Sequel Kick-Assa bliżej realizacji 3

Matthew Vaughn rozmawia z Universal Pictures o sequelu Kick-Assa, który nosiłby tytuł Kick-Ass 2: Balls to the Wall. Filmy jest adaptacją komiksu Marka Millara i Johna Romita Jr. W 2010 roku zarobił on na świecie ponad $95 mln przy budżecie $30 mln.

Kadr z filmu Kick-Ass

Pierwsza część opowiadała historię Dave’a Lizewskiego, niedocenionego ucznia szkoły średniej i fana komiksów, który pewnego dnia decyduje się zostać superbohaterem, mimo że nie posiada żadnych mocy, solidnego przeszkolenia ani dobrego powodu, aby nim zostać.

Lionsgate było dystrybutorem pierwszej części, za której kamerą stanął Vaughn oraz również finansował projekt. Tym razem reżyser zajmie się produkcją sequela, a na nowego reżysera wybrał Jeffa Wadlowa – twórcę Po prostu walcz!.

Kadr z filmu Kick AssKadr z filmu Kick Ass

Matthew Vaughn napisał scenariusz do kontynuacji, który zawiera nie tylko wątki o Kick-Assie, ale również o Hit-Girl. Historia dziewczyny będzie pierwszym aktem filmu.

Produkcja powinna rozpocząć się we wrześniu tego roku, a premiera planowana jest na 2013 rok.

W swoje role ponownie wcielą się Aaron Johnson, Chloe Moretz i Christopher Mintz-Plasse.

Źrodło: ComingSoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Trophy 2012-05-09

"Kick-Ass" to był jeden z filmów, na które z niecierpliwością czekałam i się nie zawiodłam, dlatego teraz czekam na kolejną część. Historia Hit-Girl też była ciekawa i wiele dała filmowi. Podobało mi się, że nie zrobili z tego filmu produkcję typowo efekciarską, i na siłę dopiętą na ostatni guzik, tylko właśnie był ten dystans.
Swoją drogą, bardzo podobny do "Kick-Assa" jest "Super" z Ellen Page.

Piotr Biernacki 2012-05-09

Według mojej opinii "Kick-Ass" to najlepsza produkcja z gatunku "superhero movies". Niby to pastisz, ale posiada to, czego inne filmy o superbohaterach nie mają, czyli dystans.
"Kick-Ass" był dla swojego gatunku tym, czym "Krzyk" swego czasu był dla horroru.

Proszę czekać…