Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Premiery DVD i Blu-Ray #13/2012 4

W tym tygodniu do sklepów zawitają między innymi dwa filmy z Festiwalu Sundance – Druga Ziemia oraz Sztuka dorastania. Ponadto kupić będzie można dwa hity kinowe, czyli Wyścig z czasem i Chciwość. Fanów trylogii Millennium ucieszą nowe pakiety szwedzkiej ekranizacji. Natomiast wielbiciele American Pie będą mogli sobie odświeżyć na Blu-Ray historię szalonych studentów przed obejrzeniem w kinach nowej części American Pie: Zjazd absolwentów.

Wyścig z czasem

W świecie, w którym czas jest reglamentowany, zastąpił pieniądze i stał się wymienialną walutą, możesz albo żyć wiecznie lub codziennie wykazywać się pomysłowością i inwencją, by zdobyć kolejne godziny życia. Młody mężczyzna zostaje fałszywie oskarżony o morderstwo i próbuje obalić skorumpowany system, walcząc o przeżycie w świecie, w którym liczy się każdasekunda. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy, Quagmire, Redox, nathalie
Premiera DVD: 4 kwietnia
Dodatki: Sceny niewykorzystane
Dystrybutor: Imperial-Cinepix
Cena: 49,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 4 kwietnia
Dodatki: Ponad 10 minut scen niewykorzystanych w filmie
MINUTY – nigdy wcześniej nie prezentowany materiał dokumentalny
Dowiedz się jak przeżyć w futurystycznym świecie, w którym liczy się każda sekunda
Dystrybutor: Imperial-Cinepix
Cena: 79,99 zł*

Chciwość

Analityk pracujący dla potężnej firmy inwestycyjnej z Wall Street odkrywa niepokojące dane. Uzyskane przez niego informacje wskazują na nieprawidłowości finansowe, które mogą doprowadzić do bankructwa całego przedsiębiorstwa. Gdy statystyki trafiają w ręce najważniejszych członków zarządu, rusza lawina gorączkowych narad i dramatycznych decyzji. Jeden niewłaściwy ruch może doprowadzić do finansowej katastrofy. Zagrożona jest nie tylko firma, ale i przyszłość całej globalnej gospodarki. Ktoś musi za to zapłacić… (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy, jacks, nathalie
Premiera DVD: 4 kwietnia
Dodatki: Zwiastun kinowy
Galeria zdjęć
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 49,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 4 kwietnia
Dodatki: Zwiastun kinowy
Galeria zdjęć
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 69,99 zł*

Wymyk

Alfred (Robert Więckiewicz) żyje na krawędzi, uwielbia prędkość i adrenalinę, ale to jego młodszy brat jest odważny w prowadzeniu wspólnej firmy. Kobieta, interesy, uwaga rodziców – wszystko ich dzieli. Zazdrość Alfreda przeradza się w otwarty konflikt. Tego dnia Alfred zrobi coś, co zmieni jego życie na zawsze. (zwiastun)
Premiera DVD: 5 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: Best Film
Cena: 29,99 zł*

Anatomia strachu

W ekskluzywnej rezydencji, w pilnie strzeżonej dzielnicy mieszka rodzina Millerów. Kyle (Nicolas Cage) zajmuje się handlem diamentami, jego nieskazitelna, piękna żona (Nicole Kidman) prowadzi dom, a zbuntowana, nastoletnia córka chodzi własnymi drogami. Ich z pozoru monotonne życie zmieni na zawsze jeden dzwonek do drzwi. Uzbrojeni bandyci wpadają do domu i terroryzują rodzinę, zmuszając Kyle’a do otworzenia sejfu. Kiedy wszystko wskazuje na to, że mężczyzna posłusznie spełni ich żądanie, sytuacja wymyka się spod kontroli. Zniecierpliwienie napastników powoduje konflikty między nimi. Atmosfera zagęszcza się jeszcze bardziej, kiedy wychodzą na jaw skrywane kłamstwa, tajemnice i intrygi w rodzinie Millerów. Spirala psychologicznego napięcia między bandytami i ofiarami nakręca się coraz bardziej. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy, jacks
Premiera DVD: 4 kwietnia
Dodatki: Zwiastun
Wywiady
Z planu
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 49,99 zł*

Druga twarz

W tajemniczych okolicznościach zostaje zamordowany amerykański senator. Akcję przeprowadzono w sposób perfekcyjny, a pewne poszlaki wskazują, że sprawcą jest legendarny sowiecki agent o pseudonimie "Kasjusz". Problem polega na tym, że Kasjusz dawno temu zginął… Zabił go Paul Shepherdson (Richard Gere), emerytowany agent CIA, który znaczną cześć życia poświęcił na rozpracowanie Kasjusza. Teraz na polecenie swojego zwierzchnika (Martin Sheen) wraca do służby, aby znów tropić swojego odwiecznego wroga – lub jego cień… Jego partnerem będzie młody agent FBI Geary (Topher Grace), który wieloletni pojedynek między Shepherdsonem a Kasjuszem uczynił tematem swojej pracy magisterskiej. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy
Premiera DVD: 4 kwietnia
Dodatki: Zwiastun
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 49,99 zł*

Druga Ziemia

Brit Marling i William Mapother wcielają się w postaci Rhody i Johna, dwóch osób, których światy zderzają się na skutek tragicznego wypadku. Ich intymny dramat rozgrywa się w czasie zdumiewającego odkrycia Drugiej Ziemi, paralelnego świata z prowokacyjnymi i fascynującymi możliwościami. Czy Nowa Ziemia oznacza szansę na nowe życie? Nowe przeznaczenie? Nowe ja? (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy
Premiera DVD: 4 kwietnia
Dodatki: Teledysk The First Time I Saw Jupiter – Fall On Your Sword
Sceny niewykorzystane
Nauka w Drugiej Ziemi
Tworzenie Drugiej Ziemi
Zwiastun kinowy
Dystrybutor: Imperial-Cinepix
Cena: 39,99 zł*

Sztuka dorastania

Nastolatek fatalista, George Zinavoy (Freddie Highmore) jest mistrzem, jeżeli chodzi o zaliczanie przedmiotów przy minimalnym wysiłku. Tak naprawdę to przekształcił tę umiejętność w swego rodzaju formę sztuki. Spędził w szkole cały rok nie odrabiając żadnego zadania. Jednak kiedy spotyka piękną i inteligentną dziewczynę o imieniu Sally (Emma Roberts) odkrywa, że ma na tym świecie bratnią duszę , która wywraca jego leniwe życie do góry nogami. Ich osobliwy i nieoczekiwany romans może być potrzebną dla Georga inspiracją, by zrobił coś nie do pomyślenia – ruszył tyłek i zaczął gonić za swoimi marzeniami. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy
Premiera DVD: 4 kwietnia
Dodatki: Kawałek życia w Nowym Jorku
Szczenięca miłość
Sztuka nieśmiałości
Sztuka wagarowania
Sztuka pierwszej miłości
Sztuka bycia odludkiem
Reportaż HBO: O realizacji Sztuki dorastania
Zwiastun kinowy
Dystrybutor: Imperial-Cinepix
Cena: 39,99 zł*

Afera naszyjnikowa

Francja za czasów Ludwika XVI, na krótko przed wybuchem rewolucji. Jeanne de la Motte de Valois (Hilary Swank) to czarująca i nieprzeciętnie inteligentna młoda kobieta, która w dzieciństwie straciła rodziców i cały majątek, a także została pozbawiona tytułu szlacheckiego. Dziewczyna postanawia poświęcić wszystko jednemu celowi – odzyskać to, co jej niesłusznie zabrano. Pierwszym ku temu krokiem jest małżeństwo z Nicolasem (Adrien Brody), kolejnym – bliska znajomość z dworskim intrygantem, Retaux de Villete (Simon Baker). Wkrótce Jeanne dowiaduje się, że król zlecił jubilerom wykonanie cennego naszyjnika z kilkuset diamentami dla swojej kochanki. Przedmiot ten odegra główną rolę w misternym planie przygotowanym przez Jeanne…
Premiera DVD: 4 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 29,99 zł*

Tajemnice piramid

Piramidy. Wielkie majestatyczne budowle, które od wieków fascynują ludzi na całym świecie. Na ich temat powstało dziesiątki teorii, od sensownych po kompletnie nieprawdopodobne. Twórca filmu przez sześć lat prowadził swoiste dochodzenie, podróżując od Chin do Peru, od Egiptu po Meksyk, poprzez najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze miejsca, aby poznać prawdę, kryjącą się za wielkimi archeologicznymi znaleziskami. Swoje teorie weryfikował rozmawiając z najwybitniejszymi światowymi naukowcami. Rezultaty są oszołamiające. Odkrycie tajemnicy piramid wstrząśnie współczesną nauką o historii i zrewolucjonizuje podstawy egiptologii. Ponad czasem i przestrzenią, odczytujemy niezwykły przekaz dla ludzkości, przekaz najwyższej wagi…
Premiera DVD: 4 kwietnia
Dodatki: Zwiastun
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 29,99 zł*

Millennium. Trylogia

Ekranizacja bestsellerowej trylogii Stiega Larssona. Pakiet zawiera trzy filmy: Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, Millennium: Dziewczyna, która igrała z ogniem oraz Millennium: Zamek z piasku, który runął.
Opinie redaktorów: Beznickowy
Premiera DVD (3 DVD): 4 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 49,99 zł*
Premiera Blu-Ray (3 BD): 4 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 149,99 zł*

Millennium

W połowie lat 60. ubiegłego wieku w niejasnych okolicznościach znika bez śladu 16-letnia Harriet Vanger, członkini bogatej i wpływowej rodziny przedsiębiorców. 40 lat później Mikael Blomkvist (Michael Nyqvist), dziennikarz specjalizujący się demaskowaniu finansowych przekrętów wielkich korporacji, otrzymuje zlecenie wyjaśnienia tej tajemniczej sprawy. Zgłębiając historię rodziny Vangerów Mikael stopniowo odkrywa coraz bardziej szokujące fakty. Kiedy wydaje się, że sprawa go przerasta, dziennikarz otrzymuje pomoc ze strony zamkniętej w sobie, ekstrawaganckiej i fascynującej genialnej hakerki Lisbeth Salander (Noomi Rapace). Kolejne elementy łączą się w całość i przybliżają do rozwiązania przerażającej układanki. To, co odkryją, przekroczy ich najśmielsze oczekiwania.
Premiera DVD (6 DVD): 4 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 129,99 zł*

Tragedia Posejdona

Jeden z najbardziej pasjonujących filmów katastroficznych wszech czasów, śledzący losy dziesiątki ocalałych, którzy walczą o życie, po tym jak ogromna fala wywróciła luksusowy liniowiec do góry dnem.
Premiera Blu-Ray: 4 kwietnia
Dodatki: Komentarz reżysera: Ronald Neame
Komentarze: Pamela Sue Martin, Stella Stevens i Carol Lynley
Hollywoodzkie opowieści – Tragedia Posejdona
Reportaże
Rozmowa z Ronaldem Neame
Galerie
Porównanie storyboardów
Oryginalne materiały promocyjne: reportaż z 1972 r. i zwiastuny
Dystrybutor: Imperial-Cinepix
Cena: 99,99 zł*

American Pie 2

W rok po wydarzeniach nocy uwiecznionej w American Pie, czyli sprawa dowcipna, cała paczka zbiera się u progu lata. Niewinnie wyglądający domek plażowy przeistoczy się w siedlisko nieustającej zabawy. Pięciu chłopaków dowie się, jak mocne są prawdziwe więzi przyjaźni… i superklej. Pięć dziewczyn odkryje prawdziwe tajemnice miłości…
Opinie redaktorów: Quagmire
Premiera Blu-Ray: 5 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 79,99 zł*

American Pie: Wesele

Szaleni bohaterowie uwielbiani przez widzów na całym świecie spotykają się po latach po raz kolejny. Tym razem okazją jest ślub: Jim i Michelle pobierają się. Stifler planuje wieczór kawalerski, a ojciec Jimmy’ego służy, jak zwykle, nieocenionymi radami ojcowskimi…
Opinie redaktorów: Quagmire
Premiera Blu-Ray: 5 kwietnia
Dodatki: Sceny usunięte i duble
Dodatkowy komentarz scenarzysty oraz obsady
American Pie: Zjazd absolwentów – Pierwsze Materiały Zdjęciowe
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 79,99 zł*

*sugerowana cena detaliczna
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zmianę daty premiery.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

jacks 2012-03-31

Hmmm, muszę nadrobić Wyścig z czasem, Drugą Ziemię i może Drugą twarz…

Proszę czekać…