kino europejskie...i wszystko inne

Spartakus powraca do Polski 4

Już w sobotę 17 marca w stacji HBO będzie miała miejsce polska premiera telewizyjna serialu Spartakus: Zemsta. Będzie to kontynuacja pierwszej serii Spartakus: Krew i piach.

Spartakus: Zemsta

Pierwotny odtwórca roli Spartakusa Andy Whitfield, w marcu 2010 roku dowiedział się, że cierpi na chłoniaka nieziarniczego. Twórcy serii postanowili więc nakręcić prequel, odtwórcą głównej roli został Dustin Clare, a wcielił się on w postać Gannicusa w miniserialu Spartakus: Bogowie areny. W 6 odcinkach twórcy przedstawili wydarzenia sprzed pobytu Spartakusa w domu Batiatusa, kiedy to mistrzem areny w Kapui był właśnie Gannicus.

Tymczasem Andy Whitfield przegrywał walkę z chorobą i ostatecznie zmarł 11 września 2011 roku w Sydney.

Producenci dla potrzeb kontynuacji serialu, w roli Spartakusa obsadzili Liama McIntyre'a.

Spartakus: Zemsta swą światową premierę miał 27 stycznia tego roku w amerykańskiej stacji STARZ.

Czego możemy się spodziewać ?
Zmiany w obsadzie już wspomnianej postaci Spartakusa, ale również Cynthia Addai-Robinson zastąpiła Lesley-Ann Brandt w roli Naevii – kobiety Crixusa.
Niewątpliwą stratą dla serialu będzie brak Johna Hannah, odtwórcy roli Batiatusa, który został zabity w ostatnim odcinku pierwszej serii.
Pojawią się jednak nowe postacie: Hanna Mangan Lawrence zagra Seppię, Tom Hobbs Seppiusa, a Brett Tucker Variniusa – przeciwnika Claudiusa Glabera.

Malownicze, krwawe, a przede wszystkim brutalne walki, bezpośrednie sceny seksu oraz wypełniające fabułę intrygi powinny zadowolić każdego widza.

Akcja serialu Spartakus: Zemsta rozpoczyna się chwilę po ucieczce z domu Batiatusa, która kończyła poprzedni sezon. W Kapui wciąż trwa bunt gladiatorów i mieszkańcy miasta zaczynają poważnie obawiać się jego konsekwencji. Aby uspokoić lud i stłumić powstanie, Gaius Claudius Glaber (Craig Parker) udaje się do Kapui wraz ze swoją armią. Liczy, że uda mu się tam spacyfikować grupę zdesperowanych niewolników. Dowodzi nimi Spartakus, który waha się, jaką drogą powinien pójść – walki o wolność czy zemsty za doznane krzywdy.

A tymczasem stacja STARZ ogłosiła powstanie kolejnego sezonu losów Spartakusa, w którym mają się pojawić 2 nowe postacie: Juliusz Cezar (w tej roli Todd Lasance) i Mark Krassus (Simon Merrells), odtwórcą głównej roli pozostanie Liam McIntyre.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

MJ_MARTINO

2 Sezon jest również dobry jak i pierwszy po mimo braku Neavii i Andiego.
"Nowy" Spartacus widać powoli się wdraża w swoją rolę aczkolwiek brakuje mu trochę pewności.. według mnie jest ciut za młody z wyglądu ;) Mało było na razie walk z jego udziałem wiec też ciężko coś powiedzieć o umiejętnościach.. aczkolwiek po 3 odcinkach można się przyzwyczaić. A każdy odcinek jest lepszy niż poprzedni po mimo że w drugim sezonie brakuje trochę intryg co było świetne w 1 sezonie ;D
Ale po 7 odcinkach 2 sezonu i tak polecam bo jest to świetny serial!

Proszę czekać…