dramat, komedia kryminalna / rock, hh / za mało tu miejsca, by napisać o wszystkim... jestem wesołym człowieczkiem :)

Filmowy weekend - przegląd #7 2

W piątek aż 8 premier, między innymi animacja Piraci!, kolejna część słynnej komediowej serii, czyli American Pie: Zjazd absolwentów oraz sequel opowieści o Ghost Riderze. Propozycje na ten weekend są dość różnorodne, zatem każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Zapraszam do zapoznania się z kolejnym przeglądem.

Plakaty: Nietykalni, Ghost Rider 2, Życie to jest to

Premiery kinowe

American Pie: Zjazd absolwentów

Opis dystrybutora: Ulubieni bohaterowie kultowej serii American Pie spotykają się po latach podczas zjazdu absolwentów. Spotkanie uświadomi im, że choć przez ponad dekadę zmieniło się wiele, to jednak ani czas, ani odległość nie są w stanie zmienić starych nawyków. Zjazd przerodzi się w odjechaną imprezę, na której nie zabraknie… szarlotki i, oczywiście, mamy Stiflera!

Szczęśliwi ludzie: Rok w tajdze

Opis dystrybutora: W samym sercu syberyjskiej głuszy, z dala od cywilizacji, 300 osób zamieszkuje małą miejscowości Bakhtia nad rzeką Jenisej – tak Werner Herzog, współautor i narrator filmu Szczęśliwi ludzie: Rok w tajdze, rozpoczyna niezwykłą opowieść. Razem z filmowcami, którzy tam dotarli, obserwujemy rok z życia myśliwych, wędkarzy i innych osób zamieszkujących wioskę. Codzienność w przykrytym śniegiem niedostępnym regionie świata. Z pięknych kadrów filmu wyłania się obraz faktycznie szczęśliwych i spełnionych ludzi. Widać w nich także wielką miłość Dmitrija Wasiukowa, drugiego reżysera, do tajgi i jej mieszkańców. Malowniczym obrazom towarzyszy przepiękna, kontemplacyjna muzyka. Oni żyją z ziemi, są samowystarczalni i prawdziwie wolni. Nie ma podatków, nie ma rządu, nie ma prawa, nie ma biurokracji, nie ma telefonów, nie ma radia, mają za to własne wartości i normy postępowania. Jeśli cywilizacja ludzka zostałaby zniszczona, oni przetrwaliby dzięki wiedzy swoich przodków – twierdzi Herzog.

Arirang

Film dokumentalny zrealizowany przez Ki-duk Kima, będący jego autobiografią. Opisuje wydarzenia związane z kręceniem poprzedniego filmu pt. Sen, załamanie nerwowe artysty oraz drogę do akceptacji życia takiego, jakim jest.

Nietykalni

Francuski arystokrata Philippe w wyniku wypadku na paralotni zostaje sparaliżowany. Poszukuje opiekuna, który zamieszkałby w jego rezydencji. Jednym z kandydatów jest czarnoskóry Driss, który chce dalej żyć na zasiłku i potrzebuje jedynie zaświadczenia, że zgłosił się do pracy. Zachowuje się przy tym dość nonszalancko. Niespodziewanie Philippe zatrudnia go. Jest to początkiem niezwykłej i nieprawdopodobnej przyjaźni…

Piraci!

Opis dystrybutora: W animowanej komedii Piraci! zobaczycie Kapitana Pirackiego, człowieka o bujnej brodzie i wielkim zamiłowaniu do łupienia statków, któremu niestety brakuje szczęścia w tym fachu. Jednak z wierną załogą u boku Kapitan nie zważa na przeciwności losu i dąży do wymarzonego celu: chce zostać Piratem Roku. Jest to zadanie, które poprowadzi naszych bohaterów od wybrzeży egzotycznej Krwawej Wyspy do mglistych ulic Londynu. Kapitan i załoga będą musieli stawić czoła diabolicznej Królowej i współpracować z nieszczęśliwie zakochanym naukowcem. Ale nigdy nie stracą z oczu tego, co dla pirata jest najważniejsze: przygody!

StreetDance 2

Opis dystrybutora: Niezwykle ambitny i utalentowany Ash po niezbyt udanym występie tanecznym zostaje wyśmiany przez amerykańską grupę Invincible. Chłopak jednak nie poddaje się tak łatwo i wspólnie z nowopoznanym Eddim wyruszają w podróż po Europie w poszukiwaniu najlepszych tancerzy. Ich celem jest stworzenie grupy, która pozwoli im pokonać rywali. Głos serca i rytm ulicy prowadzi ich od gorącej Ibizy, przez Amsterdam, Paryż czy Londyn aż po Rzym! Brakującym ogniwem nowej grupy okazuje się być zdolna i niezwykle seksowna Eva. Jej gorący latynoski temperament i taneczne umiejętności dadzą Ashowi siłę, aby stanąć do ponownego pojedynku przeciwko dawnemu przeciwnikowi – grupie Invincible.

Życie to jest to

Opis dystrybutora: Kolejna zwariowana komedia twórcy Hiszpańskiego cyrku – mistrza czarnego humoru, brawurowej satyry i zjadliwej ironii. Tym razem Álex de la Iglesia bierze na warsztat medialny cyrk i pragnienie sławy, opowiadając historię Roberto – speca od marketingu i autora powszechnie znanego hasła reklamowego Coca-Coli sprzed lat. Dziś jednak nikt o tym nie pamięta, a sfrustrowanego Roberto nikt nie chce zatrudnić. Szansa na zmianę złej passy pojawia się, gdy mężczyzna spada z rusztowania w ruinach rzymskiego amfiteatru w Kartagenie. Zawieszony pomiędzy życiem a śmiercią, z prętem wbitym w głowę, staje się natychmiast pożywką dla dziennikarzy, podczas gdy ekipy ratunkowe głowią się, jak go uwolnić. Zdesperowany Roberto postanawia wykorzystać sytuację: zatrudnia agenta, by zbić fortunę na ekskluzywnych wywiadach i zapewnić rodzinie lepszą przyszłość. Intrydze sprzeciwia się jego kochająca żona (nominowana do Nagrody Goya Salma Hayek), podczas gdy żądny sukcesu agent dochodzi do wniosku, że uratowanie jego klienta to koniec lukratywnego biznesu…

Ghost Rider 2

Główny bohater, Johnny Blaze (Nicolas Cage) stara się chronić ludzi przed swoim alter ego, Ghost Riderem. Gdy błąka się po świecie, na jego drodze staje mnich Moreau, który składa mu propozycję. Johnny musi uchronić kilkuletniego chłopca przed Roarkiem, diabłem w ludzkiej postaci. W zamian na zawsze uwolni się od Ghost Ridera…

Program TV

Piątek, 13 kwietnia 2012 – Hity dnia

Hollywoodland
TVP1 – 22:10

Opis dystrybutora: George Reeves (Ben Affleck) umiera w swoim domu na wzgórzach Hollywood 16 czerwca 1959 roku. Trafiony kulą gwiazdor pozostawia po sobie narzeczoną – Leonore Lemmon (Robin Tunney) oraz zszokowanych jego nagłą śmiercią fanów. Policja orzeka, że popełnił samobójstwo i zamyka sprawę. Jednak nieutulona w żalu matka, Helen Bessolo (Lois Smith), nie chce pozwolić, by zagadkowe okoliczności tej tragedii pozostały niewyjaśnione. Wynajmuje prywatnego detektywa, Louisa Simo (Adrien Brody), który znajduje ślad – boć może klucz do zagadki. Reeves miał bowiem romans z Toni Mannix (Diane Lane), żoną jednego z szefów studia MGM, Eddiego Mannixa (Bob Hoskins). Jednak w Hollywood prawda i sprawiedliwość to rzadkość. Simo prowadzi niebezpieczne i pełne niespodzianek śledztwo, które zaczyna mieć ogromny wpływ na jego życie prywatne. Dowiaduje się także sporo o samym Reevesie.

Cena prawdy
Canal+ – 22:30

Opis dystrybutora: Ambitna dziennikarka polityczna Rachel Adams (Kate Beckinsale) publikuje szokujący artykuł, w którym oskarża prezydenta o manipulowanie informacjami wywiadowczymi w celu przeforsowania zgody na powietrzny atak na Wenezuelę. Rachel demaskuje też kobietę, której córka chodzi do tej samej szkoły co jej syn, jako tajną agentkę CIA (Vera Farmiga). Rozpętuje się afera, która sięga najwyższych szczebli rządowych. Rachel otrzymuje propozycję nie do odrzucenia – albo ujawni swoje źródło albo pójdzie do wiezienia. Dziennikarka chce pozostać wierna swoim zasadom. Czy za wszelką cenę?

Pozostałe filmy

Film Stacja Godzina
Flintstonowie TVP1 20:20
Kickboxer 2 – Godziny zemsty TVP2 22:55
Film o pszczołach TVN 20:00
Kobieta-Kot TVN 22:00
Naprzeciw ciemności Polsat 21:35
Melissa P. Polsat 23:40
Każdy sposób jest dobry TVN7 20:00
Akcja na Morzu Północnym TVN7 22:25
Tydzień kawalerski Ale Kino+ 20:10
Leon zawodowiec Ale Kino+ 22:00
Heartless. W świecie demonów HBO 23:55

Sobota, 14 kwietnia 2012 – Hity dnia

[Rec]
Ale Kino+ – 22:15

Opis dystrybutora: Kolejny po Labiryncie Fauna i Sierocińcu fenomen hiszpańskiego kina grozy. Uznany za najbardziej nowatorski horror tej dekady i absolutny przełom w historii gatunku. Na uwagę zasługuje również fakt, że do tej pory żaden film nie doczekał się amerykańskiego remake’u w tak błyskawicznym tempie. W dobie telewizji na żywo cóż może być bardziej przerażającego od… horroru na żywo? Uciekaj… Kryj się… Walcz o przetrwanie… Ale nigdy nie przestawaj nagrywać! Pozostał tylko jeden świadek… Kamera…

Na fali
Polsat – 22:00

Opis dystrybutora: Grupa gangsterów ukrywających swe twarze pod maskami czterech prezydentów USA napada na banki w Los Angeles. Policja przypuszcza, że sprawcami może być banda surferów. Zagadkę ma rozwikłąć świeżo upieczony absolwent szkoły policyjnej Johnny Utah. Musi w tym celu poznać tajniki ślizgania się na desce – pomaga mu w tym Lori, eks-przyjaciółka szefa bandy, Bodhi’ego.

Pozostałe filmy

Film Stacja Godzina
Con Air – Lot skazańców TVP1 21:20
Ślepy tor TVP1 23:25
Najważniejszy głos TVP2 22:20
Krowy na wypasie Polsat 20:10
Kiler TVN 21:30
Walentynki TVN 23:45
Jaguar TV4 21:00
Turbulencja 2: Strach przed lataniem TV4 23:00
Liczą się tylko Frankliny TVN7 21:40
Wydział pościgowy TVN7 23:40
Niemoralna propozycja Ale Kino+
Pan Zemsta Ale Kino+ 23:45
Między światami Canal+ 20:00
Wygrany Canal+ 21:35
Stosunki międzymiastowe HBO 20:15

Niedziela, 15 kwietnia 2012 – Hity dnia

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
HBO – 20:00

Opis dystrybutora: Harry, Ron i Hermiona wyruszają z niebezpieczną misją, by odnaleźć i zniszczyć horkruksy, w których tkwi tajemnica siły Valdemorta. Zdani tylko na siebie, ścigani teraz bardziej niż kiedykolwiek, mogą polegać tylko na sobie… a Siły Ciemności, które są blisko, próbują ich rozdzielić.

Pieskie popołudnie
Ale Kino+ – 22:30

Opis dystrybutora: Al Pacino i legendarny napad na bank w Nowym Jorku, który dzięki relacjom telewizyjnym na żywo, przez dwa dni stał się wspólną sprawą wszystkich Amerykanów. Film stawia pytanie, czy złe czyny mogą mieć najlepsze pobudki.

Pozostałe filmy

Film Stacja Godzina
Wróć do mnie TVP1 21:20
W krainie jaskrawych zabawek ;-) TVP2 22:05
Zakładnik Polsat 23:00
Red Eye TVN 22:00
Kiler TVN 23:50
Turbulencja 2: Strach przed lataniem TV4 20:00
Narodziny Legendy: Ip Man TV4 23:05
Wydział pościgowy TVN7 20:00
Ip Man 2 Canal+ 20:00
Somewhere. Między miejscami Canal+ 23:40
I Love You Philip Morris HBO 22:35
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…