Tabu na Studenckich Konfrontacjach Filmowych 1

Jeden z najoryginalniejszych filmów ostatnich lat – TabuMiguela Gomesa otworzy rozpoczynające się w ten piątek STUDENCKIE KONFRONTACJE FILMOWE.

Plakat Tabu

Przegląd najlepszych filmów artystycznych z całego świata po raz dwudziesty organizuje lubelskie kino Chatka Żaka. Festiwal potrwa do 27. marca. W trakcie 17 festiwalowych wieczorów zostanie zaprezentowanych 17 filmów.

Lubelscy widzowie zobaczą przedpremierowo m.in. Madryt 1987 (premiera 22 marca) Hiszpanię (premiera 3 maja), Dziewczyny o wielkich sercach czy Wszyscy w naszej rodzinie. W programie znalazły się też filmy, których nie ma już w repertuarze, a premierę miały w ubiegłym roku, np. Barbara Christiana Petzolda i Diaz Daniele Vicariego.

Tabu to jeden z filmów konkursowych ubiegłorocznego festiwalu filmowego w Berlinie, zwycięzca nagrody im. Alfreda Brauera za innowację artystyczną, nominowany do prestiżowej nagrody Lux Prize, zachwalany przez krytyków filmowych na całym świecie.

Bohaterkami filmu są trzy kobiety, mieszkające w jednym apartamentowcu w Lizbonie. Po przejściu na emeryturę Pilar stara się nadać sens swojemu życiu. Działa na rzecz biednych, bierze udział w akcjach charytatywnych i marszach pokojowych, pomaga też swojej ekscentrycznej sąsiadce – Aurorze, uzależnionej od hazardu. Starsza pani przychodzi do mieszkania Pilar zawsze, kiedy wpada w tarapaty lub chce pożalić się na swą pokojówkę, czarnoskórą Santę, którą podejrzewa o praktykowanie czarnej magii. Kiedy Aurora podupada na zdrowiu, prosi, żeby Pilar i Santa odnalazły pewnego mężczyznę. Okazuje się, że to ukochany Aurory z lat jej burzliwej młodości. Opowiada on kobietom niesamowitą historię o miłości i zbrodni rodem z filmów przygodowych. Cofamy się w czasie o pięćdziesiąt lat, kiedy Aurora była posiadaczką wielkiej farmy w Afryce…
Dystrybutorem filmu "Tabu" jest Aurora Films.

Premiera Tabu w polskich kinach to 1 marca 2013 roku.

Kalendarium projekcji STUDENCKICH KONFRONTACJI FILMOWYCH W CHATCE ŻAKA znajdziecie tutaj.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…