Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.

AfryKamera 2012 - kwiecień w kinach 0

Program VII. Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera gotowy! Startujemy w warszawskiej Kinotece 19.04 i serwujemy najlepsze kino prosto z Afryki aż do 26.04. Bilety do nabycia w KINOTECE od 12 kwietnia.

Wielokulturowa i kolorowa Afryka wciąż kryje mnóstwo tajemnic, odrywajcie je wraz z różnymi odsłonami AfryKamery. W tym roku zobaczycie m.in.: kobiecą stronę Afryki, jej artystyczną odsłonę w muzycznych dokumentach oraz Afrykę oczami artystów tworzących poza granicami ojczyzny. W sobotę zabierzcie maluchy – pokażemy set afrykańskich animacji oraz krótkich filmów.

Prawdziwym smaczkiem jest dzień poświęcony niezwykłej osobie: Sotigui Kouyaté, aktorowi pochodzącego ze starożytnego rodu griotów, zmarłemu w 2010 roku. Był jednym z największych inspiracji aktorskich Petera Brook'a, grał m.in. u boku Andrzeja Seweryna w Mahabharata, a słynna adaptacja teatralna "Thierno Bokar" powstała z myślą o wielkim Malijczyku. W 2009 roku zdobył Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu Berlinale przyznawanego dla Najlepszego Aktora (za film London River). Wśród filmów m.in. na poły biograficzny obraz Keita! Dziedzictwo griota w reżyserii syna aktora, Dani Kouyaté.

W kwietniu zapraszamy również na AfryKamery Repliki do Poznania, Gdańska i Krakowa, oto dokładne terminy:

19-22 kwietnia Gdańsk, Kino Kameralne
23-29 kwietnia Poznań, Kino Muza, Kino Rialto
23-29 kwietnia Kraków, Kino Pod Baranami

Widzowie w całej Polsce mogą oglądać wybrane filmy dzięki serwisowi filmowemu iplex.pl.

Warszawską publiczność zachęcamy do głosowania i wybierania najlepszego filmu festiwalu, szczególnie, że pośród zwycięzców zostaną rozlosowane roczne prenumeraty magazynu National Geographic Traveller, który w tym roku jest Patronem Głównym festiwalu AfryKamera.

Sprzedaż biletów w Warszawie rusza 12 kwietnia, do kupienia w kasie KINOTEKI. Bilety w cenie: 18 zł bilet normalny, 15 zł bilet ulgowy.

AfryKamera 2012AfryKamera 2012

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…