Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Masakra na premierze Batmana 8

W Denver podczas nocnego, premierowego seansu filmu Mroczny Rycerz powstaje doszło do strzelaniny, w której życie straciło 12 osób i 59 kolejnych zostało rannych. Najmłodszą ofiarą śmiertelną jest 6-letnia dziewczynka. Ranne zostało również kilkumiesięczne niemowlę.

Strzały padły pół godziny po rozpoczęciu seansu. Zdezorientowani widzowie początkowo myśleli, że dźwięki wystrzałów pochodzą z filmu, dopóki nie zobaczyli lecących pocisków.

Podejrzany to 24-letni mężczyzna. Siedzi on już w areszcie. Strzelec był ubrany w kamizelkę kuloodporną oraz miał założoną maskę gazową. Po oddaniu strzałów odpalił ładunek z gazem łzawiącym lub bombę dymną. Sprawca wtargnął na salę wyjściem ewakuacyjnym. Niektóre strzały przebiły ścianę, trafiając ludzi na pokazie w sąsiedniej sali. Miał przy sobie trzy sztuki broni, w tym karabin maszynowy AK-47.

Zaraz po zamachu przeszukano mieszkanie zamachowca. Znaleziono tam ładunki wybuchowe, które zmontowano w skomplikowany sposób. Ich rozbrojenie może nawet potrwać kilka dni.

Prezydent Barack Obama wydał oświadczenie, w którym wyraził swoje zaszokowanie tą tragedią oraz zapowiedział wsparcie i pomoc lokalnym władzom oraz ofiarom tej przerażającej strzelaniny.

W związku z tą tragedią odwołano paryską premierę filmu.

Źrodło: http://www.channel24.co.za/Movies/News/10-killed-at-Dark-Knight-Rises-premiere-20120720

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 27

Bercik022 2012-07-21

Na początku byłem przekonany, że to było zorganizowane specjalnie ze względu na mega reklame, bo fakt to było by coś gdyby ludzie myśleli, że tamci naprawdę nie żyją a w karetce aktorzy pieją z widowni :P, ale co do kategorii wiekowej, trudno wbić dziecku, że film o batmanie jest dla dorosłych, przecież każdy chce być netoperkiem :P

Quagmire 2012-07-21

Z piątku TDKR wyciągnął 80-90 mln$ co jest drugim wynikiem w historii (Warner z szacunku do ofiar ujawni oficjalne dane dopiero w poniedziałek). Tak jak przypuszczałem, zagrożenie zamachami jest codziennością w Ameryce ostatnich 10 lat, więc nie wpłynie to jakoś na frekwencję w kinach.

modelka 2012-07-20

To tak jak sie mowi "ze niewazne jak sie mowi wazne ze sie mowi".
To tak jak ze slynnymi slowami napisanymi odnosnie polskiej komedii przez pana Raczka. Wiadomo nie jest to dobra reklama ale mysle ze ten szum nie wplynie raczej na sprzedaz biletow. no chyba ze w USA. Bo inne kraje watpie.

Beznickowy 2012-07-20

Strzelanina to raczej gwóźdź do przysłowiowej trumny. Tak jak Redox pisał powyżej, wokół filmu narobiło się sporo negatywnego szumu.

Proszę czekać…