Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Premiery DVD i Blu-Ray #15/2012 6

W nadchodzącym tygodniu nie pojawią się żadne głośne premiery, ale rekompensuje to kilka ciekawie wydanych reedycji jak Matrix Reaktywacja czy Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street. Poza tym wybór będzie spory od horroru Coś przez kolejny odcinek Sherlocka po komedię Jak ona to robi?.

Coś

Prequel kultowego Coś. Gdy na Antarktydzie pod pokrywą lodową odnaleziony zostaje gigantyczny pojazd kosmiczny, światowej sławy naukowiec Sander Halvorson zrobi wszystko, by przypisać sobie wiekopomne znalezisko. Początkowo tylko młoda badaczka Kate Lloyd oraz pilot Sam Carter alarmują przed zagrożeniem ze strony tajemniczego pasażera pojazdu, który posiadł zdolność przybierania kształtów innych organizmów i może się podszywać pod każdego z mieszkańców bazy. Największe odkrycie ludzkości może okazać się początkiem jej zagłady… (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy, jacks, Quagmire
Premiera DVD: 19 kwietnia
Dodatki: Zwiastun filmu
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 29,99 zł*

Sherlock
Niewidomy bankier

Watson nigdy się nie nudzi, przecież mieszka pod jednym dachem z Sherlockiem Holmesem! Ale samym rozwiązywaniem zagadek kryminalnych trudno się najeść… Niestety, Sherlock wyobraża sobie odwiedziny w banku zupełnie inaczej niż zwykli śmiertelnicy. 
Na ścianach londyńskich budynków pojawiają się tajemnicze, zaszyfrowane wiadomości. Kto je zobaczy – ginie w ciągu kilku godzin. Ofiarą szyfru pada pracownik banku, śmierć dosięga też pracowników chińskiego cyrku. Sherlock i Watson muszą rozszyfrować zabójcze symbole, zanim tajemniczy Czarny Lotos uderzy znowu…
Opinie redaktorów: Beznickowy
Premiera DVD: 19 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: Best Film
Cena: 29,99 zł*

Jak ona to robi?

W długo oczekiwanej adaptacji światowego bestselleru Allison Pearson, Sarah Jessica Parker wciela się w ambitną menedżer Kate Reddy, która budzi podziw przyjaciół i kolegów z pracy, sprawnie godząc bogate życie rodzinne z zawrotną karierą w biznesie. Gdy los zetknie ją z uwodzicielskim Jackiem Abelhammerem (Pierce Brosnan), Kate przyjdzie zmierzyć się z pokusą wielkich pieniędzy i jeszcze większych namiętności, kosztem szczęścia u boku dobrodusznego męża (Greg Kinnear). (zwiastun)
Premiera DVD: 16 kwietnia
Dodatki: Zwiastun filmu
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 29,99 zł*

Mali Agenci: Wyścig z czasem

Tym razem do akcji wkracza nowe pokolenie! Marissa Cortez Wilson (Jessica Alba) jest żoną znanego reportera telewizyjnego (Joel McHale), mamą pewnego malucha i macochą inteligentnych bliźniąt Rebecci (Rowan Blanchard) i Cecila (Mason Cook). Domową sielankę zakłóca szalony Timekeeper (Jeremy Piven), który chce przejąć władzę nad światem. Marissa jako agent specjalny w stanie spoczynku zostaje powołana do służby. Koniec świata jest coraz bliżej, a do akcji wkraczają też Rebecca i Cecil! Z małą pomocą innych Małych Agentów Carmen (Alexa PenaVega), Juni (Daryl Sabara) i ich wiernego psa Argonauty (Ricky Gervais) oraz kilku wymyślnych gadżetów są gotowi, żeby ocalić świat. (zwiastun)
Premiera DVD: 19 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 29,99 zł*

Ścigani

Film przedstawia losy emigrantów różnych narodowości, którzy walczą o przyznanie Zielonej Karty w Los Angeles. Nielegalne przekraczanie granic, azyl, proces uzyskania zielonej karty i oszustwa dotyczące dokumentów o nadanie obywatelstwa, sposoby działania biura do spraw kontrterroryzmu oraz organów ścigania, a także zderzenie wielu kultur to tylko niektóre problemy, którym bohaterowie muszą stawić czoła.
Opinie redaktorów: Beznickowy, jacks
Premiera DVD: 19 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 29,99 zł*

Sunset Limited

Miejsce akcji to zapuszczone mieszkanie nowojorskiej kamienicy czynszowej, w którym spotykają się dwaj całkowicie różni mężczyźni, czarny, były więzień (Samuel L. Jackson) utrzymującym, że słyszy głos Jezusa i biały profesor (Tommy Lee Jones), który w ostatniej chwili zostaje powstrzymany od rzucenia się pod nadjeżdżający pociąg Sunset Limited. Ci dwaj toczą filozoficzną debatę – bezgraniczna wiara Czarnego zderza się z pesymizmem Białego, racjonalnie argumentującego swoją ponurą wizję rzeczywistości. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy, jacks
Premiera DVD: 20 kwietnia
Dodatki: Komentarze twórców
Reportaż z planu
Dystrybutor: Galapagos Films
Cena: 39,99 zł*

Cinema Verite

Zakulisowa historia amerykańskiej rodziny, która w 1970 r. wystąpiła w rewolucyjnym dokumencie stacji PBS i tym samym zapoczątkowała nową generację telewizji – Reality TV. Pat i Bill Loud (Diane Lane i Tim Robbins) skłonieni przez producenta Craiga Gilberta (James Gandolfini) do udziału w pierwszym programie "z życia rodziny" wpuścili kamery do swojego domu i życia prywatnego. (zwiastun)
Premiera DVD: 20 kwietnia
Dodatki: Za kulisami cinema verite: wywiady z obsadą i twórcami
Komentarze reżyserów Shari Springer Berman, Roberta Pulcini oraz Diane Lane
Dystrybutor: Galapagos Films
Cena: 44,99 zł*

Krwawa hrabina

Węgry, u progu XVII wieku. Hrabina Elżbieta Batory (Julie Delpy) jest uznawana za najbardziej wpływową kobietę w kraju. Jej znajomość z dużo młodszym mężczyzną, Istvanem (Daniel Brühl), przeradza się w obsesyjną i namiętną miłość. Ale jej rozkosz nie trwa długo: ojciec Istvana, hrabia Thurzo (William Hurt), zmusza syna do zerwania z Elżbietą. Zdruzgotana Hrabina, za powód zerwania postrzega dzielącą ich różnicę wieku. Oślepiona przez tęsknotę i smutek, poddaje się szalonemu złudzeniu, że krew dziewic pomoże zachować jej urodę. Do zamku trafiają dziesiątki młodych kobiet, by go już nigdy nie opuścić… (zwiastun)
Premiera DVD: 19 kwietnia
Dodatki: Zwiastun filmu
Legenda "Krwawej Hrabiny"
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 29,99 zł*

Mentalista
Sezon 2

Patrick Jane (Simon Baker), szukając przestępców łamie wszelkie zasady. Jest przy tym niezwykle zdeterminowany i pewny siebie. Jako byłe "medium" używa swego talentu i rozwiązuje najbardziej zaskakujące zagadki kryminalne. W drugim sezonie Lisbon i Cho odkrywają rąbek tajemnicy na temat własnej mrocznej przeszłości. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy
Premiera DVD (5 DVD): 20 kwietnia
Dodatki: Gagi z planu filmowego
Sceny dodatkowe
MENTALIZM: SZTUKA PODŚWIADOMOŚCI – poznaj prawdziwego mentalistę, Luka Jermeya, współpracującego z ekipą filmową i tłumaczącego swoje metody pracy, które wykorzystywane są w serialu
SZTUKA MENTALIZMU; WEDŁUG CHRISA LONGA – producent wykonawczy Long spotyka się z Jermayem, by odkryć jak sztuka podświadomości została wpleciona w serial, poprzez analizę Redemption – odcinka otwierającego nowy sezon
ZAGUBIONE DOWODY: sceny usunięte z 5 kluczowych odcinków
Dystrybutor: Galapagos Films
Cena: 134,99 zł*

Teoria wielkiego podrywu
Sezon 4

Leonard po rozstaniu z Penny zakochuje sie w Priyi siostrze Raja, Sheldon spotyka się z ponurą neurobiolog – Amy, iskrzy się między Howardem i Bernadettą, z którą jednocześnie Raj romansuje w swoich bollywodzkich snach na jawie. (zwiastun)
Opinie redaktorów: jacks, nathalie
Premiera DVD (3 DVD): 20 kwietnia
Dodatki: Gagi z planu
Spotkaj się z obsadą Teorii wielkiego podrywu: przyłącz się do dyskusji na temat najlepszych momentów zajadając się chińszczyzną
Wycieczka na plan z Simonem i Kunalem
Dystrybutor: Galapagos Films
Cena: 109,99 zł*

Teoria wielkiego podrywu
Sezony 1-3

Fizycy Leonard i Sheldon rozumieją wszystko począwszy od nieuchronnego przyciągania czarnej dziury, a skończywszy na skomplikowanej budowie atomu. Ale ich życie osobiste to całkowita ruina.
Opinie redaktorów: Quagmire, Redox, nathalie
Premiera DVD (10 DVD): 20 kwietnia
Dodatki: Każdy z sezonów zawiera dodatki
Dystrybutor: Galapagos Films
Cena: 249,99 zł*

Odzyskać wiarę

Ksiądz Jonathan Keene zajmuje się zamykaniem nierentownych parafii. Tym razem los i zwierzchnicy rzucili go do zapomnianego przez Boga i ludzi miasteczka, nad którym duchową opiekę sprawuje Simeon, jego kolega z seminarium. Simeon musi rozbudzić w parafianach wiarę – w tym celu postanawia urządzić żywe jasełka. Mieszkańcy ochoczo podejmują się wyzwania, ale największy kłopot mają ze znalezieniem odtwórczyni roli Maryi. (zwiastun)
Premiera DVD: 19 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: VitraFilm
Cena: 29,99 zł*

Shackleton
Część 1-2

Film opowiada historię legendarnej wyprawy zorganizowanej w 1914 roku przez Sir Ernesta Shackletona, irlandzkiego badacza Antarktyki i podróżnika. 27 ludzi zostało uwięzionych na lodowej pustyni po tym jak ich statek, Endurance, zatonął na morzu Weddella. Film na podstawie pamiętników
samego Shackletona oraz relacjach członków załogi.
Premiera DVD (2 DVD): 19 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: VitraFilm
Cena: 49,99 zł*

Grigorij Kozincew. Kolekcja

Pakiet zawiera trzy filmy: Hamlet, Don Kichot oraz Król Lear.
Premiera DVD (3 DVD): 19 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: 35mm
Cena: 79,99 zł*

Hotel Zacisze
Seria 1-2

Serial pełen humoru w stylu Monty Pythona, a cała w tym zasługa Johna Cleese'a, który dla realizacji Hotelu Zacisze porzucił Latający Cyrk Monty Pythona. Tytuł jest oczywiście sprzeczny z prawdą, gdyż hotel jest istną stajnią Augiasza. Basil Fawlty, niecierpliwy i nerwowy mężczyzna oraz jego spokojna żona Sybil prowadzą hotel na prowincji. Oprócz nich głównymi osobami są recepcjonistka Polly oraz hiszpański kelner Manuel, który jak można było usłyszeć w jednym z odcinków "został zatrudniony dlatego, że jest tani i skory do nauki". Gdy dodamy do tego stałego gościa hotelu – przygłuchego staruszka zwanego majorem, który ciągle domaga się gazet, mamy obraz hotelu, którego nie znajdziemy w żadnym innym miejscu na świecie.
Opinie redaktorów: Redox
Premiera DVD (2 DVD): 19 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: Best Film
Cena: 59,99 zł*

Zemsta

Tę historię zna chyba każdy. Cześnik Raptusiewcz, mieszkający po sąsiedzku ze znienawidzonym Rejentem Milczkiem, pragnie ożenić się z owdowiałą Podstoliną (głównie z uwagi na jej majątek). Świadom swoich braków, Cześnik wzywa na pomoc Papkina, podającego się za pożeracza serc niewieścich i wielkiego bohatera, a w rzeczywistości będącego tchórzem i pyszałkiem. To zresztą nie jedyny wątek dramatu – równie istotna dla intrygi jest również miłość Klary (bratanicy Cześnika) i Wacława (syna Milczka).
Opinie redaktorów: Beznickowy, Redox
Premiera DVD: 19 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 29,99 zł*

Matrix Reaktywacja

Premium Collection. Strażnicy atakują. Smith zostaje sklonowany. Neo wkracza w inny wymiar… ale tym razem chyba nawet sam Wybraniec obdarzony niezwykłymi, nowymi zdolnościami nie powstrzyma zwycięskiego pochodu Maszyn.
Opinie redaktorów: Beznickowy, jacks, Quagmire, Redox, nathalie
Premiera DVD (2 DVD): 20 kwietnia
Dodatki: Reportaże
Biuletyn specjalny – rzut oka na fenomen Matrix
Pościg na autostradzie – jak oni to zrobili?
Znajdź mi wyjście – inspirowane filmem projekty i kampanie reklamowe
Enter The Matrix – jak powstawała gra wideo
Animatrix – zwiastun
Nagrody 'MTV Movie Awards'
Linki do stron internetowych
Dystrybutor: Galapagos Films
Cena: 29,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 20 kwietnia
Dodatki: Komentarze
Reportaże
Zwiastuny
Biuletyn specjalny – rzut oka na fenomen Matrix
Pościg na autostradzie – jak oni to zrobili?
Znajdź mi wyjście – inspirowane filmem projekty i kampanie reklamowe
Enter The Matrix – jak powstawała gra wideo
Animatrix – zwiastun
Nagrody 'MTV Movie Awards'
Linki do stron internetowych
Dystrybutor: Galapagos Films
Cena: 64,99 zł*

Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street

Premium Collection. Sweeney Todd, demoniczne alter-ego Benjamina Bakera, który niesłusznie osadzony w więzieniu poprzysiągł odwet swoim wrogom, przybywa do Londynu by dokonać mrocznej zemsty. Dodatkowo kolekcjonerski album filmowy zawierający oryginalne rysunki autorstwa Tima Burtona oraz unikalne szkice produkcyjne.
Opinie redaktorów: Beznickowy, jacks, Quagmire, Redox, nathalie
Premiera DVD (2 DVD): 20 kwietnia
Dodatki: Galeria zdjęć
Sweeney Todd żyje: Prawdziwa historia demonicznego fryzjera
Muzyczny zamęt: Sweeney Todd Sondheima
Londyn Sweeney’ego
Grand Guignol: Teatralna tradycja
Scenografia dla demonicznego fryzjera
Krwawy interes
Refren brzytwy
Dystrybutor: Galapagos Films
Cena: 29,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 20 kwietnia
Dodatki: Galeria zdjęć
Clip muzyczny
Informacje o realizacji filmu
Krótkie filmy dokumentalne
Za kulisami filmu
Sweeney Todd żyje: Prawdziwa historia demonicznego fryzjera
Muzyczny zamęt: Sweeney Todd Sondheima
Londyn Sweeney’ego
Grand Guignol: Teatralna tradycja
Scenografia dla demonicznego fryzjera
Krwawy interes
Refren brzytwy
Dystrybutor: Galapagos Films
Cena: 64,99 zł*

Miasto złodziei

Premium Collection. Planując największy skok w swojej karierze, zawodowy złodziej Doug, próbuje zmienić styl życia i wyrwać się z dotychczasowego środowiska. Jego tropem podąża agent FBI, który zrobi wszystko, by wsadzić jego szajkę za kratki.
Opinie redaktorów: Beznickowy, jacks, Quagmire, Redox
Premiera DVD: 20 kwietnia
Dodatki: Profile aktorów
Prawdziwi ludzie z Miasta złodziei – Poznaj prawdziwych ludzi z Charlestown
Ben Affleck: Reżyser i aktor – Profil zdobywcy Nagrody Akademii
Dystrybutor: Galapagos Films
Cena: 29,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 20 kwietnia
Dodatki: Sceny dodatkowe
Komentarze
Reportaże
Wywiady
Notatki z produkcji
Rozszerzona wersja filmu (153 minuty)
Boston, miasto Bena – Jak powstawał film w rodzinnym mieście aktora/reżysera/scenarzysty Bena Afflecka
Komentarz Bena Afflecka do obu wersji filmu
Dystrybutor: Galapagos Films
Cena: 64,99 zł*

Bodyguard

Premium Collection. Whitney Houston wciela się w postać gwiazdy estrady i filmu, Rachel Marron. Fani chcą ją oglądać, słuchać i dotykać. Jest wśród nich także ten, który chce ją zabić. Dlatego Rachel potrzebuje pomocy profesjonalisty – ochroniarza Franka Farmera.
Opinie redaktorów: nathalie
Premiera DVD: 20 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: Galapagos Films
Cena: 29,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 20 kwietnia
Dodatki: Film dokumentalny "Bodyguard – wspomnienia"
Dystrybutor: Galapagos Films
Cena: 79,99 zł*

Tajemnice Los Angeles

Premium Collection. Czarny kryminał rozgrywający się na początku lat 50. w Los Angeles. Choć tonacja filmu jest mroczna, a jego wątki dziko poplątane, ani na chwilę nie staje on w martwym punkcie. Los Angeles okazuje się miastem zbudowanym z samych zagadek. Film jest adaptacją powieści Jamesa Ellroya. Trzech policjantów, panienka na telefon, homoseksualista, dziennikarz prasy brukowej, komendant policji i dziwna mieszanka opalonych ważniaków oraz podejrzanych polityków to bohaterowie tego wielowątkowego filmu, który opowiada o ambicjach, korupcji i utraconych marzeniach.
Opinie redaktorów: Redox
Premiera DVD: 20 kwietnia
Dodatki: Zwiastuny
Notatki z produkcji
3 reportaże zza kulis
Ścieżka filmowa Jerry’ego Goldsmitha
Dystrybutor: Galapagos Films
Cena: 29,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 20 kwietnia
Dodatki: Wywiady
Zwiastuny
Notatki z produkcji
Ścieżka muzyczna
Dystrybutor: Galapagos Films
Cena: 79,99 zł*

Terminator 2: Dzień sądu

Terminator T-800 (Arnold Schwarzenegger) powraca do przeszłości, by chronić przyszłego przywódcę rebeliantów przed cyborgiem T-1000. Rozpoczyna się śmiertelna walka dwóch robotów, której stawką jest przyszłość świata.
Opinie redaktorów: Beznickowy, jacks, Quagmire, Redox
Premiera DVD: 19 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 19,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 19 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 69,99 zł*

Harry Angel

Harry Angel to film, który wciąga widza w mroczny świat magii i obrzędów voodoo. Tytułowy bohater (Mickey Rourke) to nowojorski prywatny detektyw, który przyjmuje od Louisa Cyphre’a (Robert De Niro) zlecenie odnalezienia zaginionego Johnny’ego Favorite’a – cieszącego się niegdyś popularnością piosenkarza. Próba rozwikłania zagadki pociąga za sobą kolejne makabryczne zbrodnie. Detektyw podążając śladem Favorite’a odkrywa jego fascynację czarną magią i voodoo, a każdy krok zbliża go do prawdziwego piekła…
Opinie redaktorów: Beznickowy, jacks, Redox
Premiera DVD: 19 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 19,99 zł*

Gwiezdne wrota

Pokryty hieroglifami tajemniczy pierścień odnaleziony na początku wieku w Egipcie okazuje się być Gwiezdnymi Wrotami – portalem stworzonym przez obcą cywilizację. Daniel Jackson (James Spader), młody naukowiec, który wyjaśnia zagadkę pozaziemskiego pochodzenia i przeznaczenia pierścienia, wraz z wojskową ekspedycją dowodzoną przez pułkownika Jacka O’Neila (Kurt Russell) decydują się na przejście przez tajemniczy pierścień. Żaden z nich nie wie, dokąd prowadzą Wrota.
Opinie redaktorów: jacks, Quagmire
Premiera DVD: 19 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 19,99 zł*

The Doors

Lata sześćdziesiąte przesiąknięte duchem rewolucji obyczajowej, wolna miłość, eksperymenty z narkotykami i wszechobecny rock’n’roll. Oto tło, na którym rozgrywa się historia krótkiego, ale burzliwego życia człowieka, który stał się obok Jimi’ego Hendrixa i Janis Joplin, symbolem swoich czasów. Jim Morrison swoją muzyką i zachowaniem budził od początku skrajne emocje – od bezgranicznego zachwytu do oburzenia, ale nikogo nie pozostawiał obojętnym.
Opinie redaktorów: Redox
Premiera DVD: 19 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 19,99 zł*

Na krawędzi

Gabe Walker (Sylvester Stallone), ratownik w Górach Skalistych, wraca do pracy po nieszczęśliwym wypadku, w którym zginęła dziewczyna jego przyjaciela. Gdy rusza do kolejnej akcji ratunkowej nie wie, że wezwanie wysłała grupa przestępców, którzy w górach zgubili sto milionów dolarów i teraz zrobią wszystko, by je odzyskać.
Opinie redaktorów: jacks
Premiera DVD: 19 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 19,99 zł*
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…