Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.

Plakat Bitwy pod Wiedniem 4

Dystrybutor filmu Bitwa pod Wiedniem udostępnił pierwszy plakat promujący tą historyczną produkcję.

Reżyseruje Renzo Martinelli, a w głównych rolach m.in. Piotr Adamczyk, Alicja Bachleda-Curuś, F. Murray Abraham, Borys Szyc, Daniel Olbrychski, Wojciech Mecwaldowski i Jerzy Skolimowski.

Premiera już 12 października br..

Latem 1683 roku trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego pod wodzą Wielkiego Wezyra Kary Mustafy rozpoczyna oblężenie Wiednia. Po ucieczce Cesarza Leopolda los miasta staje się coraz bardziej niepewny. Jeśli Wiedeń upadnie, armia Wielkiego Wezyra bez trudu dotrze aż do Morza Północnego, a potem także do Rzymu. Po wielu tygodniach oblężenia, 11 września 1683 roku, dochodzi do decydującej bitwy. Szale zwycięstwa przechylają się wielokrotnie. W chwili, gdy wszystko zapowiada bliski tryumf armii Wielkiego Wezyra, do boju włączają się polskie wojska. Pod wodzą króla Jana III Sobieskiego husaria stacza morderczą walkę, w której ważą się nie tylko losy miasta, ale i całej Europy.

Plakat:

Bitwa pod WiedniemBitwa pod Wiedniem

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Avatar square 200x200
Czudi 2012-06-06

Reżyser jest Włochem, o kształcie artystycznym nie będą decydować polscy producenci, więc film może być niezły. Aktorzy są dobrzy, tylko w kiepskich filmach grali, przynajmniej część z nich jest niezła;)
Plakat fajny, jakby zaraz Matka Boska miała się ukazać

Bluejohn_26 2012-06-06

Plakat jest świetny. Jednak po obsadzie czuję że będzie to "dzieło" w stylu "Bitwy Warszawskiej" Hoffmana. W filmie niepotrzebnie grają te same drewniaki, co we wszystkich innych polskich (s)hitach.

Natalia Karzel 2012-06-03

Plakat o dziwo prezentuje się dobrze, tylko właśnie w każdym polskim filmie te same twarze..

drfalck 2012-06-02

znowu Szyc….

kpr 2012-06-02

Plakat jak najbardziej na plus :)

Proszę czekać…