Nowy plakat Wałęsy 3

Po debiucie pierwszego, teaserowego plakatu dystrybutor ITI Cinema zaprezentował kolejny plakat promujący film Wałęsa. W tytułowej roli został obsadzony Robert Więckiewicz, natomiast Agnieszka Grochowska gra żonę późniejszego prezydenta RP.

W polskich kinach film zadebiutuje 4 października 2013 r.

Jak stało się możliwym, by jeden człowiek potrafił tak bardzo zmienić współczesny świat? W filmie o Lechu Wałęsie pytanie to stawia Andrzej Wajda. Wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy reżyser próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności robotnika w charyzmatycznego przywódcę. Kontrowersyjny, niepozbawiony słabości wyzwolił ukryte w sercach milionów ludzi marzenie o wolności, co dało energię dla przemian przerastających ówczesną wyobraźnię. Historia Wałęsy ma jednak nie tylko psychologiczny czy lokalny wymiar. Jej kontekstem jest wielka międzynarodowa polityka. Życie zwyczajnego, walczącego na początku o pracownicze prawa stoczniowego elektryka kontrapunktuje się tu z odległymi wydarzeniami, aż do czasu kiedy to sam Wałęsa z milionami rodaków stają się na kilka lat światowym newsem.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Avatar square 200x200
Quagmire 2013-02-19

Gdy tam na górze próbują zrobić jakiś ciekawy plakat to wychodzi im jeszcze gorzej niż gdy tworzą standardowego potworka na 10 minut przed przerwą na fajkę.

Piotr Biernacki 2013-02-19

Nie wiem, czy tylko ja mam takie odczucia, ale ten plakat jest odpychający. Widać, że miał być oryginalny, przywołujący klimat lat 80. Niestety, te grafiki są tak paskudne, bo przypominają proste cliparty z Worda. A cliparty kompletnie nie kojarzą mi się z PRL-em. Ogromny minus dla dystrybutora.

Proszę czekać…