dramat, komedia kryminalna / rock, hh / za mało tu miejsca, by napisać o wszystkim... jestem wesołym człowieczkiem :)

Filmowy weekend - przegląd #5 4

Na koniec marca mamy sporo filmów do wyboru. W kinach 7 premier, w tym oczekiwana przez wielu superprodukcja Gniew tytanów oraz thriller z Amandą Seyfried pt. Zaginiona. Zapraszam do przejrzenia filmowych propozycji na ten weekend. Wybieracie się do kina?

Plakaty premier: Skowyt, Gniew Tytanów, Zaginiona

Premiery kinowe

Gniew tytanów

Mija dziesięć lat od pokonania Krakena. Perseusz para się rybołówstwem i opiekuje się 10-letnim synem, Heliuszem. Bogowie zaczynają tracić kontrolę nad uwięzionymi tytanami oraz ich przywódcą, Kronosem, który spiskuje z Aresem i Hadesem przeciwko Zeusowi. Ich celem jest pojmanie władcy Olimpu. Perseusz jest zdecydowany uratować Zeusa. Wspólnie z Andromedą, Argenorem i Hefajstosem rusza do walki…

Zaginiona

Opis dystrybutora: Gdy siostra Jill ginie bez śladu, zrozpaczona dziewczyna jest przekonana, że porwał ją psychopata, którego ofiarą sama padła dwa lata wcześniej. Policja nie podziela jej obaw, podejrzewając Jill o zbyt bujną wyobraźnią lub zaburzenia osobowości. Zdeterminowana, a wkrótce też poszukiwana przez detektywów, Jill postanawia na własną rękę zdemaskować szaleńca, który sprytnie zaciera za sobą ślady…

Skowyt

W roku 1956 wydany został kontrowersyjny poemat Allena Ginsberga pt. "Howl", poruszający między innymi kwestię narkotyków i homoseksualizmu. Rok później Lawrence Ferlinghetti, wydawca wierszy autora, zostaje oskarżony o rozpowszechnianie obscenicznych treści. Film przedstawia życie Ginsberga, surrealistyczną ekranizację wiersza oraz proces Ferlinghettiego.

Wyspa skazańców

Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Początek XX wieku, norweska wyspa Bastøy. W więzieniu osadzeni są młodzi chłopcy, poniżani przez strażników i dyrektora. Więźniowie, aby przetrwać, muszą godzić się na nieludzkie traktowanie. Pewnego dnia jednak na wyspę trafia 17-letni Erling, który opracowuje plan ucieczki. Jak daleko potrafi się posunąć, by odzyskać wolność?

Marieke, Marieke

Opis dystrybutora: Marieke chce zacząć żyć własnym życiem. Jak ma to zrobić, skoro brakuje jej miłości? Szuka ciepła w ramionach starszych mężczyzn, aby nabrać siły potrzebnej do stawienia czoła przeszłości. Tylko dzięki temu będzie mogła być znowu sobą. Marieke ma 20 lat. Mieszka ze swoją matką, kobietą zimną i zdystansowaną. Jeanne stała się taka, gdy umarł jej mąż. Marieke pracuje w fabryce czekolady w Brukseli, a nocami skrywa się w ramionach dojrzałych kochanków. Gdy jest z nimi, czuje się silna, kochana i wolna. Pewnego dnia zjawia się Jacoby, który chce wydać książkę ojca Marieke i poszukuje rękopisu. Spotkanie z nim zaburza równowagę, w której żyła bohaterka. Jej matka próbuje nie dopuścić do tego, aby Jacoby i Marieke zaprzyjaźnili się. Boi się, że pewne fakty, trzymane w sekrecie przez wiele lat, ujrzą światło dzienne. Marieke początkowo zakochuje się w Jakobym, ale ogarnia ją rozpacz, gdy dowiaduje się prawdy o śmierci swojego ojca. Czy odnajdzie w sobie siłę, by zacząć życie od nowa?

Koń turyński

Opis dystrybutora: Nagrodzony na ostatnim festiwalu w Berlinie obraz to medytacja nad agonią świata. Ten dwuipółgodzinny film utrzymany jest w mrocznej atmosferze powolnego rozpadu. Punktem wyjścia stała się dla Tarra anegdota o Fryderyku Nietzschem, który w 1889 roku pochylił się nad losem konia bitego przez chłopa przy drodze.

Dokąd teraz?

Opis dystrybutora: Najnowszy obraz Nadine Labaki, reżyserki kobiecego przeboju Karmel. Nagrodzona przez publiczność festiwalową w Toronto, San Sebastian i Oslo ciepła i zabawna opowieść o tym, że na każdy męski konflikt, można znaleźć kobiecy sposób. Takla, Yvonne i Amale żyją razem ze swoimi rodzinami w niewielkiej libańskiej wiosce. Kiedy w ich kraju wybucha wojna domowa, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Choć dzieli je religia i zwyczaje, mają wspólny cel – okiełznać męski testosteron, przynajmniej na lokalną skalę. Ukraińskie prostytutki, ciasto z haszyszem, boska ingerencja – kobieca wyobraźnia podsunie im zaskakujące rozwiązania…

Program TV

Piątek, 30 marca 2012 – Hity dnia

Madagaskar 2
TVN – 20:00

Opis dystrybutora: W kontynuacji przebojowego Madagaskaru powracają dobrze znani bohaterowie: lew Alex, zebra Marty, żyrafa Melman, hipopotamica Gloria, Król Julian, Maurice, pingwiny oraz szympansy. Oddalone o setki tysięcy mil od swojego domu w Nowym Jorku zwierzaki znajdują nieprawdopodobny sposób na powrót do nowojorskiego zoo: za pomocą zreperowanego przez pingwiny samolotu zamierzają opuścić dzikie zakątki Afryki. Tymczasem każdy z naszych ulubieńców po raz pierwszy spotyka innych przedstawicieli swojego gatunku, a Czarny Kontynent zaczyna się wydawać cudownym miejscem… Czy pokusa powrotu do wielkiego miasta okaże się silniejsza?

Wątpliwość
TVP1 – 22:25

Opis dystrybutora: Rok 1964. Katolicką szkołą w Bronxie zarządza surowa siostra Alojzyna, która wierzy, że dobre wychowanie to ścisła dyscyplina i przestrzeganie zasad. Jej przeciwieństwem jest ojciec Flynn, który uwielbia śmiać się i wygłupiać ze swoimi wychowankami. Siostra Alojzyna nie darzy go sympatią, a jej niechęć pogłębia się, że jeden z uczniów wyszedł ze spotkania z ojcem Flynnem bardzo poruszony i czuć było od niego alkohol. Alojzyna oskarża Flynna o molestowanie seksualne.

Pozostałe filmy

Film Stacja TV Godzina
Witaj w domu panie Jenkins TVP1 20:20
Trefny towar TVP2 22:50
Niewidzialny Polsat 21:35
Nico TVN 21:55
Duma: Podróż do domu TVN7 20:00
Ponad szczytem TVN7 22:10
Misja TVP Kultura 20:20
Pretty Man, czyli chłopak do wynajęcia Ale Kino+ 20:10
Atak na posterunek 13 Ale Kino+ 21:50
Oczy szeroko zamknięte Ale Kino+ 23:30
Wygrany Canal+ 21:00
Pogrzebany Canal+ 23:00
Co cię nie zabije HBO 21:40
Legion HBO 23:20

Sobota, 31 marca 2012 – Hity dnia

Piętno
TVP Kultura – 20:20

Opis dystrybutora: Były dziekan szkoły, niedawno owdowiały Coleman Silk odnajduje nieoczekiwanie inspirację i chęć do życia dzięki dużo młodszej sprzątaczce Faunii. Jego koledzy wykładowcy uważają, że są autorytetami w ocenianiu romansów tego typu. Nie rozumieją jednak prawdziwej pasji, która ogarnęła samotników. Co więcej, oboje posiadają mroczne sekrety, które, jak się okazuje, pomagają im przezwyciężyć dzielące ich różnice.

Tańczący z wilkami
Ale Kino+ – 20:10

Opis dystrybutora: Dunbar, porucznik wojsk Unii, zostaje wysłany daleko na Zachód, by strzec fortu. Tam spotyka Siuksów. Początkowe obawy i wzajemna rezerwa powoli ustępują przyjaźni i sympatii. W końcu Indianie zaczynają traktować Dunbara jako pełnoprawnego członka szczepu. Innego zdania są jednak pojawiający się w okolicy amerykańscy żołnierze, którzy uważają go za zdrajcę i renegata.

Pozostałe filmy

Film Stacja TV Godzina
Miłość na wybiegu TVP1 21:15
Purpurowe rzeki TVP1 23:10
Moja super eksdziewczyna TVP2 22:20
Don Chichot Polsat 20:05
Pieskie szczęście Polsat 22:00
To nie tak jak myślisz, kotku TVN 21:30
Amityville TVN 23:40
Czarownice z Eastwick TVN7 21:50
Szkoła czarownic TV4 21:00
Dzikie żądze II TV4 23:05
Showgirls Ale Kino+ 23:15
Władcy umysłów Canal+ 20:00
Tamara i mężczyźni Canal+ 21:50
Morlocks Canal+ 23:45
Stone HBO 20:15
Nie zapomnij o mnie HBO 22:50

Niedziela, 1 kwietnia 2012 – Hity dnia

Pod słońcem Toskanii
TVP1 – 21:20

Opis dystrybutora: Zbliżająca się do czterdziestki pisarka z San Francisco – Frances Mayes (Diane Lane), przeżywa kryzys twórczy i osobisty. Po rozwodzie nie może wrócić do psychicznej równowagi, brak jej też pisarskiej inwencji. Popada w głęboką depresję. Najlepsza przyjaciółka Frances, Patti (Sandra Oh), doradza jej wyjazd do Toskanii. Tam niespodziewanie kupuje piękną willę Bramasole, położoną w malowniczej okolicy. Wynajmuje też polskich robotników, którzy odnowią jej dom oraz staną się wkrótce jej najbliższymi i oddanymi przyjaciółmi. I w końcu… zakochuje się. Kiedy pierwszy raz go spotkała, Marcello (Raoul Bova) zauroczył ją swoim poczuciem humoru. "Wy, Amerykanki, macie błędne pojęcie o Włochach" – stwierdził zaczepnie. Ona, pół żartem, pół serio, zaproponowała mu wspólną noc. "My, Włosi, spodziewamy się po was, Amerykankach, właśnie takich propozycji" – odpowiedział jej z uśmiechem. Frances zaczyna powoli myśleć o nowym związku, na jej drodze piętrzą się jednak liczne przeszkody…

Szybcy i wściekli: Tokio Drift
TVN – 22:00

Opis dystrybutora: Akcja filmu skupia się na losach Seana Boswella, niezbyt towarzyskiego nastolatka, który jedyną radość znajduje w nielegalnych wyścigach samochodowych. Chcąc uniknąć aresztowania syna, matka Seana wysyła go do Japonii, gdzie chłopak ma zamieszkać ze swoim ojcem, zawodowym wojskowym. Okazuje się jednak, że także tutaj Sean poznaje pasjonatów samochodowych wyścigów, a w tym króla tokijskich dróg, który ma powiązania z yakuzą.

Pozostałe filmy

Film Stacja TV Godzina
April Fool's Day Polsat 23:00
Wykonać wyrok TVN7 20:00
Podniebni przemytnicy TV4 20:00
Prawo do zemsty TV4 23:20
Młody porucznik TVP Kultura 20:40
Edison Ale Kino+ 22:30
Somewhere. Między miejscami Canal+ 20:00
Na końcu świata Canal+ 21:45
Milion dolarów HBO 20:10
Salt HBO 22:00
Paranormal Activity HBO 23:40
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

simian_raticus

Nie moje klimaty te filmy!

Czudi

To zestawienie jest jak zawsze świetne
Do kina się nie wybieram, ale Wątpliwość i Pod słońcem Toskanii chętnie obejrzę. Wybrałbym coś więcej, ale konsekwentnie unikam kanałów na których czas filmu równa się czasowi reklam;/

Proszę czekać…