Polski tytuł Star Treka do wymiany?

Benedict Cumberbatch, Chris Pine i Zachary Quinto w filmie Star Trek Into Darkness (2013)

Istniejący od niecałego tygodnia fanpage na Facebooku dotyczący zmiany polskiego tytułu nowego Star Treka, zebrał prawie 350 entuzjastów tego pomysłu. Przypominamy, że obecny tytuł brzmi W ciemność. Star Trek, a polska premiera zaplanowana jest na 16 maja 2013 r.

Możecie sami dołączyć do akcji, która znajduje się tutaj.

Sprawa nabrała rozgłosu, w sieci pojawiło się już kilka newsów na łamach innych portali. Fdb.pl ma nadzieję, że niezadowolenie fanów wymusi na dystrybutorze zmianę tytułu oraz w przyszłości dwukrotne zastanowienie się nad wyborem polskich tytułów.

Wśród propozycji nowego tytułu możemy znaleźć m.in.: W stronę mroku i Ku ciemności. Fani podkreślają, że obecny kształt tytułu kojarzy się dodatkowo z niedawnym filmem Agnieszki HollandW ciemności. W sieci pojawiła się nawet parodia plakatu, którą możecie zobaczyć poniżej.

O przebiegu protestu postaramy się informować was na bieżąco.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.