dramat, komedia kryminalna / rock, hh / za mało tu miejsca, by napisać o wszystkim... jestem wesołym człowieczkiem :)

Filmowy weekend - przegląd #8 2

20 kwietnia w kinach zadebiutuje aż dziesięć filmów, między innymi dramat Wichrowe wzgórza, horror [Rec] 3: Geneza oraz superprodukcja Battleship: Bitwa o Ziemię. W telewizji dosyć ciekawe propozycje, np. V jak Vendetta i Equilibrium. Zapraszam Was do obejrzenia przeglądu na ten weekend.

Plakaty: Lęk wysokości, Battleship: Bitwa o Ziemię, [Rec] 3

Premiery kinowe

[Rec] 3: Geneza

Opis dystrybutora: Prequel najpopularniejszej serii filmów grozy w historii kina europejskiego, która otrzymała nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej, a wraz z Sierocińcem zapoczątkowała ogólnoświatową modę na hiszpańskie horrory. Na fabułę [Rec] 3: Geneza składają się przerażające wydarzenia, mające miejsce z dala od kamienicy, w której epidemia zabójczego wirusa przemieniła niewinnych mieszkańców w krwiożercze bestie. Sprytny zabieg scenarzystów [Rec] i [Rec] 2 pozwoli widzom, spragnionym wyjaśnień co do źródeł zagrożenia, pójść śladami ukrytymi w fabule dotychczasowych części, ku rozwiązaniu zagadki rozprzestrzeniającego się zła.

Battleship: Bitwa o Ziemię

Opis dystrybutora: Od lat wysyłaliśmy w Kosmos sygnały, licząc na to, ze jakąś obca cywilizacja nam odpowie. Ale jednego nie wzięliśmy pod uwagę – ze te sygnały zostaną uznane za zaproszenie do… zniszczenia naszej planety! I tak się właśnie stało. Tajemniczy wróg zaatakował. A największa bitwa o Ziemie rozpoczęła się na morzu. Obcy rozciągnęli nad Oceanem Atlantyckim tarcze ochronna, zza której atakują obiekty na całej naszej planecie. Próby zniszczenia tarczy zmasowanym ostrzałem z pokładu niszczycieli okazały się nieskuteczne, zginęli ludzie, straciliśmy sprzęt. Czy ktoś znajdzie sposób, jakąś lukę w systemie obronnym nieprzyjaciela?

Facet do dziecka

Opis dystrybutora: Komedia której reżyserem jest David Gordon Green, twórca filmu Boski chillout. Zawieszony w obowiązkach student (Jonah Hill) zostaje zmuszony do podjęcia pracy jako opiekun do dzieci.

Kajinek

Opis dystrybutora: Pierwsze lata po upadku socjalizmu w Czechach. Przestępczość rośnie dramatycznie. Bandyci korumpują celników, sędziów i policję. Jednym z najbardziej znanych przestępców jest Kajinek – potrafi dokonać każdej kradzieży i uciec z każdego więzienia. Ale wszystko do czasu. Pewnego razu zadziera z niewłaściwą osobą… Młoda i ambitna pani adwokat pragnie udowodnić, że Kajinek został wrobiony w podwójne morderstwo. Wierzy jej opinia publiczna oraz media. Ale to za mało – sąd wciąż odmawia wznowienia procesu.

5 dni wojny

Opis dystrybutora: Bohaterami tego pełnego akcji thrillera są: amerykański dziennikarz renegat, w rolę którego wcielił się Rupert Friend, oraz jego operator – w tej roli Richard Coyle. Przygotowując materiał filmowy w przygranicznej wsi Vizina, niespodziewanie znajdują się oni w samym środku konfliktu podczas pierwszego rosyjskiego ataku na Gruzję. Ratując z opresji Tatię (Emmanuelle Chriqui), młodą gruzińską nauczycielkę, dwaj reporterzy zgadzają się pomóc jej w odnalezieniu bliskich, z którymi straciła kontakt, gdy pomagała Amerykanom jako tłumaczka w chaosie, jaki zapanował po ataku. Próbując w trójkę przedostać się w bezpieczne miejsce, są oni świadkami okrutnych działań wojsk rosyjskich i przerażających scen mordowania z zimną krwią bezbronnych cywilów. Wszystko to nagrywają kamerą.

Wichrowe wzgórza

Kolejna filmowa adaptacja słynnej powieści Emily Brontë pod tym samym tytułem. Film przedstawia historię przeklętej miłości Catherine Earnshaw (Kaya Scodelario) i Heathcliffa (James Howson). Uczucie to nie pozostanie bez wpływu na relacje między ich rodzinami oraz na nich samych…

She Monkeys

Opis dystrybutora: Dwie młode dziewczyny podejmują relację opartą na próbach sił, pokusach i wzajemnym gwałtownym przyciąganiu. Emma jest osobą, która lubi kontrolować. Kiedy zaczyna trenować w drużynie woltyżerki (gimnastyka artystyczna na koniu), poznaje Cassandrę, silną, atrakcyjną i energiczną dziewczynę. Szybko okazuje się, że łączy je potrzeba specyficznej, nieczystej rozrywki… i zostają najlepszymi przyjaciółkami. Równie szybko jednak pojawia się zamęt. Zazdrość, rywalizacja i pociąganie seksualne między nimi rodzi kolejne trudne sytuacje i doprowadza je do skrajnych reakcji. Czy są w sobie zakochane? Czy sprawdzą się wzajemne w ciągłych testach? Która będzie kontrolować? A która będzie kontrolowana? Gdy Emmie nie udaje się wejść do reprezentacji swojej drużyny akrobatycznej, decyduje się wziąć spawy w swoje ręce. U granic wytrzymałości, eskaluje w niej agresja…

Lęk wysokości

Opis dystrybutora: Fabularny debiut nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera Królika po berlińsku Bartosza Konopki to poruszająca historia telewizyjnego spikera Tomka (Marcin Dorociński), którego świetlaną karierę i poukładane życie rodzinne zakłóca wiadomość o poważnych problemach ojca (Krzysztof Stroiński). Czy skoncentrowany dotąd na osobistym sukcesie dziennikarz będzie w stanie zrozumieć i wziąć odpowiedzialność za człowieka, z którym znowu połączył go kapryśny los?

Połów szczęścia w Jemenie

Opis dystrybutora: Co mogło połączyć dwójkę tak różnych ludzi? Zamknięty w sobie Fred (Ewan McGregor) pracuje dla rządowego departamentu ds. rybołówstwa i nie może odnaleźć życiowej drogi, tkwiąc w nieudanym małżeństwie. Piękna i odnosząca sukcesy Harriet (Emily Blunt) jest energiczną managerką w wielkiej korporacji. Poznają się za sprawą pewnego szalonego marzenia jemeńskiego szejka, który chce sprowadzić ławicę łososi na… pustynię! W sfinansowanie projektu zaangażowany jest brytyjski rząd – władze Wielkiej Brytanii za wszelką cenę szukają atrakcyjnej historii dla mediów. Dzięki niesamowitemu, acz przepełnionemu wiarą i nadzieją, planowi jemeńskiego szejka Fred i Harriet przypomną sobie co oznacza dawno przez nich zapomniane słowo: szczęście.

Minister

Minister transportu – Bertrand Saint-Jean (Olivier Gourmet znany polskim widzom z filmów Chłopiec na rowerze, Nic do oclenia, Czarna Wenus) budzi się w środku nocy. Dzwoni jego osobista sekretarka. Autobus z dziećmi wpadł do rowu w ośnieżonych Ardenach. Jest kilka śmiertelnych ofiar. Minister nie ma wyjścia, musi jechać na miejsce tragedii, bo tego oczekują od niego wyborcy i media. W świetle kamer współczuje rodzinom ofiar i buduje własny wizerunek medialny. W ten sposób uruchamia szalony wir nieoczekiwanych zdarzeń, które wymagają szybkich i przemyślanych decyzji. Aby przetrwać w skomplikowanym świecie polityki, trzeba działać strategicznie, bez względu na konsekwencje. Trudno jednak zapomnieć o ludzkich dramatach, śmiertelnej tragedii, politycznych walkach i wszechobecnym kryzysie. W obłąkanej plątaninie zdarzeń, w których jedna kolizja następuje po drugiej, minister stara się zachować twarz, obronić własne interesy i pozycję. Pomocne okazują się żelazne nerwy, niezłomność i odporność na stres, jednak to nie wszystko, czego wymaga od niego sytuacja. Do jakich innych poświęceń jest jeszcze zdolny? Jak długo utrzyma się na najwyższym szczeblu w polityce, która pożera lojalność, przyjaźnie, zasady i przekonania?

Program TV

Piątek, 20 kwietnia 2012 – Hity dnia

Elegia
TVP1 – 22:05

Opis dystrybutora: Cieszący się dużym autorytetem charyzmatyczny wykładowca i krytyk David Kepesh (Ben Kingsley), wielbiciel kobiet i "uszczęśliwiającego seksu", szczyci się kolejnymi miłosnymi podbojami wśród swoich studentek, jednak jak ognia unika bliskości emocjonalnej. Gdy na jego zajęciach pojawia się zjawiskowa piękna Kubanka Consuela Castillo (Penélope Cruz), profesor natychmiast wyrusza na łowy. Dziewczyna jest dla niego ucieleśnieniem fizycznego ideału, jednak przy bliższym poznaniu okazuje się również dojrzałą, świadomą swoich pragnień kobietą. Pełna erotyzmu fascynacja przeradza się w niebezpieczną obsesję…

V jak Vendetta
TVN – 21:55

Opis dystrybutora: Historia łagodnej, młodej kobiety o imieniu Evey (Natalie Portman), którą ze śmiertelnie niebezpiecznej opresji ratuje zamaskowany śmiałek (Hugo Weaving) znany jako "V". Wyjątkowo charyzmatyczny i potwornie sprawny w sztuce walki i podstępu, V wznieca rewolucję. Po dwóch perfekcyjnie zaplanowanych wybuchach, przejmuje kontrolowane przez rząd częstotliwości radiowe, nakłaniając rodaków do buntu przeciw tyranii i uciskowi. Evey odkrywając prawdę o tajemniczym pochodzeniu V, odkrywa prawdę o sobie, a w kulminacyjnym momencie spisku, który ma na celu przywrócenie wolności i sprawiedliwości w społeczeństwie przesiąkniętym okrucieństwem i korupcją, staje się jego nieoczekiwanym sprzymierzeńcem.

Pozostałe filmy

Film Stacja Godzina
Flintstonowie: Niech żyje Rock Vegas! TVP1 20:20
Terrorysta TVP2 22:55
Shrek Trzeci TVN 20:00
Faceci w czerni Polsat 22:05
Jak tylko potrafisz TVN7 20:00
Telefon TVN7 22:25
W skórze węża Ale Kino+ 20:10
Uwikłani Ale Kino+ 22:20
Toast Canal+ 21:00
Diabeł Canal+ 22:40
Chanel i Strawiński HBO 20:10
Wake Wood HBO 22:10
Ciastko z niespodzianką HBO 23:40

Sobota, 21 kwietnia 2012 – Hity dnia

Siła i honor
TV4 – 21:00

Opis dystrybutora: Carl Brashear (Cuba Gooding Jr.), syn dzierżawcy z Kentucky nie toleruje na swej drodze żadnych przeszkód. Opuszcza rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia. "Nigdy się nie poddawaj… zawsze bądź najlepszy", mawiał mu ojciec i Carl wziął sobie jego słowa do serca. Zaciąga się do nowo utworzonej elitarnej jednostki marynarki USA w charakterze płetwonurka. Oficer szkoleniowy Billy Sunday (Robert De Niro), nie potrzebuje Carla, ani jego ambicji. Doprowadza Carla do granic wytrzymałości ludzkiej, chcąc sprawić, by stracił odwagę i zrezygnował. Po jakimś czasie jednak wszystko się zmienia i kiedy muszą walczyć w obronie swego honoru i życia, obydwaj zaczynają czuć do siebie szacunek i respekt.

Equilibrium
Ale Kino+ – 20:10

Opis dystrybutora: W przyszłości, w miejscu o nazwie Libria żyje społeczeństwo oparte na stłumieniu wszelkich emocji. Codziennie każdy obywatel musi zażywać przepisaną przez rząd dawkę Librium, leku zapewniającego brak uczuć. Każdy kto uchyla się od tego obowiązku, każdy kto czuje, jest z miejsca likwidowany, jako jednostka niepożądana. John Preston dokonuje egzekucji nielicznych buntowników. Pewnego dnia, jednak, spotkanie z należącą do nich kobietą zmienia jego życie na zawsze. John zrywa służbę dla reżimu, odstawiając truciznę. Od tej chwili, cały swój talent poświęci ratowaniu ludzi i zniszczeniu społeczeństwa zła.

Pozostałe filmy

Film Stacja Godzina
Wanted – Ścigani TVP1 21:25
Barwy nocy TVP1 23:20
Wyrolowani TVP2 22:20
Jeszcze raz TVN 21:45
Zlecenie TVN 23:45
Mów mi Dave Polsat 20:10
Za linią wroga Polsat 22:00
Uraz TV4 23:35
Rozrabiaki w Waszyngtonie TVN7 21:45
Miami Vice TVN7 23:45
Policja Ale Kino+ 22:05
Zwycięstwo Canal+ 20:00
Weekend Canal+ 21:55
Policja zastępcza HBO 20:10

Niedziela, 22 kwietnia – Hity dnia

Niepokój
TVN – 22:00

Opis dystrybutora: Skazany na trzymiesięczny areszt domowy za napaść na nauczyciela Kale Brecht spędza całe dnie podglądając nudnych sąsiadów. Niewinna rozrywka kończy się jednak z chwilą, w której chłopak zaczyna podejrzewać, że jeden z nich może być seryjnym mordercą… Nie mogąc opuścić domu, Kale prosi o pomoc znajomych. Amatorskie śledztwo szybko przeradza się jednak w dramatyczną walkę o przetrwanie. Bez ucieczki i jakiejkolwiek kryjówki grupa przyjaciół staje oko w oko z brutalnym mordercą, który nie zna litości.

G.I. Jane
TV4 – 20:00

Opis dystrybutora: Porucznik sił wywiadowczych Jordan O’Neil (Demi Moore) zostaje zrekrutowana jako pierwsza kobieta do elitarnej jednostki szkoleniowej Navy SEALs. Chce udowodnić, że kobiety mogą być tak samo dobre w walce jak mężczyźni, i że niesłusznie odsunięto ją od operacji Pustynna Burza. Jeśli się jej to uda, pani senator Lillian DeHaven (Anne Bancroft) będzie mogła przekonać rząd, że kobiety powinny być dopuszczone do walk na pierwszych liniach frontu. Przed Jordan stoi trudne zadanie, gdyż jej oddziałem kieruje bardzo wymagający i uprzedzony do kobiet w wojsku, kapitan John Urgayle (Viggo Mortensen). Reżyser filmu, Ridley Scott (Gladiator) wspaniale ukazuje czym tak naprawdę jest Navy SEALs oraz umiejętnie łączy kino akcji z polityczną intrygą i kontrowersyjnym problemem kobiet w jednostkach wojskowych.

Pozostałe filmy

Film Stacja Godzina
Miasto nadziei TVP1 21:20
Co mówią lekarze TVP2 22:00
Odjazdowa randka Polsat 23:00
Ip Man 2 TV4 23:40
Miami Vice TVN7 20:00
Fish Tank Ale Kino+ 23:15
Amelia Earhart Canal+ 21:30
Wilcze prawo: 1974 Canal+ 23:25
Medium HBO 20:10
Straceni chłopcy 3 HBO 23:35
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Avatar square 200x200
a. w. 2012-04-20

To fakt, premier pod dostatkiem :) Z Battleship poczekam na recenzje, najbardziej mnie (jak na kobietę przystało ;)) interesują Wichrowe wzgórza, ciekawe jak Kaya Scodelario sobie poradzi z rolą Catherine.
A w telewizji na pewno lepiej, niż tydzień temu :)

Redox 2012-04-20

Wczoraj oglądałem pierwszy raz zwiastun Battleshipa i to w kinie i muszę przyznać, że mało która zapowiedź mnie tak odstraszyła od zobaczenia filmu :)

Marek Jacek 2012-04-20

Może mi się uda wybrać na Battleship, bo zapowiada się epicko na dużym ekranie…

Piotr Biernacki 2012-04-19

Dawno takiego weekendu w polskich kinach nie było. Duże urozmaicenie i parę ciekawych tytułów (Minister, Połów szczęścia…, widowiskowe Battleship) :)
EDIT: A co najlepsze, przyszły weekend też niczego sobie.

Proszę czekać…