Postać Dinklage'a bez efektów CGI

Peter Dinklage w serialu GRA O TRON

Jakiś czas temu informowaliśmy o angażu Petera Dinklage’a do filmu X-Men: Days of Future Past. Pisaliśmy w newsie, że aktor może wcielić się w rolę Pucka. Dzisiaj potwierdzono, że nie wcieli się w tą pisać.

Co więcej, postać grana przez aktora Gry o tron będzie "wykreowana" bez użycia efektów CGI. Reżyser projektu, Bryan Singer napisał, że uważa Dinklage za fenomenalnego aktora, jest pod wrażeniem jego pracy na planie wcześniej wspomnianego serialu i jest niezwykle zadowolony z przebiegu castingu do filmu.


Polska premiera filmu przewidziana jest na 18 lipca 2014 r. Dystrybucją zajmie się Imperial – CinePix.

Scenariuszem do filmu zajęli się Simon Kinberg i Matthew Vaughn. Ten drugi na swoim koncie ma reżyserię poprzedniej części X-Men: Pierwsza klasa. Z obsady tego filmu powrócą: James McAvoy, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Michael Fassbender oraz Hugh Jackman (tym razem w nieco większej roli). W filmie pojawią się także Ian McKellen, Patrick Stewart, Ellen Page, Anna Paquin czy Shawn Ashmore.

Film ma rozgrywać się na dwóch płaszczyznach czasu. Jedna z osi czasu ma dziać się 11 lat po wydarzeniach przedstawionych w Pierwszej klasie.

Źrodło: http://collider.com/peter-dinklage-x-men-days-future-past-role/


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.