kino europejskie...i wszystko inne

Przegląd filmowy - Piątek 5

Dzisiejszego wieczoru nie będzie można się nudzić, każdy znajdzie coś dla siebie w telewizji. Dwa filmy Martina Scorsese, w tym kasowa Infiltracja, śmieszne Stare wygi, nie tylko dla najmłodszych Na fali, trzymająca w napięciu Uprowadzona czy przerysowany Grindhouse: Planet Terror. Tych, którzy zostają dzisiejszego wieczoru w domu zapraszamy na zapoznanie się z telewizyjną ofertą filmową.

Piątek, 18 maj 2012

Stare wygi TVP1 Pt, 20.25
Życie dwóch biznesmenów, stojących u progu największego sukcesu w karierze, zostaje wywrócone do góry nogami, gdy niespodziewanie pod ich kuratelę trafiają siedmioletnie bliźniaki. Improwizowane metody wychowawcze doprowadzają do licznych katastrof…

Kolor pieniędzy TVP1 Pt, 22.05
Starzejący się, zawodowy gracz w bilard, spotyka młodego, obiecującego gracza. proponuje mu, że zostanie jego menagerem, będą jeździć po kraju i zarabiać pieniądze prowokując grę hazardową z nieświadomymi podstępu rywalami. Co z tego wyniknie?

W imię zasad TVP1 Pt, 00.10

Odległą planetę zamieszkują dwie kolonie ludzkie, których pierwotnym celem było stworzenie alternatywnego świata, z dala od toczących się na Ziemi wojen. Tymczasem obie kolonie toczą ze sobą zaciekłą walkę…

Zatopieni TVP1 Pt, 01.55

Chris Kody, najlepszy na świecie najemnik zostaje oswobodzony z więzienia. Okazuje się jednak, że jest to podstęp, a on sam musi wykorzystać swoje umiejętności aby pokonać grupę terrorystów, którzy porwali łódź podwodną wyposażoną w broń nuklearną.

Kickboxer 3: Sztuka walki TVP2 Pt, 22.50 , TVP2 Pt, 02.15

Mistrz kick – boxingu David Sloan i jego trener Xian Chow przybywają na pokazy walk do Rio de Janeiro. W czasie zwiedzania miasta młody kieszonkowiec kradnie Sloanowi aparat fotograficzny, co staje sie poczatkiem bardzo ciekawej historii…

Van Veeteren – Karambol TVP2 Pt, 00.45

Na ciemnej drodze, w deszczu, lekarz powoduje wypadek, w którym ginie młody chłopak. Przygodny świadek zaczyna go szantażować. W wyniku splotu nieszczęśliwych wypadków ginie syn Van Veeterena, Erik, który po wyjściu z więźnia rozpoczął nowe życie.

Pułapka TVPHD Pt, 00.35

Po wieloletniej emigracji do kraju powraca zza oceanu Maciek, niegdyś dobrze zapowiadający się aktor młodego pokolenia. W Ameryce nie zdobył sławy, próbuje więc ułożyć sobie na nowo życie w Polsce. Ale przez ten czas nad Wisłą wszystko się zmieniło.

Na fali Polsat Pt, 20.10
Jest to opowieść o pingwinach i ich zamiłowaniu do surfingu. Bo podobno ten sport właśnie wymyśliły pingwiny.

Outlander Polsat Pt, 21.55
Kainan (James Caviezel) – elitarny żołnierz z innego czasu i przestrzeni – podczas nieudanej misji zmuszony jest przeprowadzić awaryjne lądowanie wśród majestatycznych pejzaży norweskich fiordów, gdzie panują hardzi Wikingowie. Szybko okazuje się, że rozbity statek to jego najmniejszy problem. Z wnętrza wraku wydostała się bowiem odrażająca bestia. Kainan wie, że nie będzie w stanie sam powstrzymać monstrum i musi wyszkolić Wikingów w posługiwaniu się nowoczesną bronią.

K2 Polsat Pt, 00.30
K2 to trudno dostępna, przez wieki uważana za niemożliwą do zdobycia – mistyczna góra, stała się inspiracją do zrealizowania obrazu Franca Roddama.

Uprowadzona TVN Pt, 20.00
Czy można wyobrazić sobie coś gorszego niż przysłuchiwanie się porwaniu własnej córki za pośrednictwem telefonu komórkowego? Ten koszmar przeżywa Bryan (Liam Neeson), były agent służb specjalnych, któremu pozostało zaledwie kilka godzin, aby wyrwać Kim z rąk bezwzględnego gangu handlującego kobietami. Pierwsze wyzwanie: Bryan znajduje się w Los Angeles, a jego córkę porwano w Paryżu…

Infiltracja TVN Pt, 22.00
Trzymający w napięciu dramat kryminalny Martina Scorsese przenosi widzów w codzienne życie dwóch policjantów. Bystry i niezwykle ambitny Colin Sullivan (Matt Damon) wydaje się być na najlepszej drodze do błyskotliwej kariery w elitarnej specjalnej jednostce dochodzeniowej policji stanu Massachusetts, której głównym zadaniem jest rozprawienie się z irlandzkim bossem mafijnym, Frankiem Costello (Jack Nicholson). Billy Costigan (Leonardo DiCaprio), twardy i znający każdy zakątek miasta chłopak, jak wieść niesie, stracił odznakę przez swój porywczy charakter i wylądował z powrotem na niegościnnych ulicach południowego Bostonu, gdzie Costello zwerbował go do swoich szeregów. Jednak żaden z tych bohaterów nie jest tak naprawdę tym, za kogo się podaje. Obaj igrają z ogniem, grając przeciwko sobie, a w tej grze idzie o najwyższe stawki.

Czarny Książę TVN7 Pt, 20.00
Czarny Książę to koń, który opowiada wstrząsającą, pełną upokorzeń historię swego życia. Opowieść zaczyna się w czasach, gdy Czarny Książę był jeszcze źrebakiem, później wspomina swoją chorobę i pożar, w którym spłonęła jego stajnia. Wówczas musiał przenieść się do Londynu, gdzie został koniem pociągowym. Anna Sewell napisała w 1877 roku powieść o losach wyzyskiwanego i okrutnie traktowanego konia by wstrząsnąć opinią publiczną. W czasach, gdy pisała swą powieść znęcanie się nad zwierzętami było zjawiskiem powszechnym. Proponowany film jest czwartą z kolei ekranizacją tej przejmującej powieści.

Quest TVN7 Pt, 21.50
Chris Dubois (Jean-Claude Van Damme), uliczny przestępca z Nowego Jorku uciekając przed policją udaje się w podróż do tajemniczego Lost City w Tybecie. Porwany i więziony przez przemytników broni zostaje sprzedany organizatorom walk na Thai Island, gdzie przyjdzie mu stoczyć niejedną walkę, by ocalić życie.

Morderca w deszczu TVN7 Pt, 23.50
Padający od kilku dni ulewny deszcz powoduje zerwanie tamy. Woda zalewa położone nieopodal miasteczko. Sześcioro ludzi uwięzionych w centrum handlowym walczy o życie, nie z rozszalałym żywiołem, lecz z psychopatycznym mordercą.

Grindhouse: Planet Terror TV Puls Pt, 23.00
Małe teksańskie miasteczko opanowane zostaje przez niebezpiecznego wirusa, wobec którego mieszkańcy są kompletnie bezradni. Wtedy pojawia się Cherry, piękna i tajemnicza dziewczyna z karabinem maszynowym zamiast nogi… Ex-tancerka go-go, obecnie okrutna maszyna do zabijania, bezlitośnie walczy z zagrożeniem, by odnaleźć ostatni bezpieczny kąt na Planecie Terroru…Tytuł Program Godzina
Awangarda – historia kina eksperymentalnego Canal+ 21.00
Tamara i mężczyźni Canal+ 22.30
Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł Canal+ 00.25
Liga dżentelmenów – Apokalipsa Canal+ 02.15
Życie z wojną w tle Canal+ 03.45
Dwaj panowie "N" Canal+ 05.20
Bulwar Zbawienia Canal+Film 20.45
Diabeł Canal+Film 22.25
Awangarda – historia kina eksperymentalnego Canal+Film 23.45
Uprowadzona Alice Creed Canal+Film 01.10
Sara Canal+Film 02.50
Głosy AleKino 20.10
Bitwa o Irak AleKino 22.00
13 zabójców AleKino 23.45
Tam i z powrotem AleKino 02.00
Księga wielkich życzeń AleKino 03.40
1920 Bitwa Warszawska HBO 20.10
Magnolia HBO 22.05
Prywatne śledztwo HBO 01.10
Legion HBO 02.40
Do zobaczenia we wrześniu HBO2 20.30
Będziemy mieli dziecko HBO2 00.30
Szczęśliwe zakończenia HBO2 01.55
Zaraz wracam HBO2 04.05
Świnki nPremium 20.00
W imieniu prawa nPremium 22.10
Toksyczna miłość nPremium 23.55
Pocałunek śmierci nPremium 01.35
Kolejny rok nPremium2 19.20
Świnki nPremium2 22.00
W imieniu prawa nPremium2 00.10
Toksyczna miłość nPremium2 01.55
Pocałunek śmierci nPremium2 03.35
Rango nPremium3 20.00
Wszystko w porządku nPremium3 21.45
Fighter nPremium3 23.30
Światło w mroku nPremium3 01.25
Królowie ulicy 2: Motor City nPremium4 20.00
Czarny łabędź nPremium4 21.30
Eksperyment nPremium4 23.20
W nurcie życia nPremium4 00.55
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Tomasz Rutkowski 2012-05-18

Super. Spędzam wieczór w domu więc skuszę się na Stare Wygi a później na Outlandera. Oglądam Person of Interes więc kino z Jim Caviezel wypełni choć trochę lukę po niedosycie z finału pierwszego sezonu serialu.

Proszę czekać…