Masakra na premierze Batmana

W Denver podczas nocnego, premierowego seansu filmu Mroczny Rycerz powstaje doszło do strzelaniny, w której życie straciło 12 osób i 59 kolejnych zostało rannych. Najmłodszą ofiarą śmiertelną jest 6-letnia dziewczynka. Ranne zostało również kilkumiesięczne niemowlę.

Strzały padły pół godziny po rozpoczęciu seansu. Zdezorientowani widzowie początkowo myśleli, że dźwięki wystrzałów pochodzą z filmu, dopóki nie zobaczyli lecących pocisków.

Podejrzany to 24-letni mężczyzna. Siedzi on już w areszcie. Strzelec był ubrany w kamizelkę kuloodporną oraz miał założoną maskę gazową. Po oddaniu strzałów odpalił ładunek z gazem łzawiącym lub bombę dymną. Sprawca wtargnął na salę wyjściem ewakuacyjnym. Niektóre strzały przebiły ścianę, trafiając ludzi na pokazie w sąsiedniej sali. Miał przy sobie trzy sztuki broni, w tym karabin maszynowy AK-47.

Zaraz po zamachu przeszukano mieszkanie zamachowca. Znaleziono tam ładunki wybuchowe, które zmontowano w skomplikowany sposób. Ich rozbrojenie może nawet potrwać kilka dni.

Prezydent Barack Obama wydał oświadczenie, w którym wyraził swoje zaszokowanie tą tragedią oraz zapowiedział wsparcie i pomoc lokalnym władzom oraz ofiarom tej przerażającej strzelaniny.

W związku z tą tragedią odwołano paryską premierę filmu.

Źrodło: http://www.channel24.co.za/Movies/News/10-killed-at-Dark-Knight-Rises-premiere-20120720


Piotr Biernacki
Fan amerykańskiego kina niezależnego.