Nominacje do Oscarów ogłoszone! 0

Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do Oscarów, o tytuł najlepszego filmu roku będą walczyć: Babel, Listy z Iwo Jimy, Infiltracja, Królowa i Mała Miss.



p=. Plakat Oscary 2007 / oscars.orgPlakat Oscary 2007 / oscars.org
Najwięcej nominacji, bo aż 8 dostał film Dreamgirls – nie będzie jednak walczył w najważniejszej kategorii, czyli Najlepszy film. Siedem nominacji dostał Babel, po 6 nominacji zdobyły Labirynt fauna i Królowa, po 5 Infiltracja i Krwawy diament, 4 nominacje dostały filmy Mała Miss, Listy z Iwo Jimy, Notatki o skandalu i Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka, 3 nominacje ostrzymały Małe dzieci, Apocalypto, Ludzkie dzieci no i po 2 nominacje otrzymały filmy Diabeł ubiera się u Prady, Sztandar chwały, Niewygodna prawda, Prestiż i Lot 93.

Nominacje o 14:30 czasu polskiego ogłosił przewodniczący Akademii Sid Ganis oraz aktorka Salma Hayek.

Salma Hayek i Sid GanisSalma Hayek i Sid Ganis

Rozdanie nagród nastąpi w niedzielę, 25 lutego w Kodak Theatre w Hollywood. Transmisję telewizyjną zapewni jak zwykle stacja ABC.

Statuetkę Oscara za całokształt twórczości odbierze Ennio Morricone, który skomponował muzykę do ponad 400 filmów. Galę w Kodak Theatre w Hollywood poprowadzi Ellen DeGeneres.

Oto pełna lista nominacji:

Najlepszy film
Babel
Listy z Iwo Jimy
Infiltracja
Królowa
Mała Miss

Najlepszy aktor
Leonardo DiCaprio za Krwawy diament
Ryan Gosling za Half Nelson
Peter O'Toole za Venus
Will Smith za W pogoni za szczęściem
Forest Whitaker za Ostatniego króla Szkocji

Najlepsza aktorka
Penelope Cruz za Volver
Judi Dench za Notatki o skandalu
Helen Mirren za Królową
Meryl Streep za Diabeł ubiera się u Prady
Kate Winslet za Małe dzieci

Najlepszy aktor drugoplanowy
Alan Arkin za Małą Miss
Jackie Earle Haley za Małe dzieci
Djimon Hounsou za Krwawy diament
Eddie Murphy za Dreamgirls
Mark Wahlberg za Infiltrację

Najlepsza aktorka drugoplanowa
Adriana Barraza za Babel
Cate Blanchett za Notatki o skandalu
Abigail Breslin za Małą Miss
Jennifer Hudson za Dreamgirls
Rinko Kikuchi za Babel

Najlepsza reżyseria
Paul Greengrass za Lot 93
Clint Eastwood za Listy z Iwo Jimy
Stephen Frears za Królową
Alejandro Gonz?lez I??rritu za Babel
Martin Scorsese za Infiltrację

Najlepszy scenariusz oryginalny
Babel
Listy z Iwo Jimy
Mała Miss
Labirynt Fauna
Królowa

Najlepszy scenariusz adaptowany
Borat
Ludzkie dzieci
Infiltracja
Małe dzieci
Notatki o skandalu

Najlepszy film animowany
Auta
Happy Feet – Tupot małych stóp
Straszny dom

Najlepszy film zagraniczny
After the Wedding
Days of Glory
Życie na podsłuchu
Labirynt fauna
Water

Najlepszy film dokumentalny
Deliver Us From Evil
Niewygodna prawda
Iraq In Fragments
Jesus Camp
My Country, My Country

Najlepsze zdjęcia
Black Dahlia
Ludzkie dzieci

Iluzjonista
Labirynt fauna
Prestiż

Najlepsza muzyka
Babel
The Good German
Notatki o skandalu
Labirynt fauna
Królowa

Najlepsza piosenka
I Need To Wake Up – Niewygodna prawda
Listen – Dreamgirls
Love You I Do – Dreamgirls
Our Town – Auta
Patience – Dreamgirls

Najlepszy montaż
Babel
Krwawy diament
Ludzkie dzieci
Infiltracja
Lot 93

Najlepsze efekty specjalne
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Poseidon
Superman: Powrót

Najlepsze kostiumy
Cesarzowa
Diabeł ubiera się u Prady
Dreamgirls
Maria Antonina
Królowa

Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz
Dreamgirls
Dobry agent
Labirynt fauna
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Prestiż

Najlepsza charakteryzacja
Apocalypto
Klik: I robisz, co chcesz

Labirynt fauna

Najlepszy dźwięk
Apocalypto
Krwawy diament
Sztandar chwały
Listy z Iwo Jimy
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

Najlepszy montaż dźwięku
Apocalypto
Krwawy diament
Dreamgirls
Sztandar chwały
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

Najlepszy aktorski film krótkometrażowy
Binta And The Great Idea
Éramos Pocos

Helmer & Son
The Saviour
West Bank Story

Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
The Blood Of Yingzhou District
Recycled Life
Rehearsing A Dream
Two Hands

Najlepszy animowany film krótkometrażowy
The Danish Poet

Lifted
The Little Matchgirl
Maestro
No Time For Nuts

Za całokształt twórczości
Ennio Morricone

źródło: oscars.org

Dreamgirls 2006 - 8 nominacjiDreamgirls 2006 - 8 nominacji Babel 2006 - 7 nominacjiBabel 2006 - 7 nominacji Labirynt fauna 2006 - 6 nominacjiLabirynt fauna 2006 - 6 nominacji Królowa 2006 - 6 nominacjiKrólowa 2006 - 6 nominacji Infiltracja 2006 - 5 nominacjiInfiltracja 2006 - 5 nominacji Krwawy diament 2006 - 5 nominacjiKrwawy diament 2006 - 5 nominacji

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Yasha 2007-01-27

Infiltracja – za reżyserię, montaż i scenariusz adaptowany
I tak przewiduję, że będzie 2/3 w najgorszym razie.
Reszta mnie nie interesuje.

Dziękuję za uwagę :-)

Asia 2007-01-24

NAJLEPSZY FILM – Babel
NAJLEPSZA AKTORKA – Helen Mirren – Królowa
NAJLEPSZY AKTOR – Leonardo DiCaprio – Krwawy diament
NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA – Adriana Barraza – Babel
NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY – Eddie Murphy – Dreamgirls
NAJLEPSZA REŻYSERIA – Alejandro Gonzalez Inarritu – Babel
NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY – Babel – Guillermo Arriaga
NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY – Borat – Sacha Baron Cohen, Peter Baynham
NAJLEPSZA MUZYKA – Babel – Gustavo Santaolalla
NAJLEPSZE ZDJĘCIA – Black Dahlia – Vilmos Zsigmond
NAJLEPSZY FILM ANIMOWANY – Happy Feet
NAJLEPSZY FILM ZAGRANICZNY – Labirynt fauna
NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE – Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

NeverGiveUp 2007-01-23

Najlepszy film
"Królowa"

Najlepszy aktor
Will Smith za "W pogoni za szczęściem"

Najlepsza aktorka
Helen Mirren za "Królową"

Najlepszy aktor drugoplanowy
Eddie Murphy za "Dreamgirls"

Najlepsza aktorka drugoplanowa
Cate Blanchett za "Notatki o skandalu"

Najlepszy scenariusz oryginalny
"Labirynt Fauna"

Najlepszy scenariusz adaptowany
"Ludzkie dzieci"

Najlepszy film animowany
"Happy Feet – Tupot małych stóp"

Najlepszy film zagraniczny
"Labirynt fauna"

Najlepsze zdjęcia
"Iluzjonista"

Najlepsza muzyka
"Labirynt fauna"

Najlepsza piosenka
"Listen" – "Dreamgirls"

Najlepszy montaż
"Lot 93"

Najlepsze efekty specjalne
"Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka"

Najlepsze kostiumy
"Maria Antonina"

Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz
"Labirynt fauna"

Najlepsza charakteryzacja
"Apocalypto"

Najlepszy dźwięk
"Apocalypto"

Najlepszy montaż dźwięku
"Apocalypto"

mgmb 2007-01-23

film – mała miss
aktor – Forest Whitaker za "Ostatniego króla Szkocji"
aktorka – Penelope Cruz za "Volver"
aktor drugoplanowy – Jackie Earle Haley za "Małe dzieci"
aktorka drugoplanowa – Abigail Breslin za "Małą Miss"
Najlepsza reżyseria – Clint Eastwood za "Listy z Iwo Jimy"
Najlepszy scenariusz oryginalny – "Mała Miss"
Najlepszy scenariusz adaptowany – "Małe dzieci"
Najlepszy film animowany – Auta
Najlepszy film zagraniczny – "Labirynt fauna"
Najlepsze zdjęcia – "Labirynt fauna"
Najlepszy montaż – "Ludzkie dzieci"
Najlepsze efekty specjalne – "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka"
Najlepsze kostiumy – "Maria Antonina"
Najlepsza scenografia i dekoracja wnętrz – "Labirynt fauna"
Najlepsza charakteryzacja – "Labirynt fauna"

m. 2007-01-23

Oto moje typy:
- Najlepszy film – "Mala miss" ale watpie, zeby wygral, bo za malo komerycjny
- Najlepszy aktor – DiCaprio [btw. co tu robi will smith?]
- Najlepsza aktorka – Peneolpe Cruz – bije na glowe
- Najlepszy aktor drugoplanowy – Djimon Hounsou [a gdzie jest jack nicholson?]
- Najlepsza aktorka drugoplanowa – Adriana Barraza
- Najlepsza reżyseria – pewnie wygra Paul Greengrass, bo temat dla amerykanow byl wazny i dobrze nakrecony
- Najlepszy scenariusz oryginalny – Babel
- Najlepszy scenariusz adaptowany – Ludzkie dzieci
- Najlepszy film animowany – [same shity], ale najlepszy to chyba Happy Feet
- Najlepszy film zagraniczny – Zycie na podsluchu
- Najlepsze zdjęcia – Ludzkie dzieci
- Najlepsza muzyka – "Notatki o skandalu"
Najlepszy montaż – krwawy diament
- Najlepsze kostiumy – "Maria Antonina"
- Scenografia – "Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka"
Charakteryzacja – Apocalypto

czesc typow to jest to co ja chcialbym, zeby wygralo, a czesc to faworyci ze wzgledu na nagrody, aktorow, reklame itp.

Proszę czekać…