Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Premiery DVD i Blu-Ray #20/2012 3

W tym tygodniu czeka nas stosunkowo dużo premier oraz reedycji na rynku filmowym. Niestety, poza Kontrabandą, Muppetami i serialem Czysta krew, wśród nowości brakuje interesujących tytułów. Choć warty uwagi jest również niezależny film Skowyt z Jamesem Franco, który był wyświetlany 2 lata temu na Festiwalu Sundance.

Kontrabanda

Porzuciwszy już dawno przestępcze życie Chris (Mark Wahlberg) jest zmuszony powrócić do tego, w czym jest najlepszy – przemytu. Jednak sprawy nie idą gładko, Chris musi użyć swoich przestępczych umiejętności, aby stawić czoła sieci narkotykowych mafii, gliniarzy i płatnych morderców.
Opinie redaktorów: Beznickowy
Premiera DVD: 24 maja
Dodatki: Reality Factor – zobacz pracę jaką wykonali dla tego mocnego filmu akcji kaskaderzy i ekipa od efektów specjalnych
Komentarz reżysera/producenta Baltasara Kormakura i producenta Evana Hayea
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 39,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 24 maja
Dodatki: Sceny usunięte
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 79,99 zł*

Muppety

Podczas wakacji w Los Angeles Walter – największy fan Muppetów na świecie – oraz Gary (Jason Segel) i jego dziewczyna Mary (Amy Adams) wpadają na trop diabolicznej intrygi uknutej przez chciwego Texa Richmana (Chris Cooper), który planuje zburzyć Teatr Muppetów i wykorzystać zdobyty teren pod odwierty naftowe. By powstrzymać nikczemnego milionera, przyjaciele będą musieli zjednoczyć starą ekipę i skłonić Kermita, Pannę Piggy, Misia Faziego oraz resztę paczki do powrotu na scenę. (zwiastun)
Opinie redaktorów: jacks
Premiera DVD: 24 maja
Dodatki: Najdłuższa kolekcja wpadek jaką kiedykolwiek zebrano (w historii Muppetów)
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 29,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 24 maja
Dodatki: Przegląd po łebkach: Szybki i powierzchowny materiał o tym jak powstawały Muppety
Najdłuższa kolekcja wpadek (w historii Muppetów)
Krótki test odbiornika
U źródła zła: Pełna wersja piosenki Teksa Richmana
Niewykorzystane sceny
Parodie zwiastunów kinowych
Komentarz audio Jasona Segela, Jamesa Bobina, Nicholasa Stollera
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 59,99 zł*

Skowyt

Ginsberg wspomina swoje podróże, romanse i próby odnalezienia autowyzwolenia, które doprowadziły do powstania jego najsłynniejszego dzieła: wiersza "Skowyt". W międzyczasie w San Francisco toczy się proces przeciw wydawcy "Skowytyu". Prokurator stara się doprowadzić do zakazu rozprowadzania utworu, podczas gdy obrońca argumentuje, że jest on wyrazem wolności słowa, a wszelkie użyte w nim wulgaryzmy – przejawem ekspresji twórczej. Postępowanie przybiera coraz to różne formy od groteskowej po prawdziwie poruszającą w miarę przesłuchań kolejnych świadków. (zwiastun)
Premiera DVD: 25 maja
Dodatki: brak danych
Dystrybutor: Mayfly
Cena: 39,99 zł*

Czysta krew
Sezon 4

Sookie tkwi w miłosnym trójkącie, pomiędzy Billem, teraz Królem Wampirów w Mississipi, a Eirkiem. Lafayette, Tara i Jesus przyłączają się do sabatu czarownic. Jessica próbuje przystosować się do domowego życia, a Jason znajduje sie sam na terytorium panter. Dawne sojusze ulegają zniszczeniu, powstają nowe związki. W sezonie 4, w powietrzu pojawia się magia i nikt już nie jest bezpieczny. (zwiastun)
Opinie redaktorów: Beznickowy, jacks
Premiera DVD (5 DVD): 25 maja
Dodatki: Za kulisami odcinków
Komentarze
Czysta krew: Ostatnie poprawki
Dystrybutor: Galapagos Films
Cena: 129,99 zł*

Pinokio

Dołącz do ulubionej zabawki Geppetta i gadającego świerszcza w pełnej przygód podróży, która wystawi odwagę, lojalność i szczerość Pinokia na próbę – sprawdzając, czy posiada on cnoty godne prawdziwego chłopca. Jedyny i niepowtarzalny Pinokio będzie żył wiecznie w sercach tych, którzy potrafią marzyć, spoglądając w gwiazdy! (zwiastun)
Premiera DVD: 25 maja
Dodatki: Teledysk "When You Wish Upon A Star"
Wybór piosenek z filmu
Komentarz twórców
Pinokio i fakty – ciekawostki wyświetlane podczas oglądania filmu
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 39,99 zł*
Premiera Blu-Ray: 25 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 79,99 zł*

Zabójcza gra

Marcus Jones (Wesley Snipes) jest tajnym agentem wykonującym pod przykrywką różne zlecenia dla CIA. Jego kolejny cel to Detroit, gdzie ma przeniknąć do środowiska handlarzy bronią i rozpracować gangstera Smitha (Robert Davi) oraz finansującego jego przestępczą działalność Redvale’a (Quinn Duffy). Wkrótce Marcus dowiaduje się, że wśród ludzi koordynujących akcję jest zdrajca. Teraz agent musi sam stawić czoła niebezpiecznym przeciwnikom. (zwiastun)
Premiera DVD: 25 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 39,99 zł*

Spaleni słońcem 2

Podczas gdy nasila się atak wojsk hitlerowskich, a terror Stalina dotyka już niemal wszystkich Rosjan, cudem ocalały oficer Kotow walczy na froncie, a jego córka Nadia ratuje życie żołnierzy jako pielęgniarka. W rozdartym wojną kraju ci, którzy dotąd byli zaciekłymi wrogami, próbują wspólnie stawić czoło krwawej inwazji Niemców i przetrwać zmasowane bombardowania. Ostatnią rzeczą, która trzyma przy życiu Kotowa i jego córkę w kraju trawionym pożogą, jest nadzieja na ponowne spotkanie ojca i córki.
Premiera DVD: 24 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 29,99 zł*

Miłość o smaku Orientu

Abby (Brittany Murphy) przyjeżdża do Tokio w ślad za swoim chłopakiem. Na miejscu okazuję się jednak, że ich związek lepiej sprawdzał się na odległość. Porzucona w obcym mieście, znajduje nowy cel w życiu – pod okiem surowego mistrza Maezumi (Toshiyuki Nishida) uczy się trudnej sztuki gotowania ramen, tradycyjnej japońskiej potrawy. W pełnym magicznej atmosfery barze mistrza Maezumi Abby pozna lepiej obcą kulturę, samą siebie, a przede wszystkim na nowo odkryje smak miłości.
Opinie redaktorów: jacks
Premiera DVD: 24 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: VitraFilm
Cena: 29,99 zł*

Czas bohaterów

"Czas bohaterów" to oparty na faktach, trzymający w napięciu thriller przedstawiający losy powołanego w czasie II wojny światowej przez Iana Fleminga (autora książek o Jamesie Bondzie) tajnego brytyjskiego oddziału komandosów 30 Commando Unit. Świetnie wyszkolona grupa żołnierzy stanie przed zadaniem przedarcia się na teren okupowanej Norwegii i przechwycenia śmiertelnie niebezpiecznej dla aliantów technologii radarowej znajdującej się w rękach Niemców. Ich misja może zmienić bieg historii… (zwiastun)
Premiera DVD: 25 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 39,99 zł*

Tajemnica skarbu Butcha Cassidy'ego

W niewielkim miasteczku w stanie Utah 16-letni Roy Parker (Ryan Kelley) żyje w cieniu złej sławy brata swojego dziadka, słynnego bandyty Butcha Cassidy’ego. Przypadkiem, wraz z grupą znajomych, natrafia na trop ukrytego przez Butcha skarbu. Mimo sprzeciwu dziadka Roya, strażnika rodzinnych sekretów, młodzi zapaleńcy wyruszają na poszukiwanie fortuny. Ich podróż obfituje w przygody i niebezpieczeństwa o które stara się tajemniczy kustosz miejscowego muzeum niejaki Garrison (Bruce McGill). Z niejasnych powodów uważa, że to jemu należy się ukryte bogactwo i depcze poszukiwaczom po piętach.
Premiera DVD: 24 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: VitraFilm
Cena: 29,99 zł*

Niebezpieczny człowiek

Shane Daniels (Steven Seagal), były wojskowy, jak nikt przyciąga do siebie kłopoty. Nie minęły jeszcze 24 godziny odkąd opuścił więzienie, a już pakuje się w kolejne tarapaty: jest świadkiem morderstwa policjanta dokonanego przez dwóch Chińczyków. Kryminaliści, by zatrzeć za sobą ślady, próbują wyeliminować świadków zabójstwa. Daniels unieszkodliwia napastników, a w samochodzie Chińczyków znajduje nieprzytomną dziewczynę i torbę pełną pieniędzy. Teraz, wraz z ocalałym chłopakiem, Sergeyem (Jesse Hutch), i uratowaną dziewczyną, Tią (Marlaina Mah), będzie musiał stawić czoła nie tylko chińskiej mafii i współpracującej z nią chińskiej armii, ale również skorumpowanej policji. (zwiastun)
Premiera DVD: 25 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 39,99 zł*

Ale cyrk!

Akrobaci, atleci, czarodzieje, iluzjoniści. CYRK od zawsze pasjonował psa Ozorka. Sympatyczny czworonóg oddałby ostatnią kość za szansę występu na arenie. Korzystając z pomocy przyjaciela – chłopca o imieniu Wiktor i jego wesołej koleżanki Kai – zgłoszą się do wielkiego konkursu dla cyrkowców. Jednak, zanim Ozorek udowodni światu, że szczekacze to najlepsi fikacze, musi zmierzyć się z łobuzem, zwanym Fredziem Żabojadem, który chce porwać utalentowanego psa i zostać jego treserem. W dodatku dzielna psina zakochuje się po same uszy w uroczej pudliczce. Czy zakochany kundel zdobędzie serce psiej piękności i zostanie gwiazdą cyrku?
Premiera DVD: 24 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: VitraFilm
Cena: 29,99 zł*

Bokser

Główny bohater filmu osiąga sukces zawodowy i szczęście rodzinne, a następnie traci wszystko – karierę i rodzinę. Stara się odbudować swoje życie, pomagają mu w tym nowa partnerka i trener. Ma szansę zawalczyć o tytuł mistrza świata i wtedy dowiaduje się o chorobie nerek swojej córki. Staje przed wyborem – kariera lub ojcostwo. Wybiera to drugie…
Premiera DVD: 24 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: TiM Film Studio
Cena: 29,99 zł*

Aleksiej German. Kolekcja

Pakiet zawiera trzy filmy Germana: Dwadzieścia dni bez wojny, Mój przyjaciel Iwan Łapszyn, Próba wierności
Premiera DVD (3 DVD): 24 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: 35mm
Cena: 79,99 zł*

Buddy – Pies na gole

Tym razem Buddy spróbuje swoich sił w piłce nożnej, a z pomocą przyjdą mu największe amerykańskie legendy kobiecego footballu: Brandi Chastain, Briana Scurry i Tisha Venturini. Czy nasz bohater pogodzi karierę piłkarza z obowiązkami świeżo upieczonego taty? (zwiastun)
Premiera DVD: 25 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: CD Projekt
Cena: 39,99 zł*

Maradona według Kusturicy

Film prowadzi widza przez życie i karierę Mardony, jego triumfy i porażki, najważniejsze miejsca w życiu – Buenos Aires, Kuba, Neapol – od skromnych początków w willi Slumsy Fiorito do Buenos Aires dzisiaj, gdzie mieszka z żoną i dwiema córkami. Kusturica ujawnia dwie twarze Maradony. Z jednej strony osoba publiczna, bohater, ikona, człowiek z pasją, zaangażowany politycznie, bliski liderów jak Fidel Castro – i szczery przeciwnik globalizacji. Z drugiej strony, Maradona jakiego nie znamy, prywatnie: jego życie rodzinne, jego nadzieje, lęki, słabości, radości i frustracje. Mówi o najciemniejszych stronach swojego życia i tym co pozwoliło mu pokonać przeciwności losu.
Premiera DVD: 24 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 29,99 zł*

Cotton Club

Nowy Jork w czasach prohibicji. Cotton Club to nocny klub w Harlemie gdzie spotykają się mafijni bossowie, muzycy jazzowi, piękne tancerki. Dixie Dwyer, młody muzyk jazzowy, ratuje pewnej nocy życie jednemu z gangsterów – Dutchowi Schulzowi, który z wdzięczności proponuje mu pracę. Sytuacja komplikuje się gdy Dwyer zakochuje się w kochance Schultza.
Premiera DVD: 24 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 19,99 zł*

Indochiny

Piękną francuską plantatorkę Elanie Devries (Catherine Deneuve) i jej adoptowaną w Wietnamie córkę Camille (Linh Dan Pham) łączy uczucie do tego samego mężczyzny. Dla Elanie to przelotny romans, dla jej córki początek nowego życia, dla którego porzuca swój wygodny świat i wyrusza za przystojnym oficerem do Tonkinu, gdzie stacjonują francuskie oddziały.
Premiera DVD: 24 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 19,99 zł*

Jak to się robi w Chicago

Agent Mark Kaminsky (Arnold Schwarzenegger) zostaje usunięty z FBI za brutalność. By powrócić do służby bierze udział w tajnej akcji przeciwko mafii. Przybiera nową tożsamość i dołącza do gangu. Nowe zadanie zmienia się w wojnę przeciw najważniejszym szefom mafii i prywatną zemstę.
Opinie redaktorów: jacks
Premiera DVD: 24 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 19,99 zł*

Ucieczka z Nowego Jorku

W alternatywnej wersji historii Nowy Jork zostaje zamieniony w olbrzymie więzienie, w którym sami więźniowie tworzą obowiązujące prawa. Nikt dobrowolnie nie chce się tam znaleźć. Ktoś musi jednak podjąć się ryzykownej misji odnalezienia i wywiezienia z tego piekła prezydenta Stanów Zjednoczonych, którego samolot Air Force One rozbił się na terenie rządzonym przez więzienne gangi. To będzie najdłuższa doba w życiu Snake’a Plisskena (Kurt Russell), byłego komandosa elitarnych jednostek.
Opinie redaktorów: jacks, Beznickowy
Premiera DVD: 24 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 19,99 zł*

Wyspa piratów

Okręt piracki Morning Star wyrusza w rejs, by odnaleźć Wyspę Piratów i ukryte na niej skarby. Ale piękna córka kapitana piratów, Morgan Adams, ma tylko fragment mapy prowadzącej do celu.
Premiera DVD: 24 maja
Dodatki: brak
Dystrybutor: Kino Świat
Cena: 19,99 zł*

Ponadto, pojawią się:

*sugerowana cena detaliczna
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zmianę daty premiery.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…