James Cameron planuje Avatara 4 1

Reżyser obecnie pracuje nad Avatarem 2 i Avatarem 3. Najprawdopodobniej nakręci je jedna część po drugiej. Cameron mówiąc o obu sequelach nie wyklucza możliwości nakręcenia czwartej części.

Zdjęcie z filmu Avatar

Z wywiadu z Jamesem Cameronem wynika, że najwięcej czasu zajmują mu Avatar 2 i Avatar 3, oraz podwodne ekspedycje.

Ostatnie 16 lat poświęciłem badaniu głębokich oceanów oraz robieniu filmów. Nakręciłem dwa filmy w ciągu tych 16 lat, a brałem udział w ośmiu wyprawach podwodnych. W zeszłym roku całkowicie zawiesiłem rozwój swojego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Tak więc nie jestem zainteresowany w nakręceniu czegokolwiek.

AvatarAvatar

Jestem teraz w świecie Avatara. Koniec i kropka. To wszystko. Robię Avatara 2, Avatara 3, może Avatara 4, i nie mam zamiaru produkować filmów innych ludzi. Nie jestem zainteresowany czytaniem nowych scenariuszy. To wszystko zapewne brzmi w sposób ograniczony, ale najważniejszą rzeczą jest, że w krajobrazie Avatara mogę powiedzieć wszystko to co powinno być powiedziane – w kwestii stanu świata i to co myślę, że powinniśmy z tym zrobić. I zrobić to w sposób rozrywkowy. I wszystko czego nie będę potrafił powiedzieć w tym temacie, chcę przekazać poprzez moje filmy dokumentalne, których tworzenie wciąż kontynuuję.

Zrobiłem pięć dokumentów w przeciągu ostatnich 10 lat, i mam nadzieję na więcej. Właściwie, teraz kręcę jeden, projekt DeepSea Challenge, do którego właśnie zakończyliśmy pierwszą ekspedycję. Tak więc to jest film, który obecnie kręcę i wyjdzie on na światło dzienne w pierwszym kwartale przyszłego roku.

W ostatnim miesiącu pojawiły się informacje, że filmowiec chciał nakręcić długo opóźniany Battle Angel, zaraz po wyprodukowaniu Avatara 2. Jednak wychodzi na to, że film nie ujrzy światła dziennego.

Premiery Avatara 2 i Avatara 3 są na razie wstępnie planowane na kolejno 2014 i 2015 rok.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Young_Caesar 2012-05-07

aa tam zakrecony , robi to co lubi… a jak juz cos nakreci to z rozmachem jak nikt inny:)

Trophy 2012-05-07

Jego słowa w tych wypowiedziach na to wskazują.
Na początku nie zawahałam się użyć słowa maniak ;)

Beznickowy 2012-05-07

Cameron, to zakręcony człowiek. Wątpię, by kiedykolwiek czwórka powstała. Sukcesem będzie zrealizowanie dwójki i trójki, bo jak widać Camerona bardziej interesuje robienie filmów dokumentalnych i poświęcaniu się swojemu hobby :)

Proszę czekać…