Czarny charakter o nowym Old Boy'u 2

Aktor grający złoczyńce w remake’u Old Boya, Sharlto Copley, wypowiedział się na temat nowej wersji, w której gra czarny charakter.

Twórcy chcą jak najlepiej oddać ducha całej historii. Jest ona mroczna i surowa. Ekipa nie próbuje jej ułagodzić, co dla mnie jest bardzo ważne. Jestem bardzo podekscytowany tym filmem oraz pracą ze Spike'iem Lee. Myślę że warto będzie przerobić oryginał i pokazać tę niewiarygodną historię większej ilości ludzi, którzy nie mieli okazji obejrzeć pierwowzoru.

Remake filmu Parka Chan-wooka opowiadał będzie o mężczyźnie imieniem Joe (Dae-su Oh w oryginale), który zostaje porwany i uwięziony w pokoju hotelowym na 20 lat (15 lat w oryginale) z niewiadomych powodów. Kiedy w końcu uwalnia się, jest zmuszony w ciągu 4 dni odnaleźć przyczynę swojego uwięzienia.

Odnośnie tytułu wiadome jest, że będą to dwa oddzielne słowa Old Boy, a nie jedno całe, jak w przypadku oryginału.

Film wyreżyseruje Spike Lee. W rolach głównych wystąpią Josh Brolin, Sharlto Copley oraz wg niepotwierdzonych doniesień Elizabeth Olsen.

Oldboy powstał na podstawie mangi stworzonej przez Garona Tsuchiya i Nobuaki Minegishi.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Avatar square 200x200
Trophy 2012-07-26

Mnie najbardziej denerwuje, że to Amerykanie zgarną większy komercyjny sukces za remake, niż miał go oryginał. Pod tym względem są raczej niepokonani, bo przecież więcej osób obejrzy wersję made-in-Hollywood niż "jakiś koreański film".

Marek Jacek 2012-07-26

Zgarniasz plusa za tą wypowiedź :)

Piotr Biernacki 2012-07-26

To będzie jedna z największych remake’owych pomyłek Hollywood. Są tam za głupi ludzie (bez obrazy), aby nakręcić remake choć poziomem zbliżony do oryginału Parka.

Proszę czekać…