Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Premiery DVD i Blu-Ray #19/2012 4

Najbliższy tydzień to premiery ciekawych tytułów. Pojawią się hity kinowe, takie jak: Dziewczyna z tatuażem, Czas wojny, Mission: Impossible – Ghost Protocol oraz Dziennik zakrapiany rumem. Dla fanów seriali BBC godny polecenia jest Luther oraz Tess D'Urbervilles. Jednak numerem jeden na mojej liście życzeń jest pakiet 8 filmów Tima Burtona.

Dziewczyna z tatuażem

Oskarżony o zniesławienie dziennikarz Mikael Blomkvist (Daniel Craig) przyjmuje zaproszenie szwedzkiego przemysłowca Henrika Vangera (Christopher Plummer) i w najściślejszej tajemnicy, na prośbę wuja ofiary podejmuje się trudnego zadania rozwikłania sprawy morderstwa sprzed 40 lat. Nie wie, że każdy jego krok śledzi genialna hakerka Lisbeth Salander (Rooney Mara). Wykonując swoje zlecenie, wytatuowana dziewczyna odkrywa przy okazji spisek, który doprowadził do skompromitowania dziennikarza. Połączona przez los, niezwykła para mozolnie odkrywa starannie skrywaną, trwającą dziesięciolecia historię mordów i wykorzystywania seksualnego i jej związek z rozwojem przemysłowego imperium Vangerów. Krok po kroku zbliżają się do prawdy, a tym samym do bezwzględnego zabójcy, który cierpliwie na nich czeka… (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy, jacks, Quagmire, Trophy
Premiera DVD: 16 maja
Dodatki: Komentarz reżysera: David Fincher
Dystrybutor: Imperial-CinePix
Cena: 54,99 zł*
Premiera Blu-Ray (2 BD): 16 maja
Dodatki: Blisko 4 godziny reportaży, scen spoza kadru wraz z wywiadami próbami, testami ekranowymi i wiele, wiele więcej a także komentarz audio reżysera Davida Finchera
Dystrybutor: Imperial-CinePix
Cena: 99,99 zł*

Czas wojny

Film opowiada o przyjaźni między dzielnym koniem o imieniu Joey i jego młodym trenerem Albertem. Gdy wojna rozdziela ich losy, Joey rozpoczyna swoją niesamowitą podróż, podczas której zmienia i inspiruje życia wszystkich osób spotkanych na drodze. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy, Quagmire
Premiera DVD: 18 maja
Dodatki: "Czas wojny" z bliska
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 39,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 18 maja
Dodatki: "Czas wojny": powrót do domu
Z innej perspektywy
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 79,99 zł*

Mission: Impossible – Ghost Protocol

Agent Ethank Hunt (Tom Cruise) i jego zespół (Jeremy Renner, Paula Patton i Simon Pegg) zostają oskarżeni o dokonanie terrorystycznego ataku bombowego na Kreml. Pozostawieni beż środków i wsparcia muszą się ukrywać, a Ethan za wszelką cenę stara się oczyścić z zarzutów. Zespół odkrywa spisek mogący prowadzić do wybuchu wojny nuklearnej. By uratować świat przed niechybną zagładą wykorzystują całą swoją wiedzę, wszystkie sztuczki triki i gadżety. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy, jacks, Trophy, Quagmire
Premiera DVD: 16 maja
Dodatki: Reportaż o realizacji
Sceny niewykorzystane z opcjonalnym komentarzem
Dystrybutor: Imperial-CinePix
Cena: 54,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 16 maja
Dodatki: Reportaże o realizacji
Mission Accepted – na planie z aktorami, twórcami i kaskaderami
Impossible Mission – burza piaskowa i tajemnice gadżetów
Sceny niewykorzystane z opcjonalnym komentarzem
Alternatywny początek
Dystrybutor: Imperial-CinePix
Cena: 99,99 zł*

Dziennik zakrapiany rumem

Johnny Depp wciela się rolę Paula Kempa, dziennikarza, który zmęczony wielkomiejskim hałasem i stylem życia Nowego Jorku przenosi się na rajską wyspę Puerto Rico, aby pisać dla lokalnej gazety prowadzonej przez utrudzonego życiem redaktora Lottermana (Richard Jenkins). Paul poznaje piękną i zmysłową Chenault (Amber Heard). Kobieta okazuje się narzeczoną skorumpowanego amerykańskiego biznesmena Sandersona (Aaron Eckhart), który planuje nielegalne wybudowanie sieci hoteli w dziewiczych rejonach wyspy. Kemp zostanie uwikłany w intrygę i stanie przed wyborem, czy poświęcić dziennikarską niezależność dla pieniędzy czy skompromitować przedsiębiorcę i odzyskać piękną Chenault. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy, Trophy
Premiera DVD: 17 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 39,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 17 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 79,99 zł*

Kraina miodu i krwi

Czystki etniczne, rabunki, gwałty na ludności cywilnej. To codzienność krwawego konfliktu, jaki wybucha na Bałkanach na początku lat 90. ubiegłego wieku. Danijel i Ajla poznają się tuż przed wojną. Ich pierwszy wspólny taniec przerywa wybuch bomby. Do kolejnego spotkania dochodzi w rok później. On jest teraz żołnierzem walczącym po stronie Serbów, a ona więźniarką w obozie dla Bośniaków. Jest między nimi gorące uczucie, jest namiętność – ale czy w brutalnych, nieludzkich czasach, kiedy priorytetem jest przeżycie, wartości takie jak miłość, lojalność i dobro mają jakiekolwiek szanse? (zwiastun)
Premiera DVD: 16 maja
Dodatki: Zwiastun
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 39,99 zł*

Intruders

Co noc dwoje dzieci żyjących w różnych krajach jest odwiedzane przez intruza bez twarzy. Przerażające stworzenie chce mieć tę dwójkę tylko dla siebie. Niepokój i napięcie wzrastają kiedy ich rodzice doświadczają podobnych przerażających spotkań. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Quagmire, Beznickowy
Premiera DVD: 17 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 39,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 17 maja
Dodatki: Sceny usunięte
Krótkie materiały filmowe
Kim jest zjawa bez twarzy? Making of
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 79,99 zł*

Luther
Seria 1

Pracujący w londyńskiej jednostce zajmującej się poważnymi przestępcami detektyw Luther jest ofiarnym policjantem, doskonałym śledczym i błyskotliwym geniuszem. Rozwiązywanie kryminalnych spraw jest jego obsesją dlatego bywa brutalny i niebezpieczny. Luther toczy psychologiczne pojedynki z przestępcami. Jego praca jest jak potyczka myśliwego ze zwierzyną, drapieżnika z ofiarą. Stawka staje się coraz wyższa i detektyw coraz bardziej osobiście się angażuje w sprawy. Jego samotnicze nawyki mogą doprowadzić go na skraj przepaści. (zwiastun)
Premiera DVD (2 DVD): 17 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: Best Film
Cena: 69,99 zł*

Tess D'Urbervilles

Historia obdarzonej niezwykłą urodą i wrażliwością Tessy (Gemma Arterton) – 16-letniej dziewczyny z biednego domu, której rodzice odkrywają, iż pochodzą ze starej szlacheckiej rodziny. Wysyłają dziewczynę do posiadłości dalekich krewnych, gdzie Tessa znajduje zatrudnienie. Poznaje tam młodego dziedzica – Aleca, a jej życie ulegnie zmianie, jakiej z pewnością nie oczekiwała… Czy wiara w dobroć ludzi i ich bezinteresowność dadzą jej szczęście? (zwiastun)
Opinie redaktorów: Trophy
Premiera DVD (2 DVD): 17 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: Best Film
Cena: 69,99 zł*

Kobiety z 6. piętra

Jean-Louis (Fabrice Luchini) był statecznym mężczyzną i głową rodziny… dopóki nie poznał hiszpańskich pokojówek mieszkających na szóstym piętrze w jego kamienicy. Jedna z nich, niezwykle piękna Maria, wprowadza porządek w domu Jean-Louisa i jak się potem okazuje chaos w jego sercu. (zwiastun)
Premiera DVD: 17 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: Best Film
Cena: 39,99 zł*

Wymarzony luzer

Dylan (Sarah Hyland) – jedna z najbardziej atrakcyjnych i popularnych dziewczyn w szkole – przez przypadek upuszcza swoją kosztowną torebkę do fontanny w centrum handlowym. Jest zaskoczona, gdy na ratunek przychodzi jej największy szkolny luzer Josh (Matt Prokop). Chłopak postanawia wykorzystać sytuację, by poprosić ją o udział w kręconym przez siebie filmie dokumentalnym. Dziewczyna ma nadzieję, że dzięki temu zwiększy swoje szanse na zyskanie tytułu Królowej Wdzięku, tymczasem Josh planuje zrealizowanie demaskatorskiego materiału na temat popularności. Ku swemu zdumieniu chłopak odkrywa jednak, że w rzeczywistości Dylan jest bardziej interesująca i sympatyczna, niż mógłby się spodziewać. W ostatniej chwili decyduje się zmienić punkt widzenia, a film staje się peanem na cześć niesamowitej koleżanki. Ale jak zareaguje na to wszystko Dylan? (zwiastun)
Premiera DVD: 18 maja
Dodatki: Podwójny odcinek serialu "Taniec rządzi" pt. "Taniec rządzi w L.A." – 46 min
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 39,99 zł*

Przygoda w Paryżu

Paryż, rok 1910. Mieszkańcy miasta z niepokojem słuchają doniesień o potworze, który grasuje w okolicy. Jest gigantyczny i – zdaniem policji oraz pewnego ambitnego polityka – śmiertelnie niebezpieczny. Odpowiedzialnym za wywołanie kryzysowej sytuacji jest Raoul – za dnia posłaniec, a w nocy naukowiec-amator. To on stworzył monstrum. Teraz chce naprawić swój błąd. Razem z nieśmiałą operatorką kinową Emily oraz znerwicowaną małpą o imieniu Charlie Raul zaczyna pościg za potworem. Trop prowadzi do kabaretu "Rajski ptak", gdzie występuje piękna młoda piosenkarka Lucille. Okazuje się, że dziewczyna ostatnio zakumplowała się z pewnym ogromnym i dziwnie wyglądającym gitarzystą… (zwiastun)
Premiera DVD: 16 maja
Dodatki: Zwiastun
Dystrybutor: Monolith Video
Cena: 39,99 zł*

Dobra wróżka 2

Larry Guthrie to rozrywkowy facet, z poważną misją: musi odzyskać Brooke, miłość swego życia. Gdy zasmuca małego chłopca stratą mlecznego ząbka, w miejscu pracy Brooke, automatycznie zostaje „skazany” zostanie prawdziwą dobrą wróżką zębuszką. Zobaczcie jak Larry, w różowych rajtuzach i baletkach, za wszelką cenę stara się, by chłopiec nie stracił swojej wiary w dobre wróżki, zanim Brooke poślubi niewłaściwego faceta. A na przekonanie do siebie dziewczyny ma tylko 10 dni!
Premiera DVD: 16 maja
Dodatki: Dlaczego gubię mleczaki?
Reportaż o realizacji filmu – Powrót do krainy wróżek
Larry – Dobra wróżka
Dobra Wróżka 2 przedstawia – Crusher the Pig
Sceny niewykorzystane i alternatywne
Dystrybutor: Imperial-CinePix
Cena: 54,99 zł*

Tim Burton Kolekcja

Pakiet zawiera 8 następujących filmów wyreżyserowanych przez Tima Burtona: Batman, Powrót Batmana, Charlie i fabryka czekolady, Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street, Sok z żuka, Marsjanie atakują!, Gnijąca panna młoda, Wielka przygoda Pee Wee Hermana (uwaga, film tylko w wersji oryginalnej).
Opinie redaktorów: Beznickowy, jacks, Quagmire
Premiera DVD (12 DVD): 18 maja
Dodatki: Większość filmów zawiera bogate dodatki
Dystrybutor: Galapagos Films
Cena: 149,99 zł*

Robert Downey Jr. Kolekcja

Pakiet zawiera trzy następujące filmy z filmografii Roberta Downeya Jr.: mroczny kryminał Zodiak, komedię akcji Sherlock Holmes oraz komedię Zanim odejdą wody.
Opinie redaktorów: Beznickowy, jacks, Quagmire
Premiera DVD (4 DVD): 18 maja
Dodatki: Zodiak: Komentarz reżysera
Sherlock Holmes Premium Collection (2 DVD): Zwodzone mosty i serwety: sztuka późnowiktoriańskiego Londynu; Na celowniku: detektyw bez czapki; Ba-ritsu: krok po kroku; Podstawy angielskiego: szlifowanie akcentu Sherlocka; Potęga obserwacji i dedukcji oraz wiele innych!
Zanim odejdą wody: Gagi z planu filmowego
Dystrybutor: Galapagos Films
Cena: 69,99 zł*

Grek Zorba

Kiedy nieśmiały Anglik, Basil (Alan Bates) przybywa na Kretę w poszukiwaniu szczęścia i bogactwa, Zorba uczy go pojmowania świata… świata Zorby. Optymizm i zaraźliwa radość życia Greka są tak silne, że nawet przeciwności losu nie są w stanie zburzyć pogody jego ducha. Basil dostaje ważną lekcję – nawet podczas katastrofy nie przestawaj tańczyć!
Premiera DVD: 16 maja
Dodatki: Komentarze: reżyser Michael Cacoyannis i profesor Demetrios Liappas
Biografia: Anthony Quinn i jego Pasja życia
Alternatywne wprowadzenie
Materiały Fox Movietone
Dystrybutor: Imperial-CinePix
Cena: 99,99 zł*

Men in Black II

Kay i Jay ponownie walczą z szumowinami z kosmosu zagrażającymi Ziemi. Ich najnowsza misja: ocalić świat przed ostateczną zagładą!
Przebiegła kylothiańska kosmitka przybiera postać seksownej modelki, lecz zamiast prezentować ekskluzywną bieliznę, wypowiada wojnę całemu rodzajowi ludzkiemu. Agenci Kay i Jay wkraczają zatem do akcji. Z pomocą Franka Mopsa i grupy walecznych robali dają wycisk bezczelnym najeźdźcom.
Opinie redaktorów: Beznickowy, Quagmire, jacks
Premiera DVD: 16 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: Imperial-CinePix
Cena: 99,99 zł*

Mężczyzna w kąpieli

Bohaterami filmu są dwaj mężczyźni, Emmanuel i Omar. Poznajemy ich w momencie, w którym ich związek się kończy. Omar wyjeżdża do Nowego Jorku, Emmanuel zostaje w pustym, pełnym wspomnień mieszkaniu.
Premiera DVD: 19 maja
Dodatki: brak danych
Dystrybutor: Fonografika
Cena: 34,99 zł*

Ponadto, pojawią się:

*sugerowana cena detaliczna
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zmianę daty premiery.

Premiery w serwisach online

Poniższa tabelka przedstawia filmy, które w mijającym tygodniu miały premierę na iplex.pl.

iplex.pl
Tytuł filmu Opinie redaktorów
filmy za darmo
Azumi
Drzwi w podłodze
iplex plus
Assembly – Ostatnia bitwa
Blue Valentine Beznickowy, Trophy, Quagmire
Eden Lake jacks, Quagmire, Beznickowy

Legenda:
filmy za darmo – obejrzenie filmu nie wymaga rejestracji oraz uiszczenia zapłaty; film poprzedzają krótkie reklamy
iplex plus – wymaga rejestracji i zakupu pakietu, który pozwala obejrzeć dowolny film z bazy; filmu nie poprzedzają reklamy; cena zależy od długości trwania ważności pakietu:

  • 48 godzin (płatność: 5,99 zł kartą kredytową i przelewem lub 11,07 SMS-em),
  • 90 dni (płatność: 29 zł kartą kredytową lub przelewem),
  • 180 dni (płatność: 49,50 kartą kredytową lub przelewem).

Poniższa tabelka przedstawia filmy, które w mijającym tygodniu miały premierę na ipla.tv.

ipla.tv
Tytuł filmu Opinie redaktorów
1 1/2 rycerza
Amador
Arrivederci amore, ciao
Błąd w sztuce
Chaotyczna Anna
Crash Kids: Nie ufaj nikomu
Czarny ocean
Dziewczyna przecięta na pół
Dziewczyna zawodowa Beznickowy
Dzikie pszczoły
Fryzjerka
Generał
Happy, Happy
Igor
Italianiec
Lepsze rzeczy do roboty
Leśny wojownik
Lily Beznickowy
Łono
Miłość z przedszkola
Miłość z przedszkola 2
Pod jednym księżycem
Postrzyżyny
Reset jacks, Quagmire
Rewers
Skok Henry'ego
Spisek Beznickowy
Stan Helsing Quagmire
Szkoła dla drani
Śmiercionośny ładunek
The Wackness
Z muzyką soul
Zostańmy przyjaciółmi jacks, Trophy, Beznickowy

Za większość filmów, trzeba zapłacić osobno po 4,90 zł. Można wykupić pakiet iplaFILM, który pozwala oglądać filmy z bazy przez:

  • 30 dni (płatność: 19,90 zł kartą lub przelewem),
  • 90 dni (płatność: 39,90 zł kartą lub przelewem).
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…