Fan seriali i amerykańskiego kina niezależnego.

Widowiskowa Gra Endera 5

Gra Endera została oparta na pierwszym tomie popularnej sagi Orsona Scotta Carda. Ziemi grozi najazd śmiertelnych robali z kosmosu. Decydenci postanawiają wyselekcjonować najlepsze dzieci z całego globu i wyszkolić je na żołnierzy doskonałych, którzy odeprą inwazję obcych. Po latach najlepszym kadetem okazuje się tytułowy Ender i to na nim spocznie ochrona ludzkości.

Hailee Steinfeld i Asa Butterfield w "Grze Endera"

W główną rolę wcielił się Asa Butterfield. Wspomagają go doświadczeni aktorzy (Harrison Ford, Ben Kingsley, Viola Davis) oraz zdolne młode pokolenie (Hailee Steinfeld, Abigail Breslin). Polska premiera jest zapowiedziana na 8 listopada.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

micwide 2013-05-10

Gra Endera to kawał dobrego klasycznego, papierowego SF. Oczywiście opinia dotyczy książki. Kto czytał ten wie – ja czytałem. Kolejne części też. Apetyt więc mój został połechtany i liczę na to że się nie zawiodę. Zakładam że Harrison Ford zapewne nie zagra w płytkiej i ckliwej historyjce o młodocianym "bohaterze" – chociaż, kto wie. Z drugiej strony, może najpierw lepiej przeczytać a potem pisać opinie o filmie.
PS. Trochę Scott się pomylił jeśli chodzi o "Układ Warszawski" – ale pisał to w innych czasach.

jacks 2013-05-07

Oj, mam obawy, że dostaniemy ciekawą historię z dość mdłym głównym bohaterem dla nastoletnich fanek. Czekam na produkcję będącą mieszanką sci-fi i młodocianego "bohatera" w stylu, niedawno granej w kinach, Hanny.

Proszę czekać…