Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Sundance z kolejnym serialem 2

Amerykańska stacja Sundance Channel na dobre rozpoczyna produkcję własnych seriali. Już za tydzień premierę będzie mieć współprodukowana przez nią mini seria Tajemnice Laketop autorstwa Jane Campion. W kwietniu natomiast wyemitowany zostanie pierwszy samodzielny serial tejże stacji zatytułowany Rectify. Teraz Sundance Channel zamówił kolejną odcinkową produkcję pt. The Descendants.

The Descendants (tytuł roboczy) nie jest powiązany z filmem, w którym wystąpił George Clooney (Spadkobiercy). Opowiada natomiast o małomiasteczkowym szeryfie, który stara się utrzymać swoją rodzinę razem, jednocześnie pilnując porządku na terenie zamieszkałym przez dwie społeczności (biali i Indianie) żyjące w niezgodzie. Tragedia i zatuszowanie sprawy związanej z żoną szeryfa, prowadzi mężczyznę do zawarcia niebezpiecznego przymierza z członkiem plemienia.

Twórcami serialu są Aaron Guzikowski i Sarah Condon. Sezon pierwszy będzie liczyć sześć odcinków, każdy trwający jedną godzinę. Premiera jeszcze w tym roku. To nie koniec dobrych wieści. Szefowie stacji poinformowali również, że rozwijają departament scenariopisarski, w związku z czym zapowiadają się kolejne zamówienia.

Stacja Sundance Channel powstała w 1996 roku i jest poświęcona przede wszystkim kinu niezależnemu, światowemu oraz dokumentom. Została założona przez Showtime Networks (należący do CBS Networks), Universal Studios (należący do NBC Universal) i Roberta Redforda (protoplasty festiwalu filmowego Sundance). W maju 2008 roku Rainbow Media (gigant mediowy posiadający m.in. AMC) wykupił kanał za 496 milionów dolarów. W kwietniu 2010 roku Sundance Channel rozpoczął nadawanie w Polsce.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…