Oscary - bukmacherzy typują 0

And the Oscar goes to… – te najbardziej oczekiwane przez filmowy świat słowa padną już za miesiąc. 25 lutego niekwestionowaną stolicą światowego kina ponownie będzie Kodak Theatre w Los Angeles.

W tym roku oskarową galę poprowadzi Ellen DeGeneres, amerykańska aktorka komediową i gospodarz zdobywającego od 2004 roku nagrody Emmy programu telewizyjnego The Ellen DeGeneres Show. Polscy widzowie mogą ją pamiętać z oryginalnej ścieżki dźwiękowej filmu Gdzie jest Nemo?, w którym użyczyła swojego głosu głównej roli kobiecej, czyli rybce Dory, cierpiącej na brak pamięci krótkotrwałej. Oby tylko ta dolegliwość nie wpłynęła na przebieg tegorocznej ceremonii wręczenia nagród amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

W tym roku niepozorne (3,86 kg wagi, 34,3 cm wysokości), pokryte 24 karatowym złotem statuetki Oskara wręczane będą przez m.in. Philipa Seymour Hoffmana, Reese Witherspoon, George?a Clooney?a, Rachel Weisz oraz ostatniego odtwórcę roli Jamesa Bonda, agenta Jej Królewskiej Mości, Daniela Craiga.

Im bliżej do rozdania nagród Akademii, tym większe emocje. Bukmacherzy bwin postanowili podnieść i tak już wysoką temperaturę oczekiwania na werdykt członków szacownej Akademii i rozpoczęli przyjmowanie zakładów na zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Zdaniem bukmacherów bwin największe szanse na otrzymanie Oskara w tym roku mają m.in. Jennifer Hudson i Eddie Murphy za drugoplanowe role w nominowanym w 8 kategoriach musicalu Dreamgirls, Helen Mirren za główną rolę kobiecą w dramacie Królowa, Forest Whitaker za główną rolę męską w filmie Ostatni król Szkocji oraz jeden z największych pechowców w historii Oskarów, Martin Scorsese za reżyserię obrazu Infiltracja. Ostatnie dzieło Martina Scorsese jest również faworytem bukmacherów bwin w kategorii Najlepszy Film. Czy rzeczywiście tegoroczna gala okaże się dla nich łaskawa? Czy szósta nominacja Martina Scorsese w kategorii Najlepszy Reżyser w końcu przyniesie mu upragnioną statuetkę? O tym przekonamy się 25 lutego.

Poniższe tabele prezentują wysokości wygranych w wybranych zakładach na tegoroczną 79. ceremonię wręczenia nagród amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (przy wartości zakładu wynoszącej 10 złotych).

Informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

HeRr

Jak obstawiać?

Proszę czekać…