Wrzesień z Monolith Films

Dystrybutor Monolith Films zaplanował wrześniowe daty premier dla swoich nowych filmów. Zobaczymy między innymi dwie głośne biografie – Steve’a Jobsa i księżnej Diany. Nie zabraknie także obsadzonego gwiazdami thrillera, który wyreżyserował dotąd znany głównie z komedii romantycznych Robert Luketic. We wrześniu także do polskich kin wejdzie długo wyczekiwany film Jana Kidawy-Błońskiego.

Jobs

W rolę legendarnego już Steve’a Jobsa wcielił się Ashton Kutcher. Akcja filmu rozgrywa się na przestrzeni lat, ukazując drogę do sławy firmy Apple i jego założyciela. Premiera: 30 sierpnia.

W ukryciu

Schyłek drugiej wojny światowej. Pewien samotny ojciec młodej kobiety postanawia ukryć w swoim domu Żydówkę. Jednak niespodziewanie zostaje on aresztowany, a jego córka decyduje się na dalszą pomoc kobiecie. Izolacja i strach zbliżają je do siebie. Premiera: 6 września.

Paranoja

Ambitny, młody pracownik branży informatycznej ma szansę awansować w korporacji, jednak wcześniej musi podjąć się szpiegowania konkurencyjnej firmy. Premiera: 13 września.

Diana

Naomi Watts jako księżna Diana. Film ma się koncentrować na ostatnich dwóch latach jej życia – kampanii przeciw minom lądowym i relacji z chirurgiem dr Hasnatem Khan. Premiera: 20 września.


Piotr Biernacki
Fan amerykańskiego kina niezależnego.