Najbardziej oczekiwane filmy 2013 8

Rok 2012 za nami, a redakcja fdb.pl patrzy w przód i postanowiła przygotować krótki przewodnik po najciekawszych produkcjach, których premiera odbędzie się w nowo rozpoczętym roku.

2013

Podzielacie opinie redaktorów? Jakie według was filmy zasługują w tym roku na uwagę?

Powód? Quentin Tarantino niewątpliwie wypracował sobie swoją markę. Do tego gwiazdorska obsada złożona m.in. Leonarda DiCaprio, Christopha Waltza i Jamie'ego Foxxa. Pierwsi dwaj zostali już nominowani do tegorocznych Złotych Globów i kto wie, może niebawem także do Oscara? Zanosi się na świetną zabawę – kto wiedział Bękarty wojny wie jak zręcznie Tarantino potrafi bawić się formą. (Redox)

Kolejna prawdopodobnie udana produkcja Tarantino, a takie po prostu nie można przeoczyć, w obsadzie czołówka Hollywood, a, jak wiadomo, Tarantino potrafi wbić w fotel. (jacks)

Polska premiera: 18 stycznia 2013 r. (zwiastun)


Jeżeli ta adaptacja komiksu o Supermanie nie powiedzie się, powtórzy porażkę Supermana: Powrót, Hollywood prawdopodobnie na długo pogrzebie tego bohatera. Jednak nie zanosi się na to. Na stanowisku reżysera znalazł się wirtuoz Snyder, twórca 300 czy innej komiksowej adaptacji (Watchmen), a producentem przedsięwzięcia jest sam Nolan, który w poprzednim roku zamknął trylogię o Batmanie. Szykuje się więc stonowana, po zwiastunach widać także, że emocjonalny i troszkę filozoficzny film w dobrym słowie tego znaczenia. Poza tym wydaje nam się, że trafniej dokonano doboru obsady, zatrudniając brytyjskiego aktora Henry'ego Cavilla jako tytułowego Człowieka ze stali. (Redox)

Po 7 latach Superman wraca na ekrany kin. W 2006 roku Superman: Powrót okazał się kompletnym nieporozumieniem, więc oczekiwania względem nowego obrazu są spore, a nazwisko Nolan wśród producentów dodatkowo je potęguje. (ferhin2)

Polska premiera: 28 czerwca 2013 r. (zwiastun)


Czyli biografia człowieka, który zmienił przemysł komputerowy, muzyczny, telefoniczny, Steve'a Jobsa. Pomimo zatrudnienia Ashtona Kutchera do głównej roli, twórcy zapowiadają, że ma być to mroczna i niejednoznaczna opowieść o wzlotach i upadkach wizjonera. Kutcherowi partnerują m.in. James Woods, J.K. Simmons i Matthew Modine. Wierzymy, że wyjdzie po prostu z tego dobry film. (Redox)

Premiera podczas tegorocznego Sundance (25 stycznia). Na pierwszy zwiastun na razie czekamy.


Głównie ze względu na dość oryginalną fabułę i bardzo dobrze się zapowiadające efekty wizualne. (jacks)

Film jak na razie zbiega w większości pochlebne opinie, zwiastuny olśniewają, więc nie widzimy przeszkód, by niedługo odwiedzić kino. (Redox)

Polska premiera: 11 stycznia 2013 r. (zwiastun)


Na pewno wybiorę się do kina na Les Misérables: Nędznicy, aby podziwiać scenografię i kostiumy oraz bogatą obsadę rzadko występującą śpiewająco – może być ciekawie. (jacks)

Polska premiera: 25 stycznia 2013 r. (zwiastun)


Zapowiadana od kilku lat kolejna część jednej z najlepszych serii parodii. Zupełnie nowa obsada raczej skłania do przypuszczeń, że film nie będzie tak dobry jak by się chciało. Jak wyjdzie – zobaczymy. (ferhin2)

Polska premiera: 19 kwietnia 2013 r. (zwiastun)


Świeże spojrzenie na Leatherface’a z zachowaniem klimatu z pierwszej części – to obiecują producenci. Czy nie kłamią i czy technologia 3D znów okaże się co najmniej niepotrzebna, będziemy mogli przekonać się już za kilka dni. (ferhin2)

Polska premiera: 4 stycznia 2013 r. (zwiastun)


Chyba najbardziej udany bohater Marvela. W pierwszej części wszystko się udało, fabuła i efekty bez zarzutu. Druga część była już gorsza jednak zachowała jeszcze dobry poziom. Czy trzecia część utworzy równię pochyłą w dół? Mam nadzieję, że nie. (ferhin2)

Polska premiera: 4 stycznia 2013 r. (zwiastun)


Najbardziej oczekiwana przeze mnie komedia roku 2013. Emma Stone, Anna Faris, Kate Winslet, Chloë Grace Moretz, Richard Gere i reszta powinni zaserwować nam sporo doskonałej rozrywki. (ferhin2)

Polska premiera: 8 lutego 2013 r. (zwiastun)


Pierwsza część przynajmniej mnie, pozytywnie zaskoczyła. Mam więc nadzieję, że druga będzie równie dobra. (ferhin2)

Polska premiera: 8 listopada 2013 r. Czekamy na pierwszy zwiastun.


Komedia Marlona Wayansa na pewno będzie porównywana do Scary Movie 5. Po zapowiedziach myślę, że zwycięży pojedynek w kategorii parodii horrorów. (ferhin2)

Premiera w USA 11 stycznia. (zwiastun)


Nie uwierzę, póki nie zobaczę. Fani “Sin City”, w tym ja, od lat czekają na ten odkładany w czasie projekt. Ale miejmy nadzieję, że zgodnie z planem zobaczymy film w październiku. (Beznickowy)

Premiera w USA 4 października 2013 r. Na pierwszy zwiastun na razie czekamy.


Park swoją trylogią zemsty udowodnił, że jest nietuzinkowym twórcą. Plakaty i zwiastun jeszcze bardziej utwierdzają mnie w przekonaniu, że może z tego wyjść coś niepowtarzalnego. (Beznickowy)

Polska premiera 10 maja 2013 r. (zwiastun)


Pierwszy Hobbit utrzymał poziom Władcy Pierścieni, więc jestem spokojny o “Samotną Górę”. (Beznickowy)

Polska premiera 27 grudnia 2013 r. Czekamy na pierwszy zwiastun.


Smarzowski to obecnie najlepszy polski reżyser. Najbardziej oczekiwana prze mnie rodzima produkcja tego roku. (Beznickowy)

Polska premiera 1 lutego 2013 r. (zwiastun)


Premiera tuż tuż, a kampanii reklamowej jak na razie nie widać, więc ciężko ocenić, co ten obraz może zaoferować. Ale filmami braci Coen trudno pogardzić. (Beznickowy)

Polska premiera 1 marca 2013 r. Wciąż czekamy na pierwszą zapowiedź.

Zdjęcie z planu filmowego INSIDE LLEWYN DAVISZdjęcie z planu filmowego INSIDE LLEWYN DAVIS


Filmy z Sundance biorę w ciemno, a dlaczego ten wyróżniłem? Bo to drugi film Shane’a Carrutha, który 9 lat temu swoim Wynalazkiem zwyciężył właśnie na Sundance. Po teaserach zapowiada się niepokojące kino eksperymentalne, a takie cenię najbardziej. (Beznickowy)

Premiera na Sundance 21 stycznia, a w kina w USA film pojawi się 5 kwietnia br. (teaser)


Refn po raz kolejny z Goslingiem. Po Drive biorę w ciemno. (Beznickowy)

Premiera: koniec maja 2013. Na zwiastun wciąż czekamy.


Należę do grupy, która uważa Larsa von Triera za wielkiego artystę. Czekam na kolejny szokujący film. (Beznickowy)

Światowa premiera pod koniec maja 2013 r. Czekamy na pierwszy zwiastun.


Najbardziej z tego filmu intryguje mnie, że producentom udało się zatrudnić Pitta i Forstera, więc liczę, że nie otrzymamy pustego efekciarstwa. (Beznickowy)

Polska premiera 19 lipca 2013 r. (zwiastun)


Nie licząc Ostatniego Władcy Wiatru, to bardzo cenię dokonania Shyamalana. Nawet błahej historii potrafi nadać tajemniczą otoczkę, uzyskaną dzięki charakterystycznemu stylowi narracji. Jednak po zwiastunie obawiam się powtórki z ostatniego filmu hinduskiego reżysera. (Beznickowy)

Polska premiera 7 czerwca 2013 r. (zwiastun)


Zwiastun jakiś taki nie podobny do dokonań del Toro, ale mam nadzieję, że nie zaserwuje nam kolejnych Transformersów czy Battleship. (Beznickowy)

Polska premiera 12 lipca 2013 r. (zwiastun)

Na koniec jeszcze kilka tytułów, które zasługują na uwagę: Oz: Wielki i potężny, reżyserski debiut Josepha Gordona-Levitta Don Jon's Addiction (premiera na tegorocznym Sundance), kolejna część Szklanej pułapki, Likwidator, Gangster Squad. Pogromcy mafii i Niepamięć.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 11

Jack_Daniels

A mnie z tej listy najbardziej poraziło "świeRZe spojrzenie"…

drfalck

Scary Movie 5 , nawet trailer nie jest śmieszny, będzie chała roku

Santanico

Smarzowskiego, Tarantino i Refna biorę w ciemno.

ferhin2

Trzeba też zauważyć, że 2013 będzie wyjątkowo obfitował w sequele i wznowienia.

Beznickowy

@Quagmire

Właśnie, zapomniałem o Evil Dead i Kick-Ass 2 :)

Proszę czekać…