dramat, komedia kryminalna / rock, hh / za mało tu miejsca, by napisać o wszystkim... jestem wesołym człowieczkiem :)

Filmowy weekend - przegląd #6 3

W świąteczny weekend tylko dwie premiery kinowe – dramat Czarny ocean oraz film dokumentalny o wyścigach Tourist Trophy Motocykle 3D: Jazda na krawędzi. Życzę Wam wesołych Świąt Wielkanocnych i zachęcam do zapoznania się z przeglądem premier i programem TV na świąteczny weekend.

Czarny ocean, Motocykle 3D: Jazda na krawędzi

Premiery kinowe

Czarny ocean

Opis dystrybutora: Z bombą atomową kojarzą się trzy nazwy: Hiroszima, Nagasaki i Mururoa. Ten ostatni, atol koralowy na Pacyfiku, który służył Francuzom za poligon dla prób atomowych jest cichym, acz niezwykle wyrazistym bohaterem "Czarnego oceanu". Na ekranie obserwujemy grupę młodych chłopaków, którzy płyną na wojskowym statku w nieznaną przyszłość. Choć protagoniści z początku nie znają celu swojej podróży (jest rok 1972, transportują na Mururoa bombę, której wybuch przyjdzie im obserwować), widzowie będą w stanie zauważyć w ich ruchach i gestach pewne podskórne napięcie. A w związku z tym, że "Czarny ocean" dzieli się na dwie części – przed i po wybuchu, ostatnie akty filmu stanowią przejmującą medytację nad tym, co było i nigdy już nie wróci.

Motocykle 3D: Jazda na krawędzi

Isle of Man Tourist Trophy jest uznawany za jeden z najniebezpieczniejszych i najbardziej prestiżowych wyścigów motocyklowych na świecie. Udział w nim wymaga wielu wyrzeczeń i mocnej wiary w siebie. Film przedstawia historie uczestników, którzy zdecydowali się zaryzykować wszystko, aby wygrać. Jared Leto występuje jako narrator.

Program TV

Piątek, 6 kwietnia 2012 – Hity dnia

Hotel Ruanda
TVP1 – 22:50

Opis dystrybutora: W roku 1994, w czasach, kiedy Ruanda pogrążona była w szaleństwie, jeden człowiek przyrzekł chronić rodzinę, którą kochał a w końcu znalazł odwagę, aby uratować życie 1200 ludzi. Hotel Ruanda opowiada inspirującą, opartą na faktach historię bohatera Paula Rusesabagina, kierownika hotelu, który dzięki wielkiej odwadze i sprytowi uratował życie wielu ludzkich istnień. Podczas gdy cała reszta świata wolała zamknąć oczy, Paul otworzył swoje serce i udowodnił, że jeden dobry człowiek może zdziałać bardzo wiele.

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
TVN – 22:00

Opis dystrybutora: "Urodziłem się w okolicznościach niezwykłych." – i tak też zaczyna się Benjamin Button, adaptacja klasycznej noweli F. Scotta Fitzgeralda z lat dwudziestych XX wieku o człowieku, który przychodzi na świat jako osiemdziesięciolatek i stopniowo młodnieje. O człowieku, który – podobnie jak my wszyscy – nie potrafi zatrzymać upływu czasu. Jego osobistą historię, osadzoną w Nowym Orleanie, śledzimy od końca I wojny światowej w 1918 roku aż po XXI wiek, przeżywając jego los równie niezwykły, jak bywa los każdego człowieka. Wyreżyserowany przez Davida Finchera, z Bradem Pittem, Cate Blanchett, Tildą Swinton, Taraji P. Henson, Jasonem Flemyngiem, Eliasem Koteasem i Julią Ormond w rolach głównych, film Benjamin Button jest w istocie opowieścią podróżnika w czasie, o ludziach i o miejscach, które napotyka, o odnalezionych i utraconych miłościach, o radości życia i smutku śmierci, a także o tym, czego czas nie zmienia.

Pozostałe filmy

Film Stacja TV Godzina
Mamuśka TVP2 21:10
Przylądek strachu TVP2 23:20
Bruce Wszechmogący Polsat 20:05
Nowe imperium Polsat 22:15
Shrek 2 TVN 20:00
Tylko dla orłów TVN7 20:00
Mściciel z Hongkongu TVN7 23:15
Klejnot Nilu TV4 20:00
Juliusz Cezar TV4 22:15
Blask TVP Kultura 20:20
Szepty i krzyki TVP Kultura 23:05
Malowany welon Ale Kino+ 20:10
Adwokat Canal+ 21:00
Amerykanin Canal+ 22:50
Incepcja HBO 20:10
Honor wojownika HBO 22:35

Sobota, 7 kwietnia 2012 – Hity dnia

Repo Men – Windykatorzy
Canal+ – 21:30

Opis dystrybutora: W niedalekiej przyszłości, ludzie są w stanie ulepszać swe ciała i zastępować zniszczone organy sztucznymi zamiennikami. Zabiegi te są jednak niezwykle kosztowne, więc jeśli kogoś nie stać na ich spłacenie, to nowo wszczepione część ciała, w krwawy i brutalny sposób odzyskują Windykatorzy tzw. "Repo Meni". Jude Law wciela się w Remy’ego, jednego z najlepszych Repo Menów. Kiedy zaczyna zwlekać z płatnościami za swoje nowe serce, jego dawny partner Jake (zwycięzca Nagrody Akademii® Forest Whitaker) zostaje wysłany, aby go namierzyć i odzyskać nieopłacony organ. Remy, który z łowcy zmienia się w ofiarę, w towarzystwie ponętnej Beth (Alice Braga) kontynuuje ucieczkę przed bezlitosnymi Windykatorami. Na swojej, najeżonej niebezpieczeństwami drodze spotka zarówno przyjaciół jak i zaciekłych wrogów, a nade wszystko stanie się wzorem dla tysięcy osób, będących w podobnej sytuacji.

Hrabia Monte Christo
TV4 – 21:00

Opis dystrybutora: Edmund Dantes jest spokojnym i prostolinijnym młodzieńcem, który zamierza ożenić się z piękną Mercedes. Niestety, jego najlepszy przyjaciel Fernand, który pragnie Mercedes dla siebie, składa na niego donos. Bezprawnie skazany na kazamaty niesławnego więzienia na Zamku If, Edmund popada w koszmar trwający ponad 13 lat. Z pomocą współwięźnia udaje mu się jednak uciec z więzienia. Ogarnięty żądzą zemsty, przemienia się w bezwzględnego hrabiego Monte Christo i zaczyna niszczyć ludzi, którzy przyczynili się do jego poniżenia.

Pozostałe filmy

Film Stacja TV Godzina
Alicja w Krainie Czarów TVP1 21:25
Oszukana TVP1 23:20
Francuski numer TVP2 22:20
Klopsiki i inne zjawiska pogodowe Polsat 20:05
Gliniarz z Beverly Hills II Polsat 22:05
Nie kłam, kochanie TVN 21:40
Lepiej późno niż później TVN7 19:30
Lemur zwany Rollo TVN7 22:00
Księżna TVP Kultura 20:25
Rodzina TVP Kultura 23:05
Enigma Ale Kino+ 20:10
13 zabójców Ale Kino+ 22:15
Latająca maszyna Canal+ 20:00
Bracia Canal+ 23:25
Gry małżeńskie HBO 20:25

Niedziela, 8 kwietnia 2012 – Hity dnia

Narzeczony mimo woli
TVP1 – 21:15

Opis dystrybutora: Margaret Tate jest kobietą sukcesu – zajmuje wysokie stanowisko, ma władzę i pieniądze. Jednak zaniedbanie procedur wizowych sprawia, że może wszystko stracić. Jedyne wyjście to poślubić swojego asystenta i sprawić, by wszyscy uwierzyli, że zapracowanego i niedocenianego Andrew oraz jego mało sympatyczną i wymagającą szefową połączyło prawdziwe uczucie. Niedobrana para rusza na Alaskę, aby poinformować rodzinę Andrew o zaręczynach. Ciepła atmosfera i wyjątkowe towarzystwo sprawią, że Margaret zacznie doceniać zupełnie inne wartości…

Przekręt
TVP2 – 21:50

Opis dystrybutora: Złodziej i kurier brylantów Franky Cztery Palce leci do Nowego Jorku, by dostarczyć bezcenny diament jednemu z szefów tamtejszej mafii, Aviemu. Po drodze zatrzymuje się w Londynie, gdzie pada ofiarą oszustów, którzy kradną diament. Na wieść o kłopotach Frankyego, Avi wpada w szał i wraz ze swoimi gorylami wyrusza do Londynu. Po przybyciu na miejsce wynajmuje owianego aurą legendy Tonyego, zwanego Kulozębym, każąc mu odnaleźć diament. Gdy prawda wyjdzie na jaw, rozpęta się prawdziwe piekło…

Pozostałe filmy

Film Stacja TV Godzina
Z podniesionym czołem TVP1 23:10
Legalna blondynka TVP2 20:05
Opętanie: Powrót do domu Polsat 23:00
Bokser TVN 22:00
Ocean's 13 TVN7 20:00
Plan doskonały TVN7 22:40
Moja dziewczyna wychodzi za mąż TV4 20:00
Johnny Mnemonic TV4 22:05
Pogoda na jutro TVP Kultura 20:50
Atak na posterunek Ale Kino+ 22:30
Poznasz przystojnego bruneta Canal+ 20:00
Mamut Canal+ 21:45
Cop Out. Fujary na tropie HBO 20:10
Piekielna zemsta HBO 22:00
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Beznickowy 2012-04-05

Można by jeszcze poniedziałek tu doczepić ;)

Proszę czekać…