Nowy Harry Potter już bestsellerem 0

Ostatnia cześć przygód czarodzieja z Hogwartu Harry Potter and the Deathly Hallows już została bestsellerem w serwisie amazon.co.uk.

Choć nieznana jest data publikacji zamówień pojawiło się tak dużo, że książka trafiła na pierwszą pozycję wśród najchętniej kupowanych. Serwis dostarczy publikacje niecierpliwym fanom oczywiście dopiero po premierze.J.K. Rowling wyjawiła niedawno, że w nowej książce dwoje z bohaterów zginie. Plotki głoszą, że może chodzić nawet o samego Pottera.

Ostatnia książka Angielki to Harry Potter i Książę Półkrwi. Cztery części doczekały się kinowych ekranizacji. Obecnie trwają zdjęcia do piątego filmu z serii – Harry Potter i Zakon Feniksa. W obrazie ponownie zobaczymy Daniela Radcliffe'a, Emmę Watson i Ruperta Grinta. Oprócz nich wystąpią także Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Helen McCrory, Afshan Azad, Imelda Staunton oraz Gary Oldman a także Helena Bonham Carter (źródło megafon.pl)

Scenariusz napisał Michael Goldenberg. Obraz reżyseruje David Yates. Za produkcję filmu odpowiedzialny jest David Heyman.

Budżet filmu to 150 mln $.

W USA Harry Potter i Zakon Feniksa zostanie wyświetlony 13 lipca 2007 roku. W Polsce film zobaczymy siedem dni później, czyli 20 lipca. Polskim dystrybutorem filmu jest Warner Cinema.

Przypomnijmy, że poprzednie części cieszyły się olbrzymią popularnością na całym świecie. Harry Potter i Kamień Filozoficznyzarobił 969M dolarów co jest trzecim wynikiem w historii kina. Ostatnia cześć Harry Potter i Czara ognia zarobiła $892M ( 7 miejsce).

Lp Tytuł Rok Zarobił $
1 Titanic 1997 $1840M
2 Władca Pierścieni: Powrót Króla 2003 $1130M
3 Harry Potter i Kamień Filozoficzny 2001 $969M
7 Harry Potter i Czara Ognia 2005 $892M
9 Harry Potter i Komnata Tajemnic 2002 $866M
16 Harry Potter i więzień Azkabanu 2004 $789M
Razem filmy z przygodami Harrego Pottera i jego przyjaciół zarobiły 3,516 miliarda dolarów. Do tego trzeba doliczyć dochody z gadżetów, sprzedaży książek.

<table border=0 height=270 width=648>

Harry Potter w Amazon.co.uk.Harry Potter w Amazon.co.uk. Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007 Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007 Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007 Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007 Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007 Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007Kadr z filmu Harry Potter i Zakon Feniksa 2007

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 12

Judith

O tak Yasha najlepiej się ocenia coś po 'jednym odcinku' rzeczywiście, pierwsza część może być uznana za …. nie najlepszą, ale trzeba było przeczywać wszystkie tomy. Bo z każdą częścią się książka rozwija i tyle. Bardzo nie lubie tak bezpodstawnej krytki. Ciekawa jestem czy Ty byłabyś wstanie wymyśleć coś takiego. Bo recenzje piszesz dość słabe (patrząc na ich ocenę).

jedi

Może źle sformułowałem – chodziło mi o fantastykę skierowaną w założeniu dla dzieci – a wypowiedź Yashy sugeruje ogólnie negatywne nastawienie do tego typu literatury.
Poza tym raczej nie dasz dziecku czytać wiedźmina ?

jedi

Oczywiście w wersji angielskiej – polskie tłumacznie wyszło pół roku później :|

Yasha – gratuluję. Nie ma to jak krytykować coś nie znając tego. Powiedz mi tylko czy wogólę lubisz literaturę fantasy ? Bo chyba nie

leprechan jedi

hola, hola. nie wrzucaj do jednego worka hp i np. wiedzmina, bo to jest przesada!

Yasha

Ja przeczytałam jeden odcinek w gazecie, chyba pierwszej książki, jak jeszcze nie była znana w Polsce, wyłącznie zresztą ze względu na tłumaczenie Polkowskiego, oraz zobaczyłam 15 minut któregoś filmu :-)
Rzecz jest szmirą, bezapelacyjnie, ale rodzice cieszą się, że ich dziatki, które dotąd nigdy niczego nie czytały, chwytają się za Harry’ego.
Aczkolwiek, gdybym ja miała dzieci, wolałabym, żeby czytało opisy z pudełka karmy dla zwierząt albo instrukcję kuchenki mikrofalowej, ewentualnie mogłoby być analfabetą :-))

Judith

a ja się zgadzam z Rejestracją =)

Proszę czekać…