Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Premiery DVD i Blu-Ray #11/2012 7

W tym tygodniu mamy 38 premier (łącznie z reedycjami). Dlatego warto się zapoznać z poniższym przeglądem. Fani blockbusterów nie mogą przegapić premiery Immortals. Bogowie i herosi czy Trzech Muszkieterów 3D. Dla miłośników kina ambitniejszego będzie do kupienia m.in. Skóra, w której żyję czy Pół na pół. Wielbicielom Luc Bessona, Woody'ego Allena oraz Aleksandra Sokurowa nie mogą umknąć uwadze nowe wydania filmów wymienionych twórców.

Pół na pół

Adam Lerner (Joseph Gordon-Levitt) ma całkiem fajne życie. 27 lat, dobra praca, seksowna i piękna narzeczona (Bryce Dallas Howard) oraz oddany przyjaciel u boku (Seth Rogen). A pewnego dnia okazuje się, że ma też wielkiego guza wzdłuż kręgosłupa. Jeżeli nie zostanie on szybko usunięty, chłopak nigdy nie skończy 50, 30 a może nawet i 28 lat. Po pierwszym szoku zarówno Adam jak i jego bliscy próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. A metody radzenia sobie są różne… Kumpel wykorzystuje chorobę Adama do podrywania dziewczyn "na współczucie". Matka (Anjelica Huston) tak bardzo koncentruje się na własnym panicznym lęku o syna, że w ogóle o nim zapomina. Ukochana rzuca się w wir życia towarzyskiego, a młoda terapeutka (Anna Kendrick) okazuje się bardziej zestresowana sytuacją niż jej (trzeci w życiu) pacjent. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy, nathalie, Quagmire, Redox
Premiera DVD: 21 marca
Dodatki: Zwiastun
Wywiady
Z planu
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 49,99 zł*

Skóra, w której żyję

Film opowiada o chirurgu plastycznym, który trzyma w zamknięciu w swoim mieszkaniu piękną Ewę. Kim jest tajemnicza kobieta? Jakie stosunki łączą ją z lekarzem? Prawda okaże się bardziej szokująca niż najśmielsze przypuszczenia. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy, Redox
Premiera DVD: 23 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Gutek Film
Cena: 39,99 zł*

Immortals. Bogowie i herosi

Wiele lat po mitycznym zwycięstwie bogów nad tytanami na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie. Żądny władzy król Hyperion (Mickey Rourke) wypowiada wojnę ludzkości. Plądrując bezbronne wobec jego brutalnej armii ziemie Grecji, poszukuje legendarnego Łuku – broni o niewyobrażalnej mocy, wykutej niegdyś w niebiosach przez boga wojny, Aresa. Ten, kto posiądzie broń, będzie dowodził czekającymi na uwolnienie tytanami. Jedynym, który postanawia przeciwstawić się Hyperionowi, jest wybrany przez bogów Tezeusz (Henry Cavill). W rękach tego prostego człowieka spoczywa teraz los ludzkości i tylko on może uratować ją przed całkowitą zagładą. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy
Premiera DVD: 21 marca
Dodatki: Zwiastun
Wywiady
Z planu
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 49,99 zł*
Premiera Blu-Ray (2 BD): 21 marca
Dodatki: Wersja 2D/3D do wyboru
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 99,99 zł*

Trzej Muszkieterowie 3D

Trójka sławnych muszkieterów – Atos, Portos i Aramis – zostaje odsunięta w cień za sprawą spisku tajemniczej Milady. Trzy lata później do Paryża przyjeżdża młody chłopak o nazwisku D’Artagnan, który dołącza do słynnych szermierzy. W tym samym czasie przebiegły kardynał Richelieu planuje spisek w celu zdobycia królewskiej korony. Pomaga mu Milady oraz niegodziwy Buckingham. Jedyna nadzieja w trzech muszkieterach. Tylko oni, wraz z nowym i niezwykle utalentowanym kompanem, są w stanie zapobiec katastrofie i ocalić wiszący na włosku pokój z Anglią. Jeden za wszystkich – wszyscy za jednego! (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy
Premiera DVD: 21 marca
Dodatki: Zwiastun
Materiały dodatkowe około 50 minut
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 49,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 21 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 99,99 zł*

Jeden dzień

Emma – ambitna idealistka, marzycielka i Dexter – król życia, któremu wszystko przychodzi z łatwością. Jedno z nich marzy o miłości. To drugie lubi dobrą zabawę… Tych dwoje spotyka się w dniu rozdania dyplomów, 15. lipca 1988 r. Spędzają ze sobą tylko jedną noc. Wyjątkową noc… Od tej pory widują się każdego roku, 15 lipca, by rozmawiać o marzeniach, rozczarowaniach, związkach… życiu. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy, nathalie
Premiera DVD: 22 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 29,99 zł*

Niebezpieczna metoda

Zygmunt Freud i Carl Jung, dwaj wielcy twórcy psychoanalizy, poznają się dzięki pięknej młodziutkiej pacjentce, cierpiącej na ataki histerii. Pewnego dnia Sabina zostaje przywieziona do szpitala psychiatrycznego, w którym pracuje Jung. Już wkrótce ich więź przerodzi się w coś znacznie poważniejszego niż zwykła relacja pacjentki z lekarzem. Skrywane dotąd żądze Sabiny przemienią ten związek w pełen erotycznych perwersji gorący romans. Historia skomplikuje się jeszcze bardziej, gdy kobieta pozna osobiście okrytego sławą i starszego od siebie Freuda. Ta znajomość doprowadzi do przełomowych odkryć dotyczących ludzkiej seksualności. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy, Quagmire
Premiera DVD: 21 marca
Dodatki: Zwiastun
Wywiady
Z planu
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 49,99 zł*

City Island

Państwo Rizzo to z pozoru zwykła nowojorska rodzina. Mieszkają w zacisznej dzielnicy City Island i wiodą spokojne podmiejskie życie. W rzeczywistości jednak jest to najbardziej pokręcona rodzina jaką w życiu widzieliście. Wystarczy powiedzieć, że Vincet Rizzo – głowa rodziny, pracownik sektora więzienniczego – co piątek mówi żonie, że wychodzi na partię pokera, gdy w rzeczywistości uczęszcza na lekcje aktorstwa. A jest to najbardziej niewinne kłamstwo w tej rodzinie. Powodem do awantury w domu państwa Rizzo może stać się dosłownie wszystko, nie mówiąc już o zbyt słonej zupie. Jednak nie jest to mroczna historia o patologicznej rodzinie. (zwiastun)
Premiera DVD: 19 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Vision Film
Cena: 29,99 zł*

Teksas – Pola śmierci

Od 1971 roku w okolicach miasta Teksas znaleziono ciała 61 kobiet. Miejscowy detektyw-służbista Mike Sounder (Sam Worthington) i jego partner z Nowego Jorku Burian Heigh (Jeffrey Dean Morgan) rozpracowują sprawę sadystycznego, seryjnego mordercy, który okrutnie okalecza swe ofiary, a potem porzuca ich ciała na pobliskich bagnach. Śledztwo jest bardzo trudne, a przeciwnik sprytny. Wygląda na to, że kolejna ofiarą ma być podopieczna Briana, nastoletnia Anne (Chloë Grace Moretz), która znika nagle bez śladu. Detektywi rozpoczynają wyścig z czasem. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy
Premiera DVD: 21 marca
Dodatki: Zwiastun
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 39,99 zł*

Świat według Barneya

Barwne życie niepokornego Barney’a (Paul Giamatti), to splot paradoksów. Miłość swojego życia poznaje na własnym ślubie. Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jego przyjaciel, Boogie (Scott Speedman), to Barney staje się głównym podejrzanym w sprawie domniemanego morderstwa. On sam jest przekonany, że "życie jest absurdalne". Do tego "nikt nigdy nikogo nie zrozumie". Jego burzliwa historia dowodzi nawet, że tak właśnie jest… Z zawodu producent telewizyjny. Na co dzień… lekkomyślny, trzykrotnie żonaty, ojciec dwójki dzieci, fanatyk hokeja, nie stroniący od alkoholu i papierosów, do tego z niewyparzonym językiem, nie zachęca na pierwszy rzut oka, a jednak serwuje nam pełną dystansu i niepozbawioną humoru opowieść o licznych sukcesach i jeszcze liczniejszych niepowodzeniach. (zwiastun)
Premiera DVD: 22 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 29,99 zł*

Gliniarz

Sierżant Gerry Boyle (Brendan Gleeson (I)) od wielu lat pełni służbę w małej mieścinie na wschodzie Irlandii. Nie jest jednak typem pełnego entuzjazmu, szlachetnego stróża prawa, którego ludzie darzą sympatią i zaufaniem. Gerry ma niską tolerancję dla bliźnich, specyficzne poczucie humoru, podobną do siebie matkę oraz słabość do whisky i prostytutek. Jest zadowolony z tego, co ma, a ponad wszystko ceni sobie święty spokój. Niestety nieżyczliwy los stawia na jego drodze świeżo przeniesionego ze stolicy, nadgorliwego agenta FBI Wendella Everetta (Don Cheadle), a wraz z nim śledztwo w sprawie międzynarodowej siatki przemytników narkotyków. To prawdziwy dopust boży, ale, chcąc nie chcąc, Boyle musi, narzekając, sapiąc i ironizując, poradzić sobie z tymi jakże mu obcymi wyzwaniami… (zwiastun)
Premiera DVD: 21 marca
Dodatki: Zwiastun
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 39,99 zł*

Jutro, jak wybuchnie wojna

Oparty na bestsellerowej powieści Johna Marsdena film opowiada historię ośmiu australijskich nastolatków z małego miasteczka, którzy wybrali się na kilkudniowy kemping, aby spędzić trochę czasu na łonie natury. Podczas wyprawy zauważają przelatujący tuż nad ich głowami samolot wojskowy, a po powrocie do miasteczka dowiadują się, że ich kraj został najechany przez inne państwo… Trwa wojna, młodzi ludzie nie są przygotowani na takie okoliczności postanawiają jednak stawić czoła wrogowi i walczyć o swoje życie. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy
Premiera DVD: 22 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: VitraFilm
Cena: 29,99 zł*

Zupełnie inny weekend

Russell (Tom Cullen) to samotny mężczyzna mieszkający na 14 piętrze bloku w Nottingham. Jest człowiekiem skrytym, małomównym, nieśmiałym. Pracuje jako ratownik na pływalni, od czasu do czasu zapali sobie dla relaksu trawkę. Tylko najbliżsi przyjaciele wiedzą, że jest gejem. Pewnego wieczoru poznaje w klubie Glena (Chris New), całkowite swoje przeciwieństwo – chłopaka energicznego, gadatliwego, bezczelnego. Artystę, który nie chce się z nikim na dłużej wiązać. Wydaje się więc, że mężczyźni rozstaną się po wspólnie spędzonej nocy. A jednak następnego dnia są wciąż razem. Tworzy się między nimi coraz głębsze porozumienie. To, co zaczęło się od seksu powoli przeradza się w miłość. Ale jest jeden problem – Glen ma wyjechać na dwa lata do USA. Czy zostanie z Russellem? (zwiastun)
Premiera DVD: 22 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Tongariro Releasing
Cena: 39,99 zł*

Przepis na miłość

On jest właścicielem upadającej fabryki czekolady, który umiera ze strachu, na myśl o rozmowie z kimś obcym. Ona zna jeden z najlepszych przepisów na czekoladki, ale jest zbyt nieśmiała, żeby wyjawić swój sekret. Tych dwoje mogłoby stanowić idealną parę. Gdyby tylko któreś z nich odważyło się zrobić pierwszy krok… (zwiastun)
Premiera DVD: 22 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Best Film
Cena: 39,99 zł*

Kłamstewka

Piękny wiosenny poranek. Urocza szefowa salonu fryzjerskiego Emilie (Audrey Tautou) dostaje anonimowy list miłosny. Dostrzega w nim sposób na uratowanie swojej matki Maddy (Nathalie Baye), która po odejściu męża wpadła w depresję. Autorem listu jest nieśmiały pracownik salonu fryzjerskiego Emilie, a Maddy zakochuje się w jego słowach… (zwiastun)
Premiera DVD: 22 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 29,99 zł*

Jesienna miłość

Mary (Isabella Rossellini) i Adam (William Hurt) są małżeństwem z wieloletnim stażem. Przez lata wspólnego życia pokonywali różne przeciwności losu, jednak teraz stanęli przed wyzwaniem, które zdaje się ich przerastać. Dopadła ich bowiem świadomość, że… nie są już młodzi. Mary na każdym kroku odczuwa boleśnie, że nic już nie jest takie samo jak było 20, 30, 40 lat temu – ani ciało, ani umysł, ani seks, ani emocje. Adam nie chce przyjąć do wiadomości, że największe zawodowe sukcesy ma już za sobą i ma pretensje do żony, że kupiła telefon z dużymi cyframi na wyświetlaczu. Oboje w desperacji chwytają się różnych desek ratunku. Mary zapisuje się na aerobik i flirtuje z właścicielem siłowni. Adam planuje realizację projektu "większego niż Luwr", i romansuje z kobietą młodszą o kilkadziesiąt lat. Sytuacja staje się tak kryzysowa, że do akcji wkracza trójka dorosłych dzieci Mary i Adama. (zwiastun)
Premiera DVD: 21 marca
Dodatki: Zwiastun
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 39,99 zł*

Toksyczna miłość

Młody londyńczyk Nikko po bolesnym rozstaniu z dziewczyną, Stevie, koncentruje cała swoją uwagę na ulubionym hobby – obserwowaniu ptaków. Kiedy powoli udaje mu się odzyskać równowagę psychiczną, Stevie znowu pojawia się w jego życiu. Przyjaciele ostrzegają chłopaka, że dziewczyna ma na niego destrukcyjny wpływ. Poznali się za pośrednictwem strony dla osób, które zamierzają popełnić samobójstwo i obiecali sobie, że odejdą stąd razem. Nikko jednak nie może się oprzeć sile, która przyciąga go do dziewczyny. (zwiastun)
Premiera DVD: 21 marca
Dodatki: Zwiastun
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 29,99 zł*

Granice zła

Według przesądu, zwierzęta, banany oraz kobiety na pokładzie przynoszą pecha. Grupa młodych ludzi nie zważa na ostatni czynnik i wybiera się na poszukiwanie fal do surfowania. Jednak w trakcie wyprawy dochodzi do spięć, właśnie z powodu jednej kobiety. Kiedy ta stanowczo odtrąca agresywne zaloty przewodnika, ten podstępem przejmuje jacht i więzi na nim pasażerów. Pozbawieni szans na ratunek, sami muszą się uwolnić. (zwiastun)
Premiera DVD: 22 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: VitraFilm
Cena: 29,99 zł*

Ao – Ostatni Neandertalczyk

Ao, główny bohater, po masakrze rodu, niesiony wspomnieniem dzieciństwa i chęcią odnalezienia brata, wyrusza z Syberii na południe Europy. Siła i instynkt łowcy pozwalają mu przetrwać pełną niebezpieczeństw podróż. W niewoli, w którą spycha go wrogie plemię homo-sapiens, poznaje piękną Aki. Pojawia się dziecko, którego obecność odmienia los obojga. (zwiastun)
Premiera DVD: 22 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 19,99 zł*

Wilk

Osadzona w pięknych górach wschodniej Syberii wzruszająca historia klanu Ewenów. Jego Ludowi, od lat trudniącemu się wypasem reniferów, przewodzi Nikolaj (Min Man Ma). Kiedy jego szesnastoletni syn, Siergiej (Nicolas Brioudes), mianowany przewodnikiem stada, pewnego dnia odnajduje wilczycę z czterema młodymi, staje w obliczu trudnego wyboru. Zdaje sobie sprawę, że jako przewodnik musi bronić stada reniferów przed ich największym wrogiem. Czy zaufa jednak własnym odczuciom i sumieniu odrzucając zasady ojca i klanu? A może pozostanie niewzruszony i uszanuje wpajane mu tradycje? (zwiastun)
Premiera DVD: 22 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 19,99 zł*

Osaczeni. Demokracja w sidłach neoliberalizmu

W latach 90. ubiegłego wieku na politycznych salonach Europy triumfowały gwiazdy "nowej lewicy" – Tony Blair, Gerhard Schröder czy Lionel Jospin. W tym czasie na Starym Kontynencie sprywatyzowano więcej państwowych przedsiębiorstw niż kiedykolwiek wcześniej, a środki finansowe na edukację i służbę zdrowia bezlitośnie redukowano do minimum. Bakcyl neoliberalizmu został połknięty na dobre. Przez wszystkich. (zwiastun)
Premiera DVD: 22 marca
Dodatki: Pełnometrażowy dokument Zaróbmy jeszcze więcej
Dystrybutor: Against Gravity
Cena: 39,99 zł*

Na ringu z Alim

Życie i kariera trzykrotnego mistrza świata wszechwag opowiedziane słowami jego dawnych rywali. Muhammad Ali stoczył 61 walk, wygrał 56 pojedynków. Poniósł tylko 5 porażek. Na ringu nie miał sobie równych. Znany ze swych poglądów antywojennych, jawiący się tu również jako działacz polityczny, budzi emocje i respekt nie tylko fanów sportu. Reżyser filmu zwraca naszą uwagę na Ali’ego, jako czempiona, ale nie tylko. Czyni miejsce jego barwnej osobowości, niezwykłej taktyce, nie tylko w boksie. (zwiastun)
Premiera DVD: 22 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 29,99 zł*

Wielki błękit

Film z serii "Luc Besson – Kolekcja filmów". Dla Jacquesa Mayola (Jean-Marc Barr) morze jest domem, pasją, wszystkim. Od dzieciństwa czuje się lepiej w podwodnym królestwie delfinów niż wśród ludzi. Również od dzieciństwa rywalizuje z drugim doskonałym nurkiem, Enzo (Jean Reno), którego ambicja w biciu kolejnych rekordów głębokości w nurkowaniu bez butli jest niepohamowana. Zbliża się starcie odwiecznych rywali. Obaj są pewni siebie i zdeterminowani. Zakochana w Mayolu Johanna (Rosanna Arquette) chce powstrzymać ukochanego przed podjęciem takiego ryzyka, ale morze okazuje się silniejsze niż miłość, niż ląd, niż życie…
Premiera DVD: 21 marca
Dodatki: Zwiastun
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 39,99 zł*

Nikita

Film z serii "Luc Besson – Kolekcja filmów". Skazana na dożywocie za zabicie policjanta młoda złodziejka i narkomanka Nikita (Anne Parillaud) otrzymuje propozycję nie do odrzucenia: może spędzić życie w więzieniu albo zostać zawodowym zabójcą, pracującym na zlecenie tajnej agencji rządowej. Dziewczyna przechodzi szkolenie pod okiem sadystycznego opiekuna i rozpoczyna nowe życie. Jako Josephine staje się uwodzicielską i wyrafinowaną maszyną do zabijania, która brutalnie rozprawia się z przeciwnikami. Jest perfekcyjna, najlepsza w swoim fachu. Czy jednak cena za wolność nie okaże się zbyt wysoka?
Opinie redaktorów: jacks
Premiera DVD: 21 marca
Dodatki: Zwiastun
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 39,99 zł*

Metro

Film z serii "Luc Besson – Kolekcja filmów". Fred (Christopher Lambert), oportunista i wolny duch, mieszka w podziemiach paryskiego metra. Utrzymuje się z tego, co ukradnie lub wyłudzi. Za towarzystwo ma wszelakiej maści dziwaków i drobnych przestępców. Na dodatek musi ukrywać się przed ścigającym go inspektorem policji, ukradł bowiem ukradł torebkę pewnej bogatej businesswoman (Isabelle Adjani), a następnie zaczął ją szantażować. Jednak nawet wiodąc tak marną egzystencję Fred ma marzenia: chce ożenić się z bogatą kobietą oraz założyć grupę rockową.
Premiera DVD: 21 marca
Dodatki: Zwiastun
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 19,99 zł*

Ostatnia walka

Film z serii "Luc Besson – Kolekcja filmów". Ponura, post-apokaliptyczna wizja świata. Wielką katastrofę nuklearną przeżyli tylko nieliczni przedstawiciele gatunku homo sapiens. Nie potrafią mówić, a ich życie sprowadza się do brutalnej walki o żywność i schronienie. Główny bohater (Pierre Jolivet), bezimienny mieszkaniec ruin dawnego drapacza chmur, próbuje zbudować samolot, którym chce uciec z miejsca, opanowanego przez ludzkie bestie. Po wielu próbach udaje mu się wzbić w powietrze.
Premiera DVD: 21 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 19,99 zł*

Atlantis

Film z serii "Luc Besson – Kolekcja filmów". Niezwykła podróż do miejsc, które wybrał bohater kultowego Wielkiego błękitu. Olśniewające piękno podwodnego świata pokazane jest w nowatorski sposób. Besson rezygnuje z tradycyjnej narracji – zachwycające zdjęcia, które portretują mieszkańców morskich głębin, mówią same z siebie. Przy dźwiękach hipnotyzującej muzyki Erica Serry zadziwiające podwodne istoty – płaszczki, delfiny, wieloryby, węże morskie, rekiny – oprowadzają nas po miejscach przecudnych, dla nas niedostępnych, których widok zostaje w pamięci na długo po obejrzeniu filmu.
Premiera DVD: 21 marca
Dodatki: Zwiastun
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 39,99 zł*

Drobne cwaniaczki

Ray (Woody Allen), jest drobnym przestępcą, który fantazjuje o zdobyciu wielkiej fortuny. Pewnego dnia postanawia zrealizować swoje marzenia. Wraz z żoną, Francis (Tracey Ullman), otwiera sklep z ciastkami, który nie bez przypadku sąsiaduje z siedzibą banku. Podczas gdy małżonka produkuje wypieki, Ray wraz ze swoimi pomocnikami, takimi samymi nieudacznikami jak on, zajmuje się drążeniem podkopu w piwnicy. Kiedy od fortuny dzieli ich już tak niewiele, sprawy zaczynają przybierać nieoczekiwany obrót.
Opinie redaktorów: jacks, Redox
Premiera DVD: 22 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 19,99 zł*

Klątwa skorpiona

CW Briggs (Woody Allen) to doskonały detektyw specjalizujący się w przestępstwach ubezpieczeniowych. W jego biurze pracę rozpoczyna specjalistka od wydajności pracy, Betty Ann Fitzgerald (Helen Hunt), przed którą CW chełpi się swoją zdolnością wnikania w umysł każdego przestępcy. Pewnego dnia role się odwracają i to przestępca staje się górą. Za sprawą hipnotyzera Voltana, zupełnie tego nie świadomy detektyw, zostaje złodziejem klejnotów. To samo przydarza się Betty Ann.
Opinie redaktorów: Redox
Premiera DVD: 22 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 19,99 zł*

Koniec z Hollywood

Laureat dwóch Oscarów, reżyser filmowy Val Waxman (Woody Allen) przechodzi okres niemocy twórczej. Kiedy po latach dostaje szansę nakręcenia wysoko budżetowego filmu, po rozpoczęciu zdjęć, bohater niespodziewanie traci wzrok. Świadomy, że druga taka okazja może mu się więcej nie nadarzyć, nie przerywa pracy na planie, nie wspominając nikomu o swoim schorzeniu. W zaistniałych okolicznościach rodzi się wiele komicznych nieporozumień.
Opinie redaktorów: Redox
Premiera DVD: 22 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 19,99 zł*

Aleksander Sokurow. Kolekcja

Pakiet zawiera cztery filmy rosyjskiego reżysera: Dni zaćmienia, Smutna obojętność, Samotny głos człowieka, Cielec.
Premiera DVD: 21 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: 35mm
Cena: 99,99 zł*

Aleksander

Aleksander Wielki (Colin Farrell) podbił 90 procent ówczesnego świata, zanim osiągnął 25 lat. Wraz ze swą niezwyciężoną grecką i macedońską armią w ciągu 8 lat przemierzył 35 tysięcy kilometrów obfitujących w oblężenia i podboje, których ukoronowaniem było stworzenie gigantycznego imperium. Niezwykłe i kontrowersyjne było też jego życie osobiste – niekonwencjonalne relacje z zaborczą matką Olimpias (Angelina Jolie), próby sprostania wymaganiom ojca – wielkiego macedońskiego króla, a jednocześnie pijaka i lubieżnika Filipa II (Val Kilmer), związek z przyjacielem, kochankiem i dowódcą wojsk Hefajstionem (Jared Leto), zaskakujące małżeństwo z baktryjską księżniczką Roksaną (Rosario Dawson) – to wszystko składa się na obraz wybitnego człowieka, który udowodnił, że śmiałym szczęście sprzyja. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy, nathalie, Quagmire
Premiera DVD: 21 marca
Dodatki: Zwiastun
Materiał z planu
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 29,99 zł*

Absolwent

Historia młodego człowieka (Benjamina Braddocka), który po ukończeniu szkoły musi podjąć odpowiedzialność za własne wybory. Uwikłany w romans ze starszą od siebie kobietą i zakochany w jej córce, szuka własnej drogi w dorosłe życie.
Opinie redaktorów: nathalie, Redox
Premiera DVD: 22 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 29,99 zł*

Nagi instynkt

Właściciel klubu nocnego w San Francisco zostaje brutalnie zamordowany we własnym łóżku. Główną podejrzaną o morderstwo jest pisarka Catherine Tramell (Sharon Stone), która w jednej ze swoich książek opisała podobną zbrodnię. Prowadzący śledztwo policjant Nick Curran (Michael Douglas) zafascynowany urodą pisarki i ulegając jej emocjonalnej manipulacji, daje się wciągnąć w zmysłową, ale śmiertelnie niebezpieczną grę.
Opinie redaktorów: Beznickowy, jacks, Quagmire, Redox
Premiera DVD: 22 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 29,99 zł*

Rambo: Pierwsza krew

John Rambo (Sylvester Stallone), żołnierz jednostek specjalnych Armii Stanów Zjednoczonych, bohater wojny w Wietnamie, po wojnie postanawia odnaleźć przyjaciela z frontu. W miasteczku, do którego dociera, wdaje się w konflikt z szeryfem. Po ucieczce z aresztu, rozpoczyna samotną wojnę ze ścigającą go policją i Gwardią Narodową. Powstrzymać go może tylko jego dawny dowódca Samuel Trautman (Richard Crenna), który szkolił Rambo w sztuce walki i przetrwania.
Opinie redaktorów: jacks, Redox
Premiera DVD: 22 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 29,99 zł*

Rambo II

Rambo (Sylvester Stallone) wyrusza z tajną misją, której celem jest odnalezienie dowodów, że na terenie Wietnamu, mimo zakończenia wojny wciąż przetrzymywani są amerykańscy jeńcy wojenni. Po dotarciu do uwięzionych żołnierzy, Rambo, wbrew rozkazom, postanawia odbić towarzyszy broni nie czekając na wsparcie wojska.
Opinie redaktorów: jacks
Premiera DVD: 22 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 29,99 zł*

Rambo III

Pułkownik Trautman (Richard Crenna) – dowódca i przyjaciel Rambo (Sylvester Stallone) z czasów wojny w Wietnamie, wyrusza do Afganistanu z tajną misją wsparcia Mujahedinów w walce z sowiecką inwazją. Gdy pułkownik zostaje uwięziony przez Rosjan, a działania dyplomatyczne nie przynoszą rezultatów, Rambo rusza do Afganistanu z samotną misją na pomoc swemu przyjacielowi.
Opinie redaktorów: jacks
Premiera DVD: 22 marca
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 29,99 zł*

*sugerowana cena detaliczna
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zmianę daty premiery.

UWAGA
Ponadto, 22 marca premierę na DVD będzie miała Agnozja, którą pierwotnie dystrybutor ustalił na 23 lutego. Również Droga życia została przesunięta – z 29 lutego na 21 marca.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Piotr Biernacki 2012-03-18

Box miał premierę pod koniec zeszłego roku. Ciężko stwierdzić, dlaczego Monolith postanowił teraz oddzielnie sprzedawać (albo na prośbę ludzi, albo ze względu na słabą sprzedaż).
A co do ceny, to tak jak napisałaś – film filmowi nierówny :)

a. w. 2012-03-18

Prawda, dla mnie za płytę bez dodatków 30zł to takie absolutne maksimum. A niektóre filmy Bessona z tej samej kolekcji kosztują 19,99, inne 39,99. Ciekawe czym to spowodowane, film filmowi nierówny?:) Moim zdaniem kolekcja to kolekcja – albo sprzedawać w boksie, albo oddzielnie po tej samej cenie. Ale pewnie się nie znam;)

Piotr Biernacki 2012-03-17

Ja mam chrapkę na kolekcję Bessona, ale 4 dychy za filmy 20-letnie to "lekkie" przegięcie. Rozumiem jeszcze, jakby miały jakieś super dodatki albo opakowanie pokryte złotem.

a. w. 2012-03-17

Duży wybór w tym tygodniu :) Na pewno rozejrzę się za "Absolwentem".

Proszę czekać…