Teaser filmu o Smoleńsku 3

Zaprezentowano teaser filmu Smoleńsk w reżyserii Antoniego Krauzego. Premiera filmu jest planowana na 10 kwietnia 2014 r., w czwartą rocznicę katastrofy w Smoleńsku. Autorami scenariusza są Marcin Wolski i Antoni Krauze. Producentem filmu jest Maciej Pawlicki.

Kadr z teaserowej zapowiedzi filmu SMOLEŃSK

Obecnie trwają castingi i kompletowanie ról w filmie. Przypominamy, że jakiś czas temu aktor Marian Opania zrezygnował z proponowanej roli Lecha Kaczyńskiego. Swoją decyzję argumentował, że angaż byłby sprzeczny z jego przekonaniami politycznymi.

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się wiosną tego roku. Będą kręcone w Warszawie, na Mazowszu oraz w USA i w Gruzji.

Obraz ma być maksymalnie uczciwym dziełem artystycznym. Chcę, by on był poza podziałami, by go oglądali widzowie o różnych światopoglądach – mówi o swoim filmie reżyser.

Maciej Pawlicki, producent filmu:

Bohaterka jest dziennikarką, to nawiązanie do najlepszych przykładów z historii kina polskiego i światowego. Film rozpoczyna się od katastrofy we mgle. Później równolegle rozwija się opowieść o prywatnym śledztwie bohaterki, co się w tej mgle wydarzyło oraz Polsce po 10 kwietnia 2010 roku, a także retrospekcje z okresu przed katastrofą, łącznie z wizytą prezydenta Kaczyńskiego w Gruzji. Na końcu filmu znajdzie się, ponownie, scena tragedii z 10 kwietnia.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 10

Avatar square 200x200
Mike87 2013-01-15

Mroczkowie mają zagrać Kaczyńskich, Cichopek Kaczyńską, a Szyc Gosiewskiego, wtedy mógłbym umierać w spokoju.

Asmodeusz 2013-01-14

i tak oto zaczeła się dyskusja o polityce a myślałem, że FDB pozostanie nieskalene tym brudem i pomyjami, jak widać nie ma zmiłuj

Krzysztof 2013-01-14

Uohoho ten napis to sie zmienia, jak w Transformers – nawet tutaj musieli zrzynać hahaha – ponadto po trzecim zdaniu – "zaczyna sie czas klamstwa i mistyfikacji" – juz wszystko wiadomo – film to bedzie tendencyjny, jak jasna cholera – widac z kim utozsamia swoje preferencje pan rezyser a domiar zlego kaze zastanawiac sie jak to sie ma do jego wlasnej wypowiedzi:

"Obraz ma być maksymalnie uczciwym dziełem artystycznym. Chcę, by on był poza podziałami, by go oglądali widzowie o różnych światopoglądach – mówi o swoim filmie reżyser".

Bez komentarza

drfalck 2013-01-14

mogą sobie darować ten film

niebieski_joe 2013-01-13

Mi tam nie przeszkadza, że film taki powstanie. Bo niby dlaczego ma przeszkadzać? Bo wyborcza i tvn uważają, że nie należy o tym mówić?

Proszę czekać…