Co zainspirowało reżysera Wolverine'a?

Hugh Jackman jako Wolverine

Na Twitterze można znaleźć wypowiedź reżysera filmu Wolverine, Jamesa Mangolda, w której wymienia listę filmów, które posłużyły mu jako inspirację przy tworzeniu jego najnowszego filmu.

W Polsce film zadebiutuje na ekranach 26 lipca tego roku. Dystrybutorem obrazu jest Imperial – CinePix.

Hugh Jackman ponownie wciela się w rolę tajemniczego, obdarzonego niezwykłą mocą Wolverine’a, który postanawia wyjaśnić zagadkę swego pochodzenia. Logan wyjeżdża do Japonii, gdzie zakochuje się w kobiecie, która jest już zaręczona z innym mężczyzną. Kiedy jej ojciec, wpływowy gangster, odkrywa, że Wolverine nie zamierza się wycofać, wzywa Silver Samuraia żeby pozbył się Logana.

Oto lista filmów:

Francuski łącznik, 13 zabójców, Dryfujące trzciny, Chungking Express, Daimajin, Wyjęty spod prawa Josey Wales, Happy Together, Chinatown, Czarny narcyz, Jeździec znikąd oraz samurajska trylogia – Samuraj, Zoku Miyamoto Musashi: Ichijôji no kettô, Miyamoto Musashi kanketsuhen: kettô Ganryûjima.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.