dramat, komedia kryminalna / rock, hh / za mało tu miejsca, by napisać o wszystkim... jestem wesołym człowieczkiem :)

Filmowy weekend - przegląd #4 5

Mamy już kalendarzową wiosnę. A od piątku w kinach 7 premier, między innymi Igrzyska śmierci i komedia romantyczna Raj na ziemi. Zapraszam do zapoznania się z resztą filmów wchodzących do kin oraz propozycjami stacji telewizyjnych na ten weekend. A może macie już jakieś filmowe plany?

Plakaty: Igrzyska śmierci, Przetrwanie, Martha Marcy May Marlene

Premiery kinowe

Igrzyska śmierci

Opis dystrybutora: Każdego roku na ruinach kontynentu, który niegdyś nazywany był Ameryką Północną, rozgrywa się bratobójcza walka. Naród Panem wysyła chłopca i dziewczynę z każdego z dwunastu dystryktów, by wzięli udział w Igrzyskach śmierci. Bohaterem Igrzysk zostaje ostatnia osoba, która utrzyma się przy życiu. W przeciwieństwie do przeszkolonych zawodników, Katniss (Jennifer Lawrence) zdana jest wyłącznie na własne instynkty oraz przewodnictwo byłego mistrza (Woody Harrelson). Jeśli kiedykolwiek ma zobaczyć jeszcze rodzinny Dystrykt 12, musi dokonać rzeczy niemożliwych…

Raj na ziemi

George (Paul Rudd) i Linda (Jennifer Aniston) mieszkają na Manhattanie i są dosyć zestresowaną parą. Gdy mężczyzna traci pracę, jedynym ratunkiem wydaje się być przeprowadzka do Atlanty, gdzie mieszka niezbyt przez nich lubiany brat George’a. Podczas podróży natykają się na społeczność zwaną Elysium, której członkowie umiłowali przyrodę, wolność oraz miłość. Czy raj na ziemi okaże się tym, czego George i Linda szukali?

Samotność liczb pierwszych

Opis dystrybutora: Mattia i Alice. Ich losy splatają się w typowych, szkolnych okolicznościach. Każde z nich nosi w sobie traumę z dzieciństwa, która uniemożliwia im normalne funkcjonowanie wśród rówieśników. Choć wiele do siebie czują, nie potrafią tego wyrazić. Poprzez lata, wchodząc w dorosłość, rozpoczynając karierę czy zakładając rodzinę, na przemian zbliżają się do siebie i oddalają. Są bowiem jak tytułowe liczby pierwsze – oddzielone jedyną cyfrą parzystą, która nie pozwala im złączyć się na zawsze.

Elena

Opis dystrybutora: Władimir i Elena to starsze małżeństwo, mieszkające w luksusowym apartamencie w Moskwie. Pobrali się jako dojrzali ludzie, choć oboje pochodzą z różnych środowisk. Władimir to bogaty, wyrachowany, zimny uczuciowo, skupiony na sobie mężczyzna. Elena jest pielęgniarką, którą pewnego dnia poznał szpitalu. Ich wzajemne relacje przypominają układ. Dzieli ich wiele, ale łączy jedno: on ma pieniądze, ona zapewnia opiekę. Oboje mają dzieci z poprzedniego małżeństwa. Córka Władimira – Katerina, beztroska i zbuntowana dwudziestolatka, nie ma najlepszych relacji z ojcem. Z kolei syn Eleny – Siergiej, bezrobotny próżniak, niezdolny do utrzymania żony i dwójki dzieci, co miesiąc liczy na emeryturę matki. Pewnego dnia, na skutek ataku serca, Władimir trafia do szpitala, gdzie uświadamia sobie, że jego dni są policzone. Podczas odwiedzin nawiązuje nowe relacje z córką. Postanawia, że mimo wszystko to właśnie jej zapisze cały majątek. Elena otrzyma comiesięczną dożywotnią pensję. Nadzieje na finansową pomoc dla syna okazują się płonne. Z nieśmiałej i poddanej żony Elena nagle zmienia się w zdeterminowaną i zdolną do wszystkiego kobietę. Wymyśla tragiczny plan, który na zawsze zmieni życie jej rodziny.

Przetrwanie

Opis użytkownika Jack_Daniels: Film opowiada o losach grupy mężczyzn pracujących na Alasce, którzy przeżyli katastrofę lotniczą i muszą przeżyć w środku bezludnego pustkowia, wśród śniegu i dokuczliwego mrozu. Największy ich problem polega jednak na tym, że stali się oni celem dla stada wygłodniałych wilków, które zdolne są do ataku w najmniej spodziewanym momencie. O żadnym ratunku nie ma mowy, zdani są tylko na siebie. Jeden z ocalałych, John Ottway, który był wynajęty do ochrony pracowników przed dzikimi zwierzętami, stara się uratować siebie i pozostałych rozbitków. Jednak okrutne warunki atmosferyczne, dzika przyroda, jak i wściekłe wilcze stado zbierają po drodze swoje krwawe żniwo…

Martha Marcy May Marlene

Opis dystrybutora: Młoda kobieta ucieka z sekty i od jej charyzmatycznego przywódcy, i podejmuje próbę powrotu do normalnego życia. Zatrzymuje się u starszej siostry i jej męża. Za wszelką cenę stara się dopasować do ich stylu życia – klasy średniej. Jednak podczas pobytu w sekcie Martha przeszła pranie mózgu. Nie pozwala jej to zbliżyć się do ludzi, którzy jako jedyni mogliby ją uratować. Martha coraz bardziej się izoluje i popada w paranoję. Otępiająca panika i strach przed ewentualnym pościgiem paraliżują jej ruchy.

Ostatnia miłość na Ziemi

Opis dystrybutora: Ostatnia miłość na Ziemi to oryginalne połączenie zmysłowego romansu i kina katastroficznego. W rolach głównych Ewan McGregor i Eva Green jako nieznajomi, którzy spotykają się przypadkowo i szaleńczo w sobie zakochują. Wkrótce świat stanie w obliczu tajemniczego zagrożenia, mogącego być końcem ludzkości.

Program TV

Piątek, 23 marca 2012 – Hity dnia

Dawno temu w Ameryce
TVP1 – 22:10

Opis dystrybutora: Życie wielkiego miasta, kariery wielkich gangsterów, prohibicja i pokątny handel alkoholem. Oto tło dla wielkiego fresku Sergio Leone, filmu Dawno temu w Ameryce. Prawdziwa opowieść o dorastaniu i życiu wśród nowojorskiej mafii, pełna przemocy i brutalności, lecz nie pozbawiona elementów radosnych czy wręcz komicznych. Historia wielkiej przyjaźni, wielkiej miłości i wielkiej zdrady.

Zakochany Paryż
Ale Kino+ – 20:10

Opis dystrybutora: Najpiękniejsze rzeczy dzieją się między ludźmi w Paryżu. Tam wszystko jest możliwe, a czas nie ma znaczenia… "Zakochany Paryż" to film, który zabierze nas w podróż po stolicy miłości. Paryż nastrojowy, kapryśny, dramatyczny – różne spojrzenia na miłość, nie tylko według romantycznego przepisu, w którym mieszają się wino, kafejka na Montmartre i czerwone usta Amelii.

Pozostałe filmy

Film Stacja TV Godzina
Całe szczęście TVP1 20:20
Prowokacja TVP2 22:50
Ultraviolet Polsat 21:35
Nie wkładaj palca między drzwi Polsat 23:10
Shrek TVN 20:00
Showtime TVN 22:00
Zagubieni w kosmosie TVN7 20:00
Pula śmierci TVN7 22:40
Premiera TVP Kultura 20:30

Sobota, 24 marca 2012 – Hity dnia

Jeszcze dalej niż Północ
TVP Kultura – 20:20

Opis dystrybutora: Philippe, szef urzędu pocztowego w Prowansji, zostaje karnie przeniesiony do placówki w Bergues, małego miasteczka na północy Francji. Jego rodzina za żadne skarby nie chce opuścić słonecznego, ciepłego południa i zamieszkać na zimnej, deszczowej i owianej złą sławą północy. Próbuje przekonać żonę o zaletach Bergues, ale bezskutecznie, musi więc jechać sam i… przez dwa tygodnie żyje w wygodnym kłamstwie, bawiąc się świetnie w towarzystwie nowo poznanych przyjaciół, a co drugi weekend wraca pod opiekę stęsknionej żony. Ta sielanka nie może jednak trwać wiecznie…

Niewygodna prawda
Canal+ – 20:00

Kathryn Bolkovac to policjantka z Nebraski, która wyjeżdża do Bośni na misję ONZ. Wkrótce dowiaduje się o sprawie dziewczyny sprzedanej do domu publicznego. Nie jest to odosobniony przypadek, a we wszystko zamieszani są inni pracownicy ONZ. Kathryn decyduje się na ujawnienie prawdy, jednak nie będzie to łatwe – wielu osobom zależy na zatuszowaniu sprawy…

Pozostałe filmy

Film Stacja TV Godzina
Vicky Cristina Barcelona TVP1 21:20
American Psycho TVP1 23:05
Przyjaźń! TVP2 22:20
Zebra z klasą Polsat 20:05
Nożownik Polsat 22:15
Kochaj i tańcz TVN 21:30
Głupi i głupszy: Kiedy Harry spotkał Lloyda TVN7 21:40
Ocean's Twelve: Dogrywka TVN7 23:25
Cukiereczek TV4 21:00
Końcowe odliczanie TV4 22:45
Atak na posterunek Ale Kino+ 20:10
Nikita Ale Kino+ 22:05
Idol z piekła rodem Canal+ 22:00

Niedziela, 25 marca 2012 – Hity dnia

Ocean's Twelve: Dogrywka
TVN7 – 20:00

Opis dystrybutora: Minęły trzy lata odkąd Danny Ocean i jego ludzie dokonali jednego z najbardziej udanych skoków w historii. Na ich trop wpada niespodziewanie właściciel okradzionego kasyna i daje im tylko dwa tygonie na zwrot pieniędzy wraz z odsetkami. Łup został już wydany, więc pozostaje tylko jeden sposób na zdobycie pieniędzy – kolejny skok, i to nie jeden…

Mamut
Canal+ – 20:00

Opis dystrybutora: Mieszkające w Nowym Jorku szczęśliwe małżeństwo – Tom (Gael Garcia Bernal) i Allison (Michele Williams), to zamożni ludzie oddani pracy zawodowej. Ich siedmioletnią córką Jackie opiekuje się pochodząca z Filipin Gloria, która zarabia na utrzymanie pozostawionych w ojczyźnie dzieci, za którymi rozpaczliwie tęskni. Tom, odnoszący sukcesy komputerowiec, podczas wyjazdu służbowego do Tajlandii poznaje młoda prostytutkę Cookie. Losy wszystkich bohaterów w zaskakujący sposób splatają się ze sobą.

Pozostałe filmy

Film Stacja TV Godzina
Kobieta na Marsie, Mężczyzna na Wenus TVP1 21:15
Pokój szybkich randek TVP2 22:05
Kuloodporny TVN 22:00
Dom Glassów: Dobra matka Polsat 23:00
Prawo Bronxu TV4 20:00
Odkupienie: Kickboxer 5 TV4 23:30
Cztery noce z Anną TVP Kultura 21:25
Och, Karol 2 Canal+ 22:10
Chinka Ale Kino+ 22:30
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 12

Santanico

w sumie skoro widz myśli,że ona żyje a Neeson ciągle o niej myśli to może sugerować,że bedzie starał się za każdą cenę przeżyć i do niej wrócić.że jego zapał w dotarciu do cywilizacji jest motywowany tęsknota za żoną.i tu nagle zdziwienie na końcu,że jej już nie ma.

Quagmire

No czyli jednak dobrze zapamiętałem! Czyli nijak to się ma do kampanii polskiego dystrybutora :)

Santanico

SPOILER
z tego co pamiętam to na początku chciał popełnić samobójstwo,ale nie było pokazane dlaczego.
później przez cały raz na jakiś czas widzimy jego wizje ukochanej w żaden sposób nie dające do zrozumienia,że ona nie żyje.
dopiero na samym końcu (najlepsza scena w filmie) widzimy kroplówki.

Quagmire

A tak przy okazji mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi polskiemu dystrybutorowi z tymi nawiązaniami do ukochanej Neesona zarówno w haśle reklamowym jak i oficjalnym opisie? Oglądałem The Grey i nie mam bladego pojęcia a sam film jakoś łatwo wyprowadził się z mojej głowy…
SPOILER
Bohater Liama chciał popełnić samobójstwo bo ona zmarła na raka? Czy już mi się filmy mieszają? Ale jak to się ma do promocji dystrybutora :)

ember

Dziękuję, dodane :)

Proszę czekać…