Jest scenarzysta 24. Bonda!

Daniel Craig na IMAX-owym plakacie do filmu Skyfall (2012)

Od dzisiaj w kinach polscy widzowie mogą oglądać Skyfall, nowy film z serii o Jamesie Bondzie. Dzisiaj dodatkowo poznaliśmy nazwisko scenarzysty kolejnego, 24. produkcji z tej serii (planowanej na 2014 rok). Został nim John Logan, który także współpracował nad scenariuszem do Skyfall wspólnie z Nealem Purvisem i Robertem Wadem.

W dorobku Logana znajdują się scenariusze do filmów takich jak: Gladiator, Ostatni samuraj, Aviator, Sweeney Todd, Rango czy Hugo i jego wynalazek. Najnowszym jego tekstem jest scenariusz do Noah, do którego trwają obecnie zdjęcia.

Sony wraz z MGM zapowiedziały, że chcą, aby nowe filmy o Bondzie pojawiały się regularnie, co dwa lata. Premierę następnego filmu wstępnie planuje się pod koniec 2014 r. Okres zdjęciowy ma rozpocząć się nie później niż za 12 miesięcy.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.