Utajniony plakat Zero Dark Thirty 1

Niedawno prezentowaliśmy pierwszy zwiastun filmu Bigelow Zero Dark Thirty, a dziś pojawił się plakat do tej produkcji.

Laureatka Oscara Kathryn Bigelow za The Hurt Locker. W pułapce wojny ponownie sięga po tematykę wojenną. Prace nad Zero Dark Thirty ruszyły na początku 2011 roku. Początkowo głównym wątkiem filmu miała być nieudana próba pojmania bin Ladena.

Kiedy kilka miesięcy później oddział specjalny Navy SEAL Team 6 zabił przywódcę Al-Kaidy, Bigelow oraz scenarzysta Mark Boal postanowili przerobić scenariusz, aby głównym tematem stała się akcja amerykańskich żołnierzy, w której zginął bin Laden.

Choć Columbia Pictures i twórcy filmu odcinają się od polityki, Republikanie zarzucają, że ta produkcja jest zwykłą propagandą na rzecz Baracka Obama. Wytwórnia, aby uniknąć wzmożonych zarzutów, przeniosła premierę z 12 października na 19 grudnia, miesiąc po wyborach prezydenckich w USA.

Amerykańskie media spekulują również, że twórcy dostali od administracji Obamy ściśle tajne akta dotyczące polowania na bin Ladena. Choć nikt tego oficjalnie nie potwierdza.

Ze względu na wiele kontrowersji twórcy musieli przenieść kręcenie zdjęć z Pakistanu do Indii. Kolejnym zabiegiem była zmiana tytułu z “Kill Bin Laden” na “Zero Dark Thirty”.

W filmie będzie można zobaczyć takich aktorów jak: Joel Edgerton, Jessica Chastain, Kyle Chandler, Mark Strong, Stephen Dillane i Jason Clarke.

Oto plakat:

Plakat filmu Zero Dark ThirtyPlakat filmu Zero Dark Thirty

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Asmodeusz 2012-08-10

hm, dużo mówi o filmie, coś jakby dziecko bawiło się mazakiem i powstał z tego plakat za grubą kasę

Trophy 2012-08-09

Na prawdę ciekawy plakat. Lubię takie, które rzucają aluzje.

Proszę czekać…