dramat, komedia kryminalna / rock, hh / za mało tu miejsca, by napisać o wszystkim... jestem wesołym człowieczkiem :)

Filmowy weekend - przegląd #9 3

Pogoda zachęca raczej do długich spacerów, jednak propozycje kinowe również są interesujące. W tym tygodniu 7 premier, w tym komedia sci-fi Iron Sky oraz horror Dom w głębi lasu. W telewizji zaś remake 3:10 do Yumy oraz komedia Żona na niby. Zapraszam do zapoznania się z premierami i wyborem programu TV na ten weekend.

Plakaty: Lady, Iron Sky, Przebaczenie krwi

Premiery kinowe

Dom w głębi lasu

Opis dystrybutora: Grupa przyjaciół wybiera się na imprezowy weekend do domku w lesie. Kiedy odczytują niepokojący fragment odnalezionego tam pamiętnika, rozpoczyna się gra, w której ich życie staje się przedmiotem szokujących zakładów. Tak zaskakującej i błyskotliwej rozgrywki nie spodziewał się żaden widz. Jak mówi bohaterom spotkany po drodze tubylec: "Mogę pomóc wam tam dotrzeć, ale wydostać się będziecie musieli na własną rękę". Nie będzie to łatwe, bo ich los leży w rękach kogoś, kto właśnie bardzo dobrze się bawi… Jeśli sądzisz, że już znasz tę historię, zastanów się raz jeszcze.

Cztery lwy

Czterech mężczyzn połączył pewien sekretny plan. Omar (Riz Ahmed (I)), rozczarowany traktowaniem muzułmanów na świecie, postanawia zostać bojownikiem dżihadu. Razem z niezbyt rozgarniętym Wajem (Kayvan Novak), nieśmiałym Faisalem (Adeel Akhtar) i porywczym Barrym (Nigel Lindsay) wypowiada wojnę Zachodowi. Jednak czy czwórka idiotów zdąży zaszkodzić wrogom, zanim zaszkodzi sobie?

Grabarz

Opis dystrybutora: Adaptacja opowiadania Rainera Marii Rilkego o tajemniczym młodzieńcu obejmującym posadę grabarza w San Rocco. Miasteczko nawiedza plaga. Ludzie masowo umierają, ostatni żywi pchają na cmentarz wozy pełne trumien… Film zrealizowano za pomocą aparatu używanego podczas wyścigów konnych do rejestrowania zawodników przecinających linię mety. Nie daje on takiego obrazu przestrzeni jak zwykła kamera czy aparat fotograficzny. Przed oczami widza, od strony lewej do prawej, pomału przesuwa się otoczony czarnym tłem prostokąt z fotograficznymi obrazami. Niekiedy tworzą surrealistyczne czy abstrakcyjne kompozycje. Tak oto reżyser zabiera widza w czasy prehistorii kina, umożliwia mu doświadczenie charakterystycznych dla poprzedzających epokę X muzy metod konstrukcji obrazów filmowych.

Iron Sky

Opis dystrybutora: Gdy w 1945 roku III Rzesza chyli się ku upadkowi, z tajnej bazy na Antarktydzie naziści wysyłają na Księżyc misję ostatniej szansy. Wkrótce po ciemnej stronie srebrnego globu powstanie tajna baza, w której hitlerowcy rozpoczną realizację diabelskiego planu zemsty. W 2018 roku Ziemia stanie się celem kontrataku imperium fuhrera, zapoczątkowanego przez "meteorblitzkrieg", który skalą zniszczeń przyćmi nawet kosmiczną zagładę z Dnia Niepodległości. W mrożącej krew w żyłach i śmiech na twarzach widzów roli charyzmatycznego wodza nazistów wystąpił demoniczny Udo Kier – ulubiony aktor Larsa Von Triera i Wima Wendersa. Porywającą ścieżkę dźwiękową do Iron Sky stworzyła grupa Laibach – słoweńska legenda industrialu.

Lady

Opis dystrybutora: W szarpanej wewnętrznymi konfliktami Birmie nie ma miejsca na demokrację. Wojskowy reżim wymaga od mieszkańców oddania i za nic ma ich prawa. Jedyną szansą na przywrócenie normalności są działania Aung San Suu Kyi – córki antyrządowego aktywisty. Wykształcona na Oxfordzie kobieta decyduje się wrócić do ojczyzny i zrobić wszystko co w jej mocy, aby ocalić Birmę. Jej walka daleka jest od agresji – kobieta wybiera drogę pokoju, miłości i wiary w ludzi. Aung Suu jest w stanie poświęcić nawet szczęście swoje i swojej rodziny, aby służyć wyższym celom i stanąć na czele opozycji. Pomimo wielkiego dystansu, długich rozłąk i przeciwnika w postaci niebezpiecznego reżimu, miłość jej męża i dzieci nie słabnie – wręcz przeciwnie – wszyscy będą ją wspierać bardziej niż kiedykolwiek w życiu.

Przebaczenie krwi

Opis dystrybutora: Nik i Rudina są rodzeństwem. On ma siedemnaście lat i jest w ostatniej klasie liceum, chce po szkole otworzyć kafejkę internetową. Ona, choć o dwa lata młodsza, już myśli o studiach. Jednak świat nastolatków już wkrótce się zawali. Ich ojciec bierze udział w sąsiedzkiej kłótni, w czasie której ginie człowiek. Mężczyzna nie przyznaje się do winy i ucieka z miasteczka. Zgodnie z zasadami Kanunu, lokalnego prawa uświęconego tradycją, rodzina zamordowanego może krwawo zemścić się teraz na dowolnym mężczyźnie z rodziny mordercy, jeśli ten opuści dom. Nik skazany jest więc na przymusowe zamknięcie, a na Rudinę spada obowiązek utrzymania rodziny. Dziewczyna szybko oswaja się z nową sytuacją, ale sfrustrowany chłopak chce sam rozwiązać sprawę. Nawet za cenę życia.

Tulisie. Przygoda w słonecznej krainie

Opis dystrybutora: W pewien ciepły, wiosenny dzień krówka-marzycielka Mumu spotyka w parku stado śnieżnobiałych owieczek. Zafascynowana ich widokiem, nie może się nadziwić, jak wiele różni je od dotychczasowych kompanów jej zabaw: inteligentnego misia Milo, psotnej żyrafy Rity, małomównego ptaszka Talalo, nieustraszonego psa Alfreda i najczulszej świnki świata Olgi. Każdy z jej przyjaciół wygląda jak zlepek najróżniejszych kawałków materiału i ma niezliczoną ilość plam, pozostałych po zabawach na trawie i w kałużach. Mumu zazdrości nieskazitelnym owieczkom i zaczyna wstydzić się przyjaciół. Przecież tak wyjątkowa krowa nie może tracić czasu, zadając się z zaniedbanymi zwierzakami. Gdy łaciata marzycielka dowie się, że nienaganne owieczki są słynnymi artystkami, przygotowującymi się do występu przed wielką widownią, postanowi zostać gwiazdą. Jednak wkrótce Mumu zrozumie, że prawdziwa przyjaźń jest ważniejsza od pięknego wyglądu i sławy.

Program TV

Piątek, 27 kwietnia 2012 – Hity dnia

3:10 do Yumy
TVP1 – 22:20

Opis dystrybutora: Remake słynnego obrazu Delmera Davesa z 1957. Dan Evans (Christian Bale) walczy o utrzymanie rancza i rodziny podczas długiej, wyniszczającej suszy. Desperacko potrzebując pieniędzy na budowę studni, zgłasza się do transportowania przestępcy (Russell Crowe). Ma go doprowadzić w ręce władz do miasteczka Yuma. Jednak od samego początku musi wałczyć ze wspólnikami rabusia, za wszelką cenę próbującymi go odbić, oraz z pokusą otrzymania olbrzymiej gotówki pochodzącej z ukrytego łupu.

Dzień Szakala
TVN7 – 22:10

Opis dystrybutora: W 1972 roku Francja zrzeka się praw do swego ostatniego afrykańskiego terytorium – Algierii. Grupa niezadowolonych z tego faktu francuskich generałów powołuje do życia tajną organizację OAS, której celem jest zlikwidowanie francuskiego prezydenta Charlesa de Gaulle’a. Gdy pierwsza próba się nie udaje OAS-owscy generałowie wynajmują płatnego mordercę działającego pod pseudonimem Szakal…

Pozostałe filmy

Film Stacja Godzina
Spadaj! TVP1 20:20
Wspólnicy z przypadku TVP2 22:50
Potwory kontra Obcy TVN 20:00
Smoking TVN 22:00
Underworld: Bunt Lykanów Polsat 22:20
Związek przeszczepionych serc TVN7 20:00
Maybe Baby Ale Kino+ 20:10
Equilibrium Ale Kino+ 22:05
Moje popołudnia z Margueritte Canal+ 21:00
Labirynt strachu Canal+ 22:25
Łzy diabła HBO 20:10
Mały wielki wojownik HBO 21:45
Ogrodnik z Edenu HBO 23:20

Sobota, 28 kwietnia 2012 – Hity dnia

Samoloty, pociągi i samochody
TVN7 – 21:55

Opis dystrybutora: Neal Page jest nowojorskim menedżerem, który właśnie zamierza lecieć do Chicago, by spędzić z rodziną Święto Dziękczynienia. Ale wszystko, co go czeka, to wielki pech. Tak wielki jak… Del Griffith głośny, gadatliwy, ale mimo wszystko sympatyczny akwizytor, z którym przyjdzie mu przemierzyć cały kraj, w poszukiwaniu wiatru w polu i… smaku pieczonego indyka.

Z piekła rodem
TV4 – 21:00

Opis dystrybutora: Londyn, jesień 1888. W mieście szaleje maniakalny morderca zwany "Kubą Rozpruwaczem", który w bestialski sposób zabija bezbronne kobiety. Policja jest bezradna wobec jego coraz bardziej okrutnych wyczynów, w mieście szerzą się plotki i panika. Po kolejnej zbrodni śledztwo w sprawie Kuby Rozpruwacza powierzone zostaje inspektorowi Fredowi Abberline (Johnny Depp), który po śmierci żony i dziecka posiadł dar jasnowidzenia – w swoich narkotycznych wizjach "widzi" przyszłe ofiary mordercy. Nie mija wiele czasu, a Abberline nabiera podejrzeń, że w sprawę zamieszany musi być ktoś z najwyższych kręgów władzy, a kto wie – może nawet któryś z członków rodziny królewskiej?

Pozostałe filmy

Film Stacja Godzina
Taxi 2 TVP1
Adrenalina 2: Pod napięciem TVP1
Rób swoje, ryzyko jest twoje TVP2 22:20
Kiler-ów 2-óch TVN 21:45
Małpy w kosmosie Polsat 20:10
Operacja Świt Polsat 21:55
Zwycięzcy i grzesznicy TV4 23:30
Hulk TVN7 23:50
Sherlock Holmes and the Case of the Silk Stocking Ale Kino+ 20:10
Spisek Canal+ 20:00
Czerwony stan Canal+ 23:00
Zanim odejdą wody HBO 20:25

Niedziela, 29 kwietnia – Hity dnia

Żona na niby
HBO – 20:10

Opis dystrybutora: Danny Maccabee (Adam Sandler) spotyka dziewczynę swoich marzeń (Brooklyn Decker). By zakamuflować powiedziane jej lekkomyślnie kłamstwo, mężczyzna zmusza swoją lojalną asystentkę Katherine (Jennifer Aniston) do udawania jego wkrótce-byłej-żony. Kiedy pojawiają się kolejne kłamstwa, zatuszować je pomagają włączone do gry dzieci Katherine i wkrótce wszyscy trafiają na Hawaje, gdzie czeka na nich absurdalny, wymykający się spod kontroli weekend, który ujawnia, gdzie leżą granice wytrzymałości i jak daleko można posunąć się dla miłości.

Na pewno, być może
TVP1 – 21:15

Opis dystrybutora: Will, trzydziestokilkuletni mieszkaniec Manhattana, jest właśnie w trakcie rozwodu, kiedy ku jego zaskoczeniu, 10-letnia córka Maya (Abigail Breslin) zaczyna zadawać mu pytania dotyczące jego życia przed ślubem. Maya chce wiedzieć dokładnie wszystko o tym, jak jej rodzice spotkali się i zakochali w sobie. Historia Willa zaczyna się w 1992 roku, kiedy jako młody aspirujący polityk przenosi się z Wisconsin do Nowego Jorku, aby rozpocząć pracę przy kampanii prezydenckiej. Na życzenie córki, Will ponownie przeżywa swoją przeszłość i wspomina historie romantycznych związków z trzema różnymi kobietami. Will usiłując opowiedzieć córce jak najbardziej łagodną wersję swojej historii, zmienia imiona kobiet, dlatego też Maya musi sama dowiedzieć się, kim jest kobieta, którą ojciec ostatecznie poślubił. Czy jej matką jest miłość Willa ze szkoły, niezawodna Emily (Elizabeth Banks)? Czy jest nią może jego długoletnia przyjaciółka i powiernica, apolityczna April (Isla Fisher)? A może to niezależna, ambitna dziennikarka Summer (Rachel Weisz)?

Pozostałe filmy

Film Stacja Godzina
Jak to jest być moją matką TVP2 22:05
Shaft TVN 22:00
Mechanik Polsat 23:00
Gabriel TV4 20:00
Zimne piekło TV4 23:25
Hulk TVN7 20:00
Zły dotyk Ale Kino+ 22:05
Córka botanika Ale Kino+ 23:55
Bracia Canal+ 21:30
Chętni na kasę HBO 22:05
Święci z Nowego Jorku HBO 23:50
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Asmodeusz

Iron Sky to pomysł na tyle nowatorski i kiczowaty, że nie sposób mu się oprzeć (ciekawe ile w tym bedzie kpiny a ile fantastyki

Beznickowy

Iron Sky i Dom w głębi lasu zdecydowanie. Filmy, które zapowiadają rozrywkę na wysokim poziomie.

Trophy

Oj też jestem bardzo ciekawa tego filmu – zwiastun jest bardzo zachęcający. Nawet krytycy dobrze ocenili ten film.

jacks

Wybór kinowy padnie chyba na Dom w głębi lasu :)

Proszę czekać…