widoczny tu i tam. hasam.

Przedpremiera Świadka koronnego - relacja 0

Świadek koronny zawita do kin 2 lutego. Jednak kampania reklamowa poprzez pokazy przedpremierowe już się rozpoczęła…

!http://gfx1.fdb.pl/jau6ds(Małaszyński i Dąbrowska rozdają autografy )!

Już piątek białostoccy widzowie zobaczyli Świadka koronnego?. Główną rolę zagrał ich lokalny rodak, więc sala była co do miejsca zapełniona. Znaczna część przyszła, aby obejrzeć Pawła Małaszyńskiego, który i tak w połowie filmu wyszedł z sali. Po seansie powrócił wraz z producentem – Arturem Kowalewski i aktorką – Alicją Dąbrowską.

Pytania zadawała przede wszystkim widownia. Bywały głupie, banalne, retoryczne a niektóre ciekawe. Na pytanie, która scena była ich zdaniem najtrudniejsza, mikrofon przejęła Alicja krótko odpowiedziała: Gwałt. Scena, którą kręcono ponad 12 godzin. Początkowo dyskusja nie kleiła się zupełnie. Fanki tylko czekały z przygotowanymi markerami/długopisami itp. po autograf. Czy to na ręku, czole, kartce, plakacie – nie ważne. Aktorzy również nie wykazywali zbytniego entuzjazmu. Odpowiadali lakonicznie: tak, nie, nie mogę o tym mówić etc. Rozkręcać zaczęli się dopiero po opowieści Alicji, kiedy wchodziła na plac więzienia o zaostrzonym rygorze w Malborku, o reakcjach łysych facetów, którzy nie widzieli kobiet od lat.

Nie zabrakowało pytań o przyszłość, marzenia. Małaszyński wymienił reżyserów, u których najchętniej pojawiłby się: „Wymienię polskich, bo na zagranicznych nie starczyłoby czasu Zdecydowanie jest to Wajda, Fabicki, Piekorz, Machulski i Vega”. Widownie zaciekawiła również kontynuacja, przedstawiciele filmu chórem powiedzieli – „Na razie nie.”. Małaszyński był zmartwiony faktem, że wycięto z nim wiele scen i ma nadzieje, że pojawią się one w dodatkach na DVD.

Główny aktor był osaczony przez szalone nastolatki, więc udało mi się zamienić kilka zdań z Alicją Dąbrowską.

Jest to pani debiut na dużym ekranie. Nie była pani również widoczna w telewizji, przede wszystkim były to epizodyczne role. Jakie plany na przyszłość? Związane z branżą filmową, czy może teatr?

Mam zamiar brnąć w film przede wszystkim.

Jeżeli tak to w jakim kierunku: serial, off, telewizja, duży ekran?

Na razie telewizja. Już niedługo będzie można mnie zobaczyć w serialu Odwróceni? na TVN. Jeżeli chodzi o film. Na razie nie mam żadnych konkretnych propozycji.

Grała pani kilka epizodów w serialach. Jeżeli dostałaby pani propozycję zagrania w serialu-tasiemcu, przyjęłaby to pani?

Nie, zdecydowanie nie. Jeżeli serial, to coś takiego jak Odwórceni?, kilkanaście odcinków i koniec to w porządku. Aktorzy serialowi są kojarzeni później tylko i wyłącznie z jedną postacią, a ja nie chcę tego.

!http://gfx1.fdb.pl/kau6ds(Producent i aktorzy odpowiadają na pytania )!

Jak się współpracowało z reżyserami? Pawłem Małaszyńskim, który jakby nie patrzeć stał się amantem polskiego filmu i gwiazdą.

Z Pawłem pracowałam bardzo mało. W filmie jest tylko jedna scena, ten pocałunek w toalecie. Jeżeli chodzi o reżyserów, to nie miałam większych spięć, mimo iż jestem z natury choleryczką. Miło się współpracowało

Dobrze, dziękuje za rozmowę i życzę powodzenia w karierze filmowej.

Nie dziękuje za powodzenie, dziękuje za rozmowę.

!http://gfx1.fdb.pl/lau6ds(Alicja Dąbrowska oblegana przez starsze panie )!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Aseq

leprechan, brawo !!! ;)

Trophy

Fajny wywiad i fotki. ;)

Proszę czekać…