Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Plany Disneya na najbliższy rok 6

Dnia 30 września współpraca między Forum Film Poland Sp. z o.o. a The Walt Disney Company (Polska) Sp. z o.o. dobiegła końca. Mimo że polski oddział Disneya już od lat działa w naszym kraju, to dotychczas prawa do dystrybucji kinowej filmów tego słynnego studia miał na wyłączność Forum Film Poland.

Tak decyzję o podjęciu przez Disney samodzielnej dystrybucji kinowej w Polsce komentuje Katarzyna Westermark, Wiceprezes oraz Dyrektor Generalny spółki Walt Disney Central Eastern Europe:

Polska, z największą populacją w Europie Centralnej, stała się głównym rynkiem kinowym w regionie i osiągnęła rozmiary, które pozwalają na dystrybucję naszych filmów za pośrednictwem własnej spółki. Spółka Forum Film Poland, prowadzona przez pana Sławomira Salamona, w przeciągu 9 lat odegrała znaczącą rolę w rozwoju oraz kształtowaniu rynku kinowego w Polsce. Jesteśmy bardzo wdzięczni za niezwykłą pracę zespołu zajmującego się promocją oraz dystrybucją naszego produktu kinowego – podsumowała Westermark.

Na początek swojej działalności dystrybucyjnej w Polsce Disney przedstawiło daty premier głośnych zapowiedzi na najbliższy rok. Poniżej możecie się z nimi zapoznać.

Gdzie jest Nemo 3D
Nagrodzona Oscarem® za najlepszy pełnometrażowy film animowany produkcja Gdzie jest Nemo powraca na ekrany kin w technologii Disney Digital 3D™. Wielka Rafa Koralowa. Mały Nemo niespodziewanie trafia z oceanu wprost do akwarium w gabinecie dentystycznym w Sydney. Jego ojciec Marlin, choć cierpi na lęk przed otwartym oceanem, wyrusza synkowi na ratunek. W tej niezwykłej podróży towarzyszy mu zapominalska Dory. Tak się zaczyna jedna z najwspanialszych podwodnych przygód.
Premiera 3D: 16 listopada 2012 roku w polskiej wersji językowej
Frankenweenie
Frankenweenie to opowieść o małym chłopcu i jego psie, stworzona przez mistrza wyobraźni – Tima Burtona. Film zrealizowany w technologii Disney Digital 3D™ jest historią o wielkiej przyjaźni. Wiktor nagle traci swojego ukochanego przyjaciela, psa o imieniu Korek. Chłopiec wykorzystuje potęgę nauki, by przywrócić swego pupila do świata żywych. Po na pozór udanym eksperymencie stara się ukryć pozszywanego domowymi metodami czworonoga. Ten jednak ucieka i wkrótce wszyscy dowiadują się, że czasem szybki powrót do zdrowia może mieć potworne skutki.
Premiera 3D: 7 grudnia 2012 roku w polskiej wersji językowej lub z napisami
Ralph Demolka
Walt Disney Animation Studios i zdobywca nagrody Emmy®, reżyser Rich Moore, zapraszają w niezwykłą podróż po świecie gier. Ralph ma po dziurki w nosie bycia czarnym charakterem w swojej grze i życia w cieniu pozytywnego bohatera, Felixa, który zawsze ratuje każdą sytuację. Po wielu latach monotonnej harówki i przyglądania się, jak cały splendor i sympatia tłumów przypada Felixowi, postanawia wziąć sprawy w swoje potężne ręce. Wyrusza w niesamowitą podróż przez różne gry, aby udowodnić, że nadaje się na prawdziwego bohatera. Podczas swej misji spotyka twardą jak skała kobietę – dowódcę, sierżant Calhoun, ze znanej strzelanki „Hero’s Duty” oraz zadziorną Vanellope von Schweetz z cukierkowej gry wyścigowej „Sugar Rush”. Czy Ralph spełni swoje marzenia i zostanie pozytywnym bohaterem?
Premiera 3D: 18 stycznia 2013 roku w polskiej wersji językowej lub z napisami
Potwory i spółka 3D
Oscarowy hit wytwórni Disney/Pixar – Potwory i Spółka – powraca do kin w technologii Disney Digital 3D™. Monstropolis to miasto zamieszkane przez potwory. W jego centrum znajduje się fabryka strachu Potwory i Spółka, gdzie w pocie czoła pracują: prawdziwy mistrz straszenia, James P. Sullivan, zwany Sulley, oraz jego najlepszy przyjaciel i pomocnik Mike Wazowski. Sulley i Mike co noc otwierają szafy w dziecięcych pokojach, by straszyć maluchy i przetwarzać ich krzyki na źródło energii. Wykonując swoją pracę, potwory głęboko wierzą, iż dzieci są toksyczne i niebezpieczne, a bezpośredni kontakt z nimi może mieć – nomen omen – potworne skutki. Kiedy więc mała dziewczynka o imieniu Boo trafia przypadkiem do ich świata, wybucha prawdziwa panika. Mike i Sulley robią wszystko, by odesłać Boo z powrotem do domu. Niestety okazuje się, że jest to bardziej skomplikowane, niż przypuszczali…
Premiera 3D: 15 lutego 2013 roku w polskiej wersji językowej
Oz: Wielki i Potężny
Najnowszy film Disneya, Oz:Wielki i Potężny w reżyserii Sama Raimiego, to fantastyczna opowieść o dobrze znanym z książek L. Franka Bauma Czarnoksiężniku z krainy Oz. Gdy Oscar Diggs (James Franco), drugorzędny cyrkowy magik o nieco wątpliwej moralności, zostaje przeniesiony z zakurzonego Kansas do tętniącej życiem krainy Oz – cudownego świata pełnego barwnych postaci i niesamowitych krajobrazów – wydaje mu się, że wygrał los na loterii. Sława i bogactwo zdają się leżeć u jego stóp do chwili, w której spotyka trzy piękne i tajemnicze wiedźmy. Theodora (Mila Kunis), Evanora (Rachel Weisz) i Glinda (Michelle Williams) nie wierzą w to, że to właśnie Oscar jest potężnym czarnoksiężnikiem, którego wszyscy w Oz oczekują. Oscar z wielką niechęcią musi zmierzyć się z potężnymi problemami krainy i jej mieszkańców. Korzystając z iluzji, pomysłowości, a nawet odrobiny magii, nie tylko zamienia się w wielkiego i potężnego Oza, ale przede wszystkim staje się lepszym człowiekiem.
Premiera: 8 marca 2013 roku
Iron Man 3
Świat Tony’ego Starka legł w gruzach w skutek podstępnych działań jednego z jego najpotężniejszych wrogów. W poszukiwaniu zemsty Stark wyrusza w podróż, która wystawi na próbę siłę jego charakteru i ducha walki. Przyparty do muru, znów może polegać wyłącznie na swojej pomysłowości i instynkcie. Wkrótce odkrywa odpowiedź na od dawna nurtujące go pytanie: Czy to zbroja czyni superbohatera?
Premiera: 10 maja 2013 roku
Uniwersytet Potworny
Film przenosi widzów w czasy, kiedy Sulley i Mike – studenci Uniwersytetu Potwornego – dopiero zgłębiali tajniki potwornego fachu. Zabawne perypetie bohaterów z okresu studiów, wypełnionego szalonymi imprezami w akademiku, pokazują jak pomimo wielu dzielących ich różnic zostali najlepszymi przyjaciółmi.
Premiera: 5 lipca 2013 roku w polskiej wersji językowej
Jeździec znikąd
Szalone pościgi, potyczki na dachach pędzących pociągów i Johnny Depp w roli tajemniczego Indianina Tonto to tylko niektóre z atutów Jeźdźca znikąd, który wejdzie na ekrany polskich kin już w lipcu 2013 roku. Twórcami filmu są: Jerry Bruckheimer i Gore Verbinski, odpowiedzialni za sukces niezapomnianych Piratów z Karaibów. W Jeźdźcu znikąd obok Johnny’ego Deppa zobaczymy Armiego Hammera jako Johna Reida. Ten niezwykły duet ramię w ramię będzie walczyć z chciwością i korupcją.
Premiera: 19 lipca 2013 roku
Samoloty
Dusty samolot rolniczy, mały rozmiarem ale wielki duchem, marzy o wystartowaniu w największym w historii wyścigu powietrznym dookoła świata. Jednak w przeciwieństwie do wszystkich uczestników zawodów, nie jest stworzony do ścigania się i w dodatku cierpi na lęk wysokości… Dzięki wsparciu przyjaciół i wielkiej odwadze Dusty’emu udaje się przezwyciężyć wszystkie trudności i spełnić swoje marzenia.
Premiera 3D: 16 sierpnia 2013 roku w polskiej wersji językowej
Thor: Mroczny świat
Po wydarzeniach z filmów Thor i Avengers, Thor próbuje zaprowadzić porządek w kosmosie, ale starożytna rasa, dowodzona przez mściwego Malekitha, powraca by zepchnąć wszechświat w ciemność. Stając do walki z wrogiem, którego nie może pokonać nawet Asgard pod wodzą Odyna, superbohater musi udać się na niebezpieczną wyprawę, podczas której ponownie zjednoczy siły z Jane Foster i poświęci wszystko, by ratować nas wszystkich.
Premiera 3D: 8 listopada 2013 roku
Frozen
Animacja studia Walta Disneya, inspirowana baśnią J. Christiana Andersena "Królowa śniegu", w reżyserii Chrisa Bucka (Na fali, Tarzan) wejdzie do kin w listopadzie 2013 roku.
Premiera: 29 listopada 2013 roku
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Redox 2012-11-08

Emipre ostatnio opublikował graf, przedstawiający co do kogo należy. http://www.empireonline.com/features/infographic-studio-franchises/

Asmodeusz 2012-11-07

kilka ciekawostek, nie wiedziałem , że wychodzą spod ręki Disneya reszta równierz z wysokiej półki, bedzie sie działo

Proszę czekać…