Kinomaniak. Fan filmów akcji z lat 80. i 90.. Z FDb związany od 2006 roku.

J.J. Abrams i biografia Armstronga 2

Jak już chyba wszyscy doskonale wiedzą, najbardziej znany na świecie kolarz, Lance Armstrong, przyznał się w wywiadzie u słynnej Oprah Winfrey, że podczas swojej wieloletniej kariery był na dopingu.

Lance Armstrong

W związku z powyższym najprawdopodobniej światło dzienne ujrzy film bazujący na sukcesach i drodze do upadku sportowca.

Studio Paramount Pictures chce połączyć siły z samym J.J. Abramsem i jego firmą Bad Robot, aby nakręcić film. Ma on być z grubsza oparty na książce, która również niebawem ukaże się na rynku, zatytułowanej Cycle Of Lies: The Fall Of Lance Armstrong autorstwa Juliet Macur.

Na odtwórcę głównej roli wstępnie typuje się Jake`a Gyllenhaala, ale nie jest to w żaden sposób potwierdzona informacja.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Czudi 2013-01-22

Amstrong to bardzo wyrazista postać: cynik, oszust grający na uczuciach, byleby kasę dostać. Najlepszym przykładem wywiad, który był sztuczką czysto
PR, a nie wyrazem skruchy. Przyznał się, gdy już w żaden sposób nie mógł zaprzeczać, bo za dużo dowodów było. Pomysł filmu mi się nie podoba, bo znowu mu kasę nabiją.
Inna sprawa jak bardzo sport jest skażony. Jego nie łapali ze względu na raka – nabijał kasę całej dyscyplinie, w Pekinie na igrzyskach Chińczycy na koksie jak jeden, Amerykanie oburzeni, bo chyba tylko im wolno. Teraz jest Usain Bolt, Phelps, Nadal, Bjoergen, a może i Kowalczyk. Są najlepsi i trzeba to zaakceptować, bo reszta też raczej nie jest czysta tylko słabsza.

Redox 2013-01-21

Może i powinni zapomnieć, ale z kart historii usunąć się nie da siedmiokrotnej wygranej Tour de France, po ciężkiej walce z rakiem z przerzutami na całe ciało. Szacuje się, że nawet 90 proc. kolarzy stosowało różnego rodzaju doping. Nie popieram walki niefair, ale ta dyscyplina rządzi się niewątpliwie swoimi prawami. Warto tu przytoczyć cytat: "Aniołki nie wygrywają Tour de France. To jest domena najbardziej utalentowanych, twardych, skupionych, bezwględnych i samolubnych kolarzy. Lance zrobił to, co musiał zrobić, żeby wygrać. I najwyraźniej zrobił to bardzo dobrze."

Z kolei J.J. Abrams jak pokazał przykład "Losta" potrafi niesamowicie zagłębić się w psychikę bohaterów, więc chyba projekt jest odpowiedni, bo Amstrong to także niejednoznaczna postać.

Asmodeusz 2013-01-21

To pewnie będzie film z kategori sport to samo zdrowie, swoją droga powinni o nim zapomniec a nie filmy kręcić, jak dodamy do tego abramsa to i ufoludki się znajdą

Proszę czekać…