Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Sukces Igrzysk śmierci 2

Igrzyska śmierci na otwarciu w piątek zarobiły w Stanach 68,25 miliona dolarów, co daje im piąte miejsce pod tym względem w historii – a pierwsze, jeśli pominie się filmy, które nie są sequelami. CinemaScore wystawiło filmowi wysoką notę "A", więc weekend otwarcia powinien zakończyć na wpływach w wysokości 135-160 mln dolarów. Oznacza to również, że w następnych tygodniach spadki liczby widzów w kinach nie powinny być duże.

Przypomnijmy, że producenci czekali z podjęciem decyzji o zrealizowaniu ekranizacji dwóch kolejnych części serii stworzonej przez Suzanne Collins do czasu premiery Igrzysk śmierci i sprawdzeniu, czy film zarabia. Należy się spodziewać, że po weekendzie zostanie oficjalnie zapowiedziana produkcja kolejnych części.

Poniższa tabelka przedstawia premiery z najlepszym dniem otwarcia w historii:

Wyniki z dnia otwarcia premiery filmu w USA
Lp. Tytuł filmu Zarobki z DO
1. Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II 91,1 mln $
2. Saga "Zmierzch": Księżyc w nowiu 72,7 mln $
3. Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 1 71,6 mln $
4. Saga "Zmierzch": Zaćmienie 68,5 mln $
5. Igrzyska śmierci 68,2 mln $

Źrodło: http://www.boxofficemojo.com/news/?id=3400

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Avatar square 200x200
Quagmire 2012-03-25

Disney już wydał oficjalny komunikat w którym przyznał, że film przyniesie wytwórni ok 200 mln$ strat i nie ma żadnych szans na kontynuację. Była to chyba odpowiedź na działania grupki fanów lub też jakaś nie do końca jasna zagrywka biznesowa w kontekście przyszłych projektów.
Jeśli wpadkę zaliczy również Pamięć Absolutna z Farrellem to będzie można mówić o prawdziwej klątwie Marsa.

Piotr Biernacki 2012-03-25

Trylogię przeczytałem i bardzo mi się spodobała, a na film zamierzam się wybrać w tygodniu. Szkoda tylko, że wycięli drastyczne sceny, ale mam nadzieję, że się nie zawiodę.
A drugim wydarzeniem weekendu jest trwający upadek Johna Cartera. Jedyną nadzieją na to, że film się zwróci są wpływy ze świata. Przykład filmu spóźnionego o kilka lat.

Quagmire 2012-03-25

A pierwsze wyniki z soboty mówią o 50 mln$, także jesteśmy świadkami olbrzymiego sukcesu.

Proszę czekać…