James McAvoy o roli w X-Menach

James McAvoy w filmie X-Men: Pierwsza klasa (2011)

Jak wiadomo od dawna, reżyser X-Men: Przeszłość, która nadejdzie, Bryan Singer połączy w nowej ekranizacji komiksu obsady filmu X-Men: Pierwsza klasa i pozostałych (X-Men, X-Men 2).

James McAvoy wcielający się w filmie w młodego Charlesa Xaviera / Profesora X powiedział, że nie sądzi, aby w filmie znalazły się sceny, w których na ekranie w jednym momencie pojawią się dwie postacie. Grający starszą wersję postaci, Patrick Stewart tak więc nie spotka się na ekranie z McAvoyem.

Scenariuszem do filmu zajęli się Simon Kinberg i Matthew Vaughn. Ten drugi na swoim koncie ma reżyserię poprzedniej części X-Men: Pierwsza klasa. Z obsady tego filmu powrócą: Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Michael Fassbender oraz Hugh Jackman (tym razem w nieco większej roli). W filmie pojawią się także Ian McKellen, Ellen Page, Anna Paquin czy Shawn Ashmore.

Film ma rozgrywać się na dwóch płaszczyznach czasu. Jedna z osi czasu ma dziać się 11 lat po wydarzeniach przedstawionych w Pierwszej klasie.

Polska premiera filmu przewidziana jest na 18 lipca 2014 r. Dystrybucją zajmie się Imperial – CinePix.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.