Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

FOX podejmuje decyzje odnośnie seriali 2

Stacje amerykańskie przygotowują się na upfronty, które rozpoczną się w poniedziałek. FOX podjął decyzję odnośnie seriali, których przyszłość była niepewna.

Zamówienie na drugi sezon otrzymał serial Touch. Natomiast produkcjami, które będą musiały pożegnać się z widzami są: The Finder oraz Alcatraz. Serial z Kieferem Sutherlandem nie ma rewelacyjnej oglądalności w Stanach, ale dzięki sporej popularności na świecie udało mu się przetrwać.

Poza Touch FOX zamówiła wcześniej kolejne sezony następujących seriali: Amerykański tata, Kości, The Cleveland Show, Fringe: Na granicy światów, Glee, Jess i chłopaki, Dorastająca nadzieja oraz Simpsonowie.

Touch

Twórca: Tim Kring
Obsada: Kiefer Sutherland, Gugu Mbatha-Raw i David Mazouz
Emitowany w Polsce na stacji FOX
Łącząc w sobie elementy nauki, duchowości i emocji, serial opowiada o ludziach na pierwszy rzut oka sobie obcych, mieszkających na całym świecie, których los wpływa na życie innych w sposób widoczny i niewidoczny, znany i nieznany. Główną postacią tej historii jest Martin Bohm (Sutherland), wdowiec i samotny ojciec, którego prześladuje brak możliwości nawiązania kontaktu ze swoim emocjonalnie zamkniętym, jedenastoletnim synem Jakiem (Mazouz). Opiekuńczy, inteligentny i empatyczny Martin próbował wszystkiego, żeby dotrzeć do swojego syna. Ale Jake nigdy nic nie mówi, nie ujawnia swoich uczuć i nie pozwala nikomu się dotknąć, nawet Martinowi. Obsesją Jake’a są liczby – wypisuje ich długie ciągi w notatnikach, które ma zawsze przy sobie – oraz zużyte telefony komórkowe.

The Finder

Twórca: Hart Hanson
Obsada: Geoff Stults, Maddie Hasson, Mercedes Mason i Michael Clarke Duncan
Emitowany w Polsce na stacji FOX
Weteran wojny w Iraku, Walter Sherman (Stults), zyskał świetną reputację służąc w wojskowej żandarmerii jako specjalista od tropienia rebeliantów, dezerterów i prowizorycznych min lądowych (tzw. fugas). Niestety, okazało się, że Walter odnalazł jeden z takich materiałów wybuchowych tylko kilka chwil przed tym, jak ten odnalazł jego. Dwa miesiące później, kiedy Walter wybudził się ze śpiączki, został honorowo zwolniony ze służby i wrócił do domu. Uszkodzenia mózgu, które powstały w wyniku wypadku, zamieniły go z profesjonalisty, który specjalizował się w odzyskiwaniu ludzi i rzeczy, w kogoś dużo bardziej niezwykłego: Findera – Znalazcę. Po zamieszkaniu w nowym miejscu w Key West, Walter spotyka Leo Knoxa (Duncan), kiedyś otyłego prawnika, który po śmierci żony i dzieci, przeszedł metamorfozę i zmienił się w łagodnego olbrzyma, filozofa i doradcę prawnego Waltera.

Alcatraz

Twórcy: Elizabeth Sarnoff (I), Steven Lilien i Bryan Wynbrandt
Obsada: Sarah Jones, Jorge Garcia, Jonny Coyne, Parminder Nagra i Sam Neill
Emitowany w Polsce na stacji nTV
Kiedy detektyw Rebeca Madsen zostaje przydzielona do rozwiązania makabrycznego morderstwa, odcisk palca wskazuje na Jacka Sylvane, byłego więźnia Alcatraz, który zmarł przed wieloma dziesięcioleciami. Biorąc pod uwagę historię jej rodziny (dziadek i przybrany wujek byli tam strażnikami), zainteresowanie detektyw Madsen natychmiast wzrasta, a kiedy enigmatyczny agent rządowy Emerson Hauser usiłuje hamować jej śledztwo, jeszcze zacieklej próbuje dojść prawdy. Zwraca się do eksperta od Alcatraz i wielbiciela komiksów, Diego Soto, i razem składają w całość niewytłumaczalny ciąg zdarzeń. Odkrywają, że Sylvane nie tylko żyje i pozostawia za sobą szereg ciał, ale nie postarzał się także o ani jeden dzień od chwili swojego uwięzienia w Alcatraz.

Źrodło: http://www.darkhorizons.com/news/23844/-touch-renewed-alcatraz-cancelled

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Piotr Biernacki 2012-05-10

Od FOX-a to oglądam "Glee" i to właśnie z sentymentu do pierwszego sezonu. Teraz każdy odcinek to powielanie omówionych wcześniej historii. "New Girl" na początku też mi się podobała, a potem coraz gorzej. The Finder najbardziej mi się podobał z nowości tej stacji. Prosty i przyjemny. Ale umieszczenie w piątkowej ramówce go zniszczyło :(
A twórcy "Touch" jeśli nie wyklarują jakiegoś dobrego wątku głównego, to też szybko znikną w przyszłym sezonie.

Quagmire 2012-05-10

Fox był wyjątkowo łagodny w tym roku. Tak przy okazji, Family Guy już dawno zasłużył sobie na kasację, ostatnie 2 sezony to ogromne wypalenie twórców którzy odgrzewają już tylko dawne pomysły. Sam oglądam już chyba jedynie z sentymentu a sądząc po zagranicznych forach podobnie robi te 10 mln Amerykanów.

Trophy 2012-05-10

"The Finder" dopiero co zaczął się rozkręcać. Eh…

Proszę czekać…