Po prostu kocham kino :)

Dom Kevina sprzedany! 4

Znany z filmu Kevin sam w domu, dom położony jest w małej miejscowości Winnetka, około 25km od Chicago. Posiadłość mającą 4250 m2 powierzchni, składającą się z 14 pokoi, wystawiono na sprzedaż już w maju ubiegłego roku. Właściciele zażyczyli sobie aż 2,4 miliona dolarów, jednak żaden potencjalny kupiec nie chciał zapłacić takiej ceny, więc w końcu zgodzili się go oddać za 1,6 miliona dolarów.

kadr z filmu kevin sam w domu

domdom

Warto również wspomnieć, że nie każdy mógł przyjść obejrzeć posiadłość. Dom otwarty nie był planowany i tylko wcześniej zweryfikowani kupcy mogli umówić się na spotkanie. Były to zapewne środki ostrożności podjęte w celu prowadzenia negocjacji tylko z poważnymi kupcami i uniknięcia tłumów wycieczek do słynnego, filmowego domu.

Kevin sam w domu jest jednym z najsłynniejszych filmów familijnych. To już pewnego rodzaju tradycja, że w Święta Bożego Narodzenia, pojawia się w jednej ze stacji telewizyjnych. Akcja filmu w większości rozgrywa się właśnie w tej posiadłości, której mały Kevin (Macaulay Culkin), przypadkiem zostawiony przez rodzinę, nieustępliwie broni przed włamywaczami.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

MJ_MARTINO 2012-03-14

Kevin sam w domu w święta atffuuu…. ileż można ;o

nathalie 2012-03-13

Wątpię żeby nadal było aż takie zainteresowanie tym domem, przez rok go nie mogli sprzedać i jest dość na uboczu. Czasem mam też wrażenie, że tylko w Polsce jest taki szał na Kevina – tradycji świątecznej, że jak nie ma go w ramówce Polsatu to protesty od razu ;p

Beznickowy 2012-03-13

Nie no domek elegancki – nie przeczę. Ale cenię sobie spokój domowego zacisza i nie chciałbym odpędzać ze swojego trawnika natrętnych gapiów :D

nathalie 2012-03-13

@Beznickowy Ale czemu strach ? ; ) Wg mnie wygląda bardzo sympatycznie!
@Trophy Nie dziwne, po tylu latach to tam pewnie nie jeden porządny remont był, przez co już pewnie śladu nie ma po scenerii znanej z Kevina.

Trophy 2012-03-13

Ale podobno został odrestaurowany tak, że nie jest podobny do tego samego wnętrza co było w Kevinie.

Proszę czekać…