Samojłowicz o aferze Amber Gold

Biuro Amber Gold

UPDATE: Link

Najwidoczniej 16 nominacjami do tegorocznych anty-nagród Węży dla filmu Kac Wawa nie za bardzo przejął się producent Jacek Samojłowicz. Obecnie planuje nakręcenie filmu o aferze Amber Gold.

Poszukiwany jest scenarzysta, który przeniesie autentyczną historię na scenopis filmowy.

Niedługo rozpocznie się także casting. Do roli założyciela firmy, Marcina Plichty przymierzani są tacy aktorzy jak: Tomasz Karolak, Antoni Pawlicki, Michał Milowicz czy Przemysław Bluszcz. Wszyscy aktorzy spotkali się już z Samojłowiczem na planie Kac Wawy.

<a class=

To historia, która wymaga rozliczenia. Jestem podekscytowany i nie mogę doczekać się rozpoczęcia zdjęć.

Uważam, że postać Marcina P. jest niejednoznaczna i warta analizy. Nie chcemy jednak nikogo oceniać. Tą ocenę pozostawimy naszym przyszłym widzom. Chcemy natomiast stworzenia mrocznej, głębokiej opowieści. Chcemy, aby film był dla młodego pokolenia tym czym Popiół i diament Wajdy był dla generacji powojennej.

Mówi Jacek Samojłowicz.

Plotki głoszą, że jeśli film dobrze poradzi sobie w kinach, powstanie cała trylogia! Druga część ma opowiadać o trudach pobytu w więzieniu Marcina Plichty, a trzecia o wyjściu z więzienia i ponownych próbach założeniach spółki.

Podobnie jak Kac Wawa, film ma być wyświetlany w 3D.


Redox
Redaktor, wer, moderator, dodający zwiastuny, obsługujący fanpage fdb na Facebooku, w końcu kinomaniak. Lubię adaptacje komiksów, filmy z gatunku survival, ale też nie pogardzę dobrym niezależnym kinem. Z seriali nie trawię procedurali, a z muzyki najbardziej przemawia do mnie rock z nurtu psychodelicznego i progresywnego. Na fdb.pl od jesieni 2008 roku.