http://vimeo.com/mironkundzicz

De Palma o wojnie i gwałcie 0

Brian De Palma nakręci film Redacted.

Będzie on opowiadał o gwałcie i zabójstwie czternastoletniej dziewczynki w Iraku. Poza nią, czterech amerykańskich żołnierzy, zabiło jeszcze trzech członków jej rodziny.

Brian De Palma / qui-se-soucie-de-moi.frBrian De Palma / qui-se-soucie-de-moi.fr

Prace nad obrazem mają się rozpocząć w kwietniu. Film ma być paradokumentem, złożonym z urywków wiadomości telewizyjnych, archiwalnych zdjęć, fragmentów procesu, filmików z YouTube i wideo umieszczonych na blogu jednego z żołnierzy.

Wydarzenie, o którym będzie opowiadał Redacted, było jednym z najbardziej wstrząsających przestępstw, jakiego dopuścili się żołnierze USA w Iraku.

Warto przypomnieć, że Brian De Palma (Człowiek z blizną) brał się już za podobny temat w roku 1989. Nakręcił wtedy Ofiary wojny, z Seanem Pennem (Niegrzeczni chłopcy) i Michaelem J. Foxem (Powrót do przyszłości). Ten film opowiadał o grupie amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Wietnamie, którzy w odwecie za zabicie jednego z nich, zabijają i gwałcą wietnamską dziewczynę.

Wydaje się jednak, że Redacted może być jeszcze bardziej wstrząsającym dramatem.

Ostatnim filmem Briana De Palmy jest Black Dahlia.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Mort_Rainey

No The Untouchables było dobrym filmem ale inne mi sie w ogóle nie podobały,a Femme Fatale to chyba najwiekszy gniot 2002 roku;)

majron

mowienie ze de palma to shitowy rezyser to spora ignorancja patrzac na to ze ma na swoim koncie czlowieka z blizna, nietykalnych, czy zycie carlita. poza tym black dahlia wcale nie jest takie zle tylko nie kazdy lubi taki styl. a sprawa m:i to 1 oczywiscie najlepsza potem wzial sie za nia woo i zrobil niezle badziewko ale na szczescie 3 to powrot do formy :)

Mort_Rainey

Mi:O
1 była do dupy,2 można było ogladnąc tylko ze wzgledu na efekty a w 3 przynajmniej grał Capote i efekty też były spoko (scena w której Hunta odrzuca fala uderzeniowa na auto miarzdzy!!)

Trophy

Najlepszym jego filmem, moim zdaniem, jest "Mission: Impossible". :)

Mort_Rainey

W ogóle De Palma To shitowy rezyser:)

Proszę czekać…