annie poszukując nowego życia i… kochanka (Simon Paul) porzuca go. Dopiero wtedy Alvy robi wszystko, by odzyskać Annie i zdobyć to, co w życiu najważniejsze – prawdziwą miłość.
Opinie redaktorów: Redox
Premiera Blu-Ray: 14 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Imperial-Cinepix
Cena: 99,99 zł*

Manhattan

42-letni mieszkaniec Manhattanu Isaak Davis (Woody Allen) ma pracę, której nienawidzi, 17-letnią dziewczynę Tracy (Mariel Hemingway), której nie kocha i byłą żonę – lesbijkę (Meryl Streep) – piszącą "szczerą" książkę o ich małżeństwie… żonę, którą Isaak chętnie by udusił gołymi rękami. Wszystko się zmienia, gdy związuje się z pełną seksu i inteligentną Mary (Diane Keaton) – rozstaje się z Tracy, porzuca pracę i nareszcie cieszy się życiem, które nabrało sensu i kolorytu, życiem w mieście, w którym seks jest tak łatwy i powszechny jak uścisk dłoni, a do świata prawdziwej miłości prowadzą obrotowe drzwi…
Opinie redaktorów: Redox
Premiera Blu-Ray: 14 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Imperial-Cinepix
Cena: 99,99 zł*

Kleopatra

Elizabeth Taylor wciela się w postać Kleopatry, olśniewającej i przebiegłej królowej Egiptu. By zabezpieczyć swoją potęgę, kusi i uwodzi rzymskich władców, do czasu, gdy spotyka swą największą miłość – Marka Antoniusza. Ich pełen namiętności romans decydował o losie dwóch największych imperiów ówczesnego świata.
Premiera Blu-Ray (2 BD): 14 marca
Dodatki: Kleopatra przez wieki – kulturowe dziedzictwo
Kleopatra – zaginione fragmenty
Fox Movie Channel prezentuje Dziedzictwo Foxa z Tomem Rothmanem
Komentarze: Chris Mankiewicz, Tom Mankiewicz, Martin Landau i Jack Brodsky
Listy Kleopatry: prywatna korespondencja – galeria fotosów
Kleopatra: Film, który odmienił Hollywood
Cztery gwiazdy Kleopatry
Reportaże Fox Movietone News
Dystrybutor: Imperial-Cinepix
Cena: 99,99 zł*

Legenda

W świecie zamieszkanym przez wróżki, gobliny, jednorożce i ludzi, Jack (Tom Cruise) staje przed bohaterskim wyzwaniem. Musi ocalić piękną księżniczkę Lily (Mia Sara) i pokonać demonicznego Lorda Ciemności (Tim Curry), by ocalić świat przed wiecznym zlodowaceniem.
Opinie redaktorów: jacks
Premiera Blu-Ray: 14 marca
Dodatki: Wersja reżyserska
Dystrybutor: Imperial-Cinepix
Cena: 99,99 zł*

*sugerowana cena detaliczna
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną zmianę daty premiery.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 12

miodzik 2012-03-12

Ależ ja nie mam nic przeciwko temu, żeby był postęp – tylko to musi być kompromis rozsądny, dla samej wygody mnie nikt nie złowi na byle jaki bitrate. Może to nawet nie będzie polegało na stricte zwiększeniu przepustowości samych łączy, a po prostu na wydajniejszych jakościowo kodekach. Tylko to musi być rozsądne – nie, tak jak w przypadku mp3, że jakość tego dźwięku jest dla kogoś kto ma słuch żenująco płaska, nie ma to jak dźwięk analogowy :)
PS. to wydanie Kleopatry we Włoszech kosztuje 14,39€
Lingua: Inglese, Italiano, Tedesco (niemiecki), Thai, Ceco (czeski), Russo
Sottotitoli: Inglese, Italiano, Tedesco, Polacco, Ceco, Greco, Rumeno, Bulgaro, Russo, Cantonese, Turco, Cinese mandarino, Thai, Coreano
- coś nie tak jest z tym naszym kapitalizmem :(

Grzegorz_Derebecki 2012-03-11

No tak, ale tu jeszcze musisz doliczyć czas by zakupić płytkę. Poza tym płytki lubią się niszczyć jak się ich nie szanuje.
Nie zrozum mnie źle bo np mogłem sobie nagrać Gwiezdne Wojny z TVP HD ale wolałem kupić na BR bo są filmy które fajnie mieć w naprawdę dobrej jakości. Co nie zmienia faktu, że raczej nie doczekamy się już następcy BR bo wszystko idzię w stronę internetu czy komuś się to podoba czy nie :)

miodzik 2012-03-11

No tak – wygoda – tutaj pełna zgoda, ale wiesz, ja akurat jestem stara szkoła: zawsze coś było za coś – włożenie płytki to w końcu 3 sekundy, a oglądasz np. 2 godziny, więc mnie wygoda kosztem jakości nie zachęci – ciągle czekam na nowe wydania starych klasyków na BR, bo ogląda się niektóre jakby pierwszy raz :)

Grzegorz_Derebecki 2012-03-11

Jasne, że nie ale ten np filmy z iTunes wydają się w dużo lepszej jakości niż to co idzie na platformach satelitarnych. Z netflix też nie jest tak źle mają troche filmów w full HD. Ja wiem, że to nie to bitrate ale myśle, że BR skończy się zanim całkiem stanie się popularne – po prostu wygoda klikam i mam nie muszę nawet płytki wkładać do napędu.
PS. Nie tylko bitrate jest ważny ale i format kompresji jak i profil.

miodzik 2012-03-11

Ależ streaming w życiu (przynajmniej u nas) nie da Ci jakości takiej jak BR – jak masz ekran 50" czy 60" to nawet te nasze HD w platformach sat jest jak na youtubie. Dlatego wole czasem poczekać z jakimś ciekawym wizualnie filmem na wydanie BR i obejrzeć sobie w jakości, przy której nawet pewne braki scenariuszowe tracą na znaczeniu :)

Proszę czekać…