http://vimeo.com/mironkundzicz

Gwiazdy w debiucie Kaufmana 0

Pięć gwiazd wystąpi w reżyserskim debiucie scenarzysty Charliego Kaufmana.

Będą to: Philip Seymour Hoffman (Kiedy mężczyzna kocha kobietę), Catherine Keener (Full Frontal. Wszystko na wierzchu), Michelle Williams (Odmienne stany moralności), Samantha Morton (Przetrzymać tę miłość) i Tilda Swinton (Love Is the Devil. Szkic do portretu Francisa Bacona).

Kadr z filmu Zakochany bez pamięci 2004Kadr z filmu Zakochany bez pamięci 2004

Film będzie nosić nazwę Synecdoche, New York i będzie oparty na oryginalnym scenariuszu Charliego Kaufmana. Producentami będą Sidney Kimmel Entertainment, Likely Story i reżyser Spike Jonze (Być jak John Malkovich).

Hoffman wcieli się w postać dyrektora teatru, którego marzeniem jest zbudowanie w magazynach, naturalnej wielkości makiety Nowego Jorku i wystawieniu tam przedstawienia.

Keener wcieli się w jego pierwszą żonę, Williams zagra jego drugą żonę, Morton będzie jego kochanką, a Swinton zagra najlepszą przyjaciółkę pierwszej żony, która będzie też mentorem dla córki postaci granych przez Hoffmana i Keener.

Zdjęcia mają się rozpocząć w Nowym Jorku tej wiosny. Nie ustalona jest jeszcze daty premiery.

Charlie Kaufman to amerykański scenarzysta znany ze swoich szalonych scenariuszy. Z pod jego palców wyszły teksty do: Adaptacji (nagroda BAFTA), Zakochanego bez pamięci (Oscar i BAFTA), Być jak John Malkovich (BAFTA), Wojny plemników i Niebezpiecznego umysłu.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

majron

scenarzysta jest swietny to fakt obsada tez dobra wiec powinno sie udac :)

Hsi_Nao

Zobaczymy co z tego debiutu wyjdzie, bo jako scenarzystę uwielbia Kaufmana… i do tego boska obsada :D

Proszę czekać…