dramat, komedia kryminalna / rock, hh / za mało tu miejsca, by napisać o wszystkim... jestem wesołym człowieczkiem :)

Filmowy weekend - przegląd #3 7

Ciepło, coraz cieplej! W powietrzu już czuć nadchodzącą wielkimi krokami wiosnę. Piątek przywita nas sześcioma premierami kinowymi, między innymi opowieścią o Królewnie Śnieżce oraz filmową wersją przygód Hansa Klossa. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z resztą premier kinowych oraz wyborem programu TV na ten weekend.

Plakaty: Królewna Śnieżka, Hans Kloss, Wszystkie odloty Cheyenne'a

Premiery kinowe

Wszystkie odloty Cheyenne'a

Cheyenne (Sean Penn) to gwiazdor rocka, który lata świetności ma już dawno za sobą. Wiedzie spokojne życie w Dublinie i utrzymuje się z tantiem. Pewnego dnia bohater dowiaduje się, iż jego ojciec umiera. Wyrusza zatem do Nowego Jorku w nadziei, że zdąży pogodzić się z rodzicem. Niestety, na miejsce przybywa zbyt późno. Jest jednak coś, co Cheyenne może zrobić dla zmarłego ojca. Okazuje się, że ten całe swoje życie podporządkował jednemu celowi: zemścić się za upokorzenie sprzed wielu lat… Bohater decyduje się wyrównać rachunki.

Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć

Opis dystrybutora: Koenigsberg, 1945 rok. Hans Kloss (Tomasz Kot) – agent polskiego wywiadu o kryptonimie J-23 – wpada na trop skarbu zrabowanego przez nazistów. W intrygę zaangażowany jest stary znajomy Klossa – Hermann Brunner (Piotr Adamczyk). Kloss, próbując pokrzyżować plany wroga, stara się ocalić z wojennej pożogi piękną Elzę (Marta Żmuda-Trzebiatowska), dla której gotów będzie zaryzykować bezpieczeństwo swojej misji.

Demony

Opis dystrybutora: Lata temu matka Isabell w trakcie egzorcyzmu zabiła trzy osoby. Teraz jej córka, pragnąc pomóc matce, wyrusza w długą i niebezpieczną podróż w głąb przerażającego świata opętanych. Film dla miłośników horrorów w stylu Egzorcyzmów Emily Rose.

Śnieżka

Opis dystrybutora: Dawno, dawno temu w zaczarowanym królestwie żyła sobie piękna królewna. Na imię miała Śnieżka. Jej skóra była czysta jak śnieg, a włosy czarne jak noc. Pewnego dnia władzę nad krainą przejęła podstępem zła królowa (Julia Roberts). Zazdrosna o urodę i wdzięk dziewczyny rozkazała wygnać ją z królestwa. Teraz jej celem będzie wyjść bogato za mąż i pozbyć się problemów finansowych. Idealnym kandydatem będzie bardzo przystojny i niezwykle majętny książę. Niestety sprawy się nieco skomplikują, kiedy Śnieżka powróci, aby walczyć o swoje racje na czele bandy siedmiu krasnali-rabusiów. Zła królowa popadnie w nie lada tarapaty. Dzielna Śnieżka zamierza jej odebrać nie tylko władzę, ale także kandydata na męża, bo przystojny książę już dawno wpadł jej w oko.

Happy, happy

Opis dystrybutora: Kaja i Eirik to na pozór udane małżeństwo. Kaja nosi serce na dłoni i duszę na ramieniu. Eirik odkrywa siebie tylko na tyle, na ile musi, żeby mieć święty spokój. Zdaje się, że kiedyś się kochali. Teraz łączy ich tylko syn i codzienność pełna pozorów. W końcu rodzina jest najważniejsza. Całe ich życie wywraca się do góry nogami, kiedy do domu naprzeciwko wprowadzają się Sigve i Elisabeth. Nowi sąsiedzi są doskonali. Wiodą uporządkowane życie, wiedzą o sobie wszystko i nawet adoptowali sierotę z Etiopii! Kaja, której mąż unika od roku, postanawia odkryć tajemnicę perfekcyjnego związku. Teraz wszyscy będą mogli być wręcz nieprzyzwoicie szczęśliwi…

Kupiliśmy zoo

Opis dystrybutora: Nagrodzony Oscarem Matt Damon (Tożsamość Bourne'a, Buntownik z wyboru) w roli męża i ojca, który kupuje podupadłe prywatne ZOO z zamiarem przywrócenia mu dawnej świetności.

Program TV

Piątek, 16 marca 2012 – Hity dnia

Elitarni
TVP1 – 22:10

Opis dystrybutora: Rok 1997. Rio szykuje się na wizytę Papieża Jana Pawła II. Jako że kontrolę nad miastem sprawują zepsuci do szpiku kości mundurowi, do akcji wkracza BOPE – elitarna jednostka brazylijskiej policji, która ma zaprowadzić porządek. Jednak w świecie wszechobecnej korupcji, trudno dostrzec granicę między dobrem i złem. W tym samym czasie, dowódca Elitarnych, kpt. Nascimento szuka swojego następcy, ponieważ jego żona spodziewa się dziecka i naciska go, aby porzucił niebezpieczną służbę.

Persepolis
TVP Kultura – 20:20

Opis dystrybutora: Persepolis to opowieść o dorastaniu i dojrzewaniu w Teheranie, w czasach wybuchu rewolucji islamskiej. Dziewięcioletnia Marjane z zapałem rozczytuje się w komiksowej wersji Materializmu dialektycznego, wychowana w nieco zwariowanej, inteligenckiej rodzinie marzy o zostaniu prorokinią. Poznajemy ją (a wraz z nią Iran), gdy fundamentaliści przejmują władzę, zmuszając kobiety do noszenia chust, a mężczyzn do zapuszczania brody. Obserwujemy jej inteligentną grę ze „stróżami moralności”, odkrywanie zakazanego punku, Abby i Iron Maiden. Kiedy nasilają się prześladowania i wojna Iran-Irak nabiera gwałtowności, Marjane zostaje wysłana przez troskliwych rodziców, do szkoły w Austrii.

Pozostałe filmy

Film Stacja TV Godzina
102 dalmatyńczyki TVP1 20:20
Policyjna opowieść 3: Superglina TVP2 22:50
Madagaskar TVN 20:00
Krwawy diament TVN 21:50
Fantastyczna czwórka Polsat 21:35
Złote dziecko TVN7 20:00
Strażnik prawa TVN7 22:00
Tam i z powrotem Ale Kino+ 20:10
Hrabina Canal+ 22:35

Sobota, 17 marca 2012 – Hity dnia

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
TVP1 – 21:20

Opis dystrybutora: Karaiby, XVIII wiek. Kapitan Barbossa kradnie piracki statek kapitana Jacka Sparrowa, „Czarną Perłę”, a następnie atakuje miasto Port Royal i porywa córkę gubernatora, Elizabeth Swann. Sparrow zawiera sojusz z przyjacielem z dzieciństwa Elizabeth, Willem Turnerem. Na pokładzie najszybszego okrętu brytyjskiej floty „H.M.S. Interceptor” obaj wyruszają w pościg. Ich z kolei goni na statku „H.M.S. Dauntless” narzeczony Elizabeth – komandor Norrington. Barbossa zmierza na tajemniczą wyspę Isla de Muerte, gdzie dojdzie do ostatecznej rozgrywki. Okazuje się, że Barbossa i jego ludzie po zachodzie słońca przeistaczają się w armię żywych szkieletów. Związane jest to z klątwą, ciążącą na ukrytym skarbie.

Hej, skarbie
Canal+ – 22:00

Opis dystrybutora: Clareece „Precious” Jones to szesnastoletnia otyła, czarna dziewczyna, która mieszka w Harlemie pod koniec lat osiemdziesiątych. Nie dość, że jest po raz drugi w ciąży, w dodatku z własnym ojcem, który regularnie ją gwałci, to jeszcze matka bije ją i poniża. W domu nikt nie pracuje, a rodzina utrzymuje się tylko i wyłącznie dzięki pomocy socjalnej. Precious nie potrafi płynnie czytać i pisać, a poza tym zostaje wyrzucona ze swojego liceum. Dziewczyna nienawidzi samej siebie, a odskocznią od nieznośnej codzienności jest dla niej świat własnej wyobraźni. Zupełnie załamana i pozbawiona jakiejkolwiek nadziei Precious, pewnego dnia postanawia walczyć o lepsze jutro dla siebie i dwójki swoich dzieci. I nic jej w tej walce nie powstrzyma!

Pozostałe filmy

Film Stacja TV Godzina
Just Dance – Tylko taniec! TVP2 22:15
Lejdis TVN 21:30
Czerwony Kapturek – Prawdziwa historia Polsat 20:05
Spisek w New Hope Polsat 22:50
Dracula – Wampiry bez zębów TV4 22:00
40-letni prawiczek TVN7 21:55
Wojna domowa TVP Kultura 20:20
Aż poleje się krew Ale Kino+ 20:10
Niemoralna propozycja Ale Kino+ 22:55
Spisek Canal+ 20:00

Niedziela, 18 marca 2012 – Hity dnia

Tożsamość Bourne'a
TVN7 – 20:00

Opis dystrybutora: Cierpiący na amnezję mężczyzna zostaje uratowany przez załogę włoskiej łodzi rybackiej. Bliski śmierci, nie ma przy sobie nic oprócz kilku kul w boku oraz wszczepionego w biodro numeru konta w szwajcarskim banku. Mężczyzna za wszelką cenę pragnie dowiedzieć się, kim jest i dlaczego jego życie przyjęło taki niebezpieczny obrót. W Zurychu, w bankowym sejfie znajduje się kilka paszportów, spory zapas gotówki, broń oraz nazwisko… Jason Bourne… z paryskim adresem.

Komornik
TVP Kultura – 20:35

Opis dystrybutora: Film przedstawia 48 godzin z życia komornika bezwzględnie egzekwującego długi. Wszechwładny, nonszalancki, arogancki wobec swoich ofiar, pod wpływem dramatycznych zdarzeń próbuje naprawić wyrządzone krzywdy. Niestety, jego nieostrożne posunięcie zostaje wykorzystane przez przeciwników. Ci, którym próbował zadośćuczynić za wyrządzone krzywdy, nie staną w jego obronie.

Pozostałe filmy

Film Stacja TV Godzina
Dziewczyna z Alabamy TVP1 21:20
Moja nowa droga TVP2 22:05
Za szybcy, za wściekli TVN 22:00
Zdrada Polsat 23:00
Predator 2 TV4 20:00
Operacja Delta Force 3 TV4 23:10
Trzy kolory: Niebieski Ale Kino+ 22:30
Tamara i mężczyźni Canal+ 20:00
Surfer Canal+ 21:55
Ostatnia stacja Canal+ 23:30
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Beznickowy

Recenzje ma słabe, a niektóre nawet miażdżące :/

Redox

"Cheyenne’a" na pewno obowiązkowo zobaczę, jednak z tego weekendu największą niewiadomą pozostaje dla mnie "Kupiliśmy Zoo". Ze zwiastunów pachnie to ckliwą komedią familijną, z drugiej strony Crowe to wyreżyserował, więc może jest nadzieja na coś więcej.

krabdrab

Serdecznie dziękuję Pani. Zdrów

ember

Dziękuję pięknie :)
Mnie z premier kinowych najbardziej interesuje Cheyenne (ale polski tytuł i tagline są tragiczne!) i może "Happy, happy". Hans Kloss może być niezły, choć nowy plakat raczej nie zachęca – już wolę ten, który umieściłam na górze.
"Persepolis" mam w planach od dłuższego czasu, ale jeszcze zobaczę czy uda mi się dorwać do TV dziś wieczorem :-)

juskowiak

fajny pomysł.

Proszę czekać…