Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Premiery DVD i Blu-Ray #16/2012 6

Nadchodzący tydzień na rynku filmowym w Polsce to istne bezrybie, w którym i dorodnego raka ciężko znaleźć. Niemal żadnych nowości, same reedycje i to głównie bajek Disneya. A następny tydzień (tj. "majówka") zapowiada się jeszcze ubożej, więc trzeba liczyć na dobrą pogodę.

Od tego numeru przegląd rozszerza działalność. Będę umieszczać także premiery na platformach online. Większość serwisów tego typu nie zapowiada nowości, więc będą podawane tytuły, które miały premierę w tygodniu poprzedzającym przegląd. W tym tygodniu będzie to tylko w iplex.pl, w przyszłym również ipla.pl i outfilm.pl.

Habemus papam – Mamy papieża

Nowy namiestnik Stolicy Apostolskiej (Michel Piccoli), zaraz po zaskakującym dla niego wyniku konklawe, ma przywitać tysiące wiernych zebranych na placu świętego Piotra. Jednak ten głęboko wierzący człowiek jest pełen sprzeczności. Nie tylko uważa, że jest niegodny papieskiego urzędu, ale już wkrótce ukradkiem ucieknie z Watykanu, marząc o odnalezieniu spokoju i prostoty w życiu. Sytuacja wymyka się spod kontroli i grozi wielkim, światowym skandalem. Jedynymi osobami, które mogą stawić czoła wydarzeniom, jakie nigdy jeszcze nie miały miejsca w Watykanie są Rajski, Polak będący od lat rzecznikiem Stolicy Apostolskiej (Jerzy Stuhr), i wybitny profesor psychiatrii (Nanni Moretti), który ma "wyleczyć" papieża i nakłonić go do objęcia urzędu.
Premiera DVD: 27 kwietnia
Dodatki: brak danych
Dystrybutor: Gutek Film
Cena: 39,99 zł*

Papierowe małżeństwo

Bohaterka filmu, Alicja Strzałkowska, poznaje w czasie wakacji Anglika, lekarza, który proponuje jej małżeństwo. Dziewczyna szybko podejmuje decyzję o wyjeździe. Sprzedaje cały swój dobytek i wyrusza na Zachód w poszukiwaniu lepszego życia. Okazuje się jednak, że "narzeczony" dawno zapomniał o wakacyjnej obietnicy. Alicja przypadkowo poznaje Aidena. Drobny przestępca, pogrążony w długach, nie jest odpowiednim partnerem, z którym można budować przyszłość, w każdym razie nie taką, o jakiej marzyła Polka. Alicja nie ma jednak wyboru.
Premiera DVD: 24 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: Grube Ryby
Cena: 34,99 zł*

Pogoda na jutro

Józef Kozioł od kilkunastu lat przebywa za murami klasztoru. Niegdyś nauczyciel wychowania fizycznego, później działacz "Solidarności" internowany w stanie wojennym schronił się tam, kiedy jako kierowca szpitalnej karetki pogotowia uczestniczył w kraksie, którą spowodował pijany działacz partyjny. Kiedy otrzymuje propozycję wyjścia za mury klasztorne, zostaje rozpoznany przez… żonę i dorosłego syna. Dla Kozioła nie ma już miejsca w klasztorze, czy znajdzie za murami? Rodzina – żona i troje dzieci – wita go cierpko.
Opinie redaktorów: Beznickowy
Premiera DVD: 24 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: Grube Ryby
Cena: 34,99 zł*

Zakonnica w przebraniu

Perypetie Deloris Van Cartier (Whoopi Goldberg), rezolutnej piosenkarki, która staje się świadkiem morderstwa i musi szukać schronienia w… murach klasztoru, gdzie szybko zdobywa grono lojalnych wyznawczyń i wykorzystuje swój talent wokalny, by zamienić niezbyt doświadczoną grupkę zakonnic w profesjonalny chór.
Opinie redaktorów: nathalie, Beznickowy
Premiera Blu-Ray: 27 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 59,99 zł*

Zakonnica w przebraniu 2: Powrót do habitu

Deloris Van Cartier raz jeszcze przebiera się za siostrę Mary Clarence, ale tym razem robi to z własnej woli, aby pomóc zaprzyjaźnionym mniszkom w uratowaniu prowadzonej przez nie szkoły. Przebojowa zakonnica szybko odkrywa ogromny potencjał i talent muzyczny zbuntowanych podopiecznych i postanawia to wykorzystać.
Opinie redaktorów: nathalie, Beznickowy
Premiera Blu-Ray: 27 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 59,99 zł*

Dziewczyna z Alabamy

Obiecująca projektantka mody Melanie Carmichael (Reese Witherspoon) właśnie zaręczyła się z najbardziej pożądanym kawalerem w Nowym Jorku, ale chociaż czeka ją wesele jak z bajki, dziewczyna nie potrafi cieszyć się swoim szczęściem. Najpierw musi zmierzyć się ze skrywanymi od lat tajemnicami i… przekonać do rozwodu swojego męża Jake’a (Josh Lucas), którego poślubiła jeszcze w liceum. Zdecydowana na to, aby ostatecznie zerwać z przeszłością, Melanie wybiera się w rodzinne strony. Tu jednak z zaskoczeniem odkrywa, że pragnie od życia czegoś zupełnie innego niż sądziła.
Opinie redaktorów: jacks, Beznickowy
Premiera Blu-Ray: 27 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 59,99 zł*

Pocahontas

Tajemniczy statek angielskich osadników pod dowództwem dzielnego kapitana Johna Smitha i chciwego gubernatora Ratcliffe’a przybija do wybrzeży Ameryki Północnej. Indiańska księżniczka Pocahontas, córka wodza Powhatana, oraz jej weseli towarzysze – psotny szop Meeko i zadziorny koliber Flit – szybko zaprzyjaźniają się z młodym kapitanem, tymczasem spragniony złota Ratcliffe planuje atak na Indian. Zderzenie dwóch kultur wydaje się nieuniknione. Pocahontas szuka sposobu, by zapobiec rozlewowi krwi i zaprowadzić pokój między zwaśnionymi stronami.
Opinie redaktorów: jacks, Beznickowy
Premiera Blu-Ray: 27 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 59,99 zł*

Pocahontas II – Podróż do Nowego Świata

Dzielna Pocahontas opuszcza ukochany kraj rodzinny i udaje się z misją pokojową aż do… Anglii! Zaskoczona dziwacznymi londyńskimi zwyczajami, próbuje odnaleźć swoje miejsce w nowym środowisku i zaprzyjaźnia się z przystojnym brytyjskim dyplomatą Johnem Rolfe’em oraz panią Jenkins, jego uroczą pokojówką. Oboje pomagają jej przygotować się do eleganckiego balu na dworze królewskim, gdzie Pocahontas będzie musiała stawić czoła snującemu intrygi Ratcliffe’owi, przekonać króla Anglii, że członkowie jej plemienia naprawdę są cywilizowani i powstrzymać brytyjskie wojska przed atakiem na Indian. Jednocześnie piękna księżniczka będzie musiała wybrać między miłością do dawnego ukochanego, Johna Smitha, a rodzącymi się w niej uczuciami do Johna Rolfe’a – i między dwiema, całkowicie odmiennymi ścieżkami życia…
Premiera Blu-Ray: 27 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 59,99 zł*

Tarzan

Kala – gorylica, która straciła własne dziecko – adoptuje osierocone ludzkie niemowlę i nadaje mu imię Tarzan, chociaż przywódca małpiego stada Kerchak sprzeciwia się przyjęciu obcego do swojej rodziny. Chłopiec dorasta u boku neurotycznego słonia Tantora i zawadiackiej gorylicy Terk i szybko przyzwyczaja się do życia w dżungli, jednak niespodziewane spotkanie z ludźmi wywraca jego świat do góry nogami. Tarzan będzie musiał wybrać pomiędzy lojalnością wobec małpiej rodziny, a miłością do pięknej dziewczyny imieniem Jane…
Premiera Blu-Ray: 27 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 59,99 zł*

Lis i pies

Gdy zadziorny lisek imieniem Tod zostaje adoptowany przez rodzinę mieszkającą na farmie, szybko zaprzyjaźnia się z zabawnym i uroczym szczeniaczkiem z sąsiedztwa, Copperem. Razem przeżywają mnóstwo niesamowitych przygód i wkrótce stają się nierozłączni. Ich przyjaźń zostaje jednak wystawiona na ciężką próbę, gdy nadchodzi dzień, w którym Copper powinien przyjąć na siebie obowiązki psa myśliwskiego… i wytropić swojego najlepszego kumpla!
Premiera Blu-Ray: 27 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 59,99 zł*

Lis i Pies 2

Pomimo wielu przeszkód lis i pies dalej trzymają sztamę, jednak ich przyjaźń zostaje wystawiona na kolejną ciężką próbę, kiedy Copper nieoczekiwanie zaczyna… karierę muzyczną i ma coraz mniej czasu dla swojego ukochanego kumpla Toda!
Premiera Blu-Ray: 27 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 59,99 zł*

Zmory PRL-u. Czyli, czym nas straszono…

Dziś, co kilka minut jesteśmy straszeni mordercami, pedofilami, nietrzeźwymi piratami drogowymi, trującą żywnością, globalnym ociepleniem oraz tysiącami zagrożeń czyhających na nas na każdym kroku. W PRL, cenzura dbała o to, by media nie epatowały strachem. W państwie socjalistycznym życie, według propagandy, miało być lekkie, łatwe i przyjemne. I gdyby nie straszni, amerykańscy imperialiści i zachodnioniemieccy rewizjoniści byłoby super. Nieszczęściom mieli zapobiegać dzielni aktywiści BHP, tyfusowi Sanepid, a pijakom Milicja Obywatelska. Jednak zarówno wtedy jak i dziś istnieli ludzie wzbudzający powszechną trwogę. Trwogę większą niż bomba atomowa, choroby i wypadki w pracy. Komornicy.
Premiera DVD: 24 kwietnia
Dodatki: brak
Dystrybutor: Grube Ryby
Cena: 34,99 zł*

*sugerowana cena detaliczna
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zmianę daty premiery.

Premiery w serwisach online

Poniższa tabelka przedstawia filmy, które w mijającym tygodniu miały premierę na iplex.pl.

iplex.pl
Tytuł filmu Opinie redaktorów
filmy za darmo
Aksamitny królik
Banquet: 100 dni cesarza
Ciemność Quagmire, Beznickowy
Główna ulica
K-19
Mokra bajeczka
Nieruchomy poruszyciel Beznickowy
O dwóch takich
iplex plus
Dzień świra Quagmire, nathalie
Nocny pociąg z mięsem Beznickowy
Pora mroku
Romance & Cigarettes
Wyrok Quagmire, Beznickowy

Legenda:
filmy za darmo – obejrzenie filmu nie wymaga rejestracji oraz uiszczenia zapłaty; film poprzedzają krótkie reklamy
iplex plus – wymaga rejestracji i zakupu pakietu, który pozwala obejrzeć dowolny film z bazy; filmu nie poprzedzają reklamy; cena zależy od długości trwania ważności pakietu:

  • 48 godzin (płatność: 5,99 zł kartą kredytową i przelewem lub 11,07 SMS-em),
  • 90 dni (płatność: 29 zł kartą kredytową lub przelewem),
  • 180 dni (płatność: 49,50 kartą kredytową lub przelewem).
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
a. w. 2012-04-23

Świetny pomysł z tymi serwisami online, między bajkami i polskimi serialami można znaleźć tam coś ciekawego :)

Proszę czekać…