Dom Kevina sprzedany!

kadr z filmu kevin sam w domu

Znany z filmu Kevin sam w domu, dom położony jest w małej miejscowości Winnetka, około 25km od Chicago. Posiadłość mającą 4250 m2 powierzchni, składającą się z 14 pokoi, wystawiono na sprzedaż już w maju ubiegłego roku. Właściciele zażyczyli sobie aż 2,4 miliona dolarów, jednak żaden potencjalny kupiec nie chciał zapłacić takiej ceny, więc w końcu zgodzili się go oddać za 1,6 miliona dolarów.

domdom

Warto również wspomnieć, że nie każdy mógł przyjść obejrzeć posiadłość. Dom otwarty nie był planowany i tylko wcześniej zweryfikowani kupcy mogli umówić się na spotkanie. Były to zapewne środki ostrożności podjęte w celu prowadzenia negocjacji tylko z poważnymi kupcami i uniknięcia tłumów wycieczek do słynnego, filmowego domu.

Kevin sam w domu jest jednym z najsłynniejszych filmów familijnych. To już pewnego rodzaju tradycja, że w Święta Bożego Narodzenia, pojawia się w jednej ze stacji telewizyjnych. Akcja filmu w większości rozgrywa się właśnie w tej posiadłości, której mały Kevin (Macaulay Culkin), przypadkiem zostawiony przez rodzinę, nieustępliwie broni przed włamywaczami.


Natalia Karzel
Po prostu kocham kino :)