Teaser filmu o Smoleńsku

Kadr z teaserowej zapowiedzi filmu SMOLEŃSK

Zaprezentowano teaser filmu Smoleńsk w reżyserii Antoniego Krauzego. Premiera filmu jest planowana na 10 kwietnia 2014 r., w czwartą rocznicę katastrofy w Smoleńsku. Autorami scenariusza są Marcin Wolski i Antoni Krauze. Producentem filmu jest Maciej Pawlicki.

Obecnie trwają castingi i kompletowanie ról w filmie. Przypominamy, że jakiś czas temu aktor Marian Opania zrezygnował z proponowanej roli Lecha Kaczyńskiego. Swoją decyzję argumentował, że angaż byłby sprzeczny z jego przekonaniami politycznymi.

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się wiosną tego roku. Będą kręcone w Warszawie, na Mazowszu oraz w USA i w Gruzji.

Obraz ma być maksymalnie uczciwym dziełem artystycznym. Chcę, by on był poza podziałami, by go oglądali widzowie o różnych światopoglądach – mówi o swoim filmie reżyser.

Maciej Pawlicki, producent filmu:

Bohaterka jest dziennikarką, to nawiązanie do najlepszych przykładów z historii kina polskiego i światowego. Film rozpoczyna się od katastrofy we mgle. Później równolegle rozwija się opowieść o prywatnym śledztwie bohaterki, co się w tej mgle wydarzyło oraz Polsce po 10 kwietnia 2010 roku, a także retrospekcje z okresu przed katastrofą, łącznie z wizytą prezydenta Kaczyńskiego w Gruzji. Na końcu filmu znajdzie się, ponownie, scena tragedii z 10 kwietnia.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.