Ogromny sukces Minionki rozrabiają 3

W 2010 roku Jak ukraść Księżyc dość niespodziewanie okazało się wielkim przebojem amerykańskich kin. Film przy zaledwie 69 mln$ budżetu zarobił 252 mln$ i zajął 7 miejsce w zestawieniu największych hitów roku. Druga część, ochrzczona przez polskiego dystrybutora mianem Minionki rozrabiają pobije ten wynik.

radość w obozie zwycięzcówradość w obozie zwycięzców

Animacja przyniosła w piątek ok 30 mln$, od środy w amerykańskich kinach zarobiła już ok 89 mln$ a do poniedziałku, po pięciodniowym, długim weekendzie na jej koncie znajdzie się ok 140 mln$. Pierwsza część po 5 dniach przyniosła wpływy w wysokości 72 mln$, jak widać kontynuacja spokojnie zmierza ku 300 mln$ z amerykańskiego rynku, a może nawet powalczy z Iron Manem 3 o tytuł najbardziej kasowego filmu roku? Wiele zależy od tego jak film poradzi sobie w starciu z wchodzącym za dwa tygodnie Turbo.

Warto też zwrócić uwagę na środowe i czwartkowe osiągnięcia Minionków, w środę film przyniósł 34.3 mln$ co jest 8 wynikiem w historii, w czwartek 24.5 mln$ co jest 7 wynikiem w historii i drugim największym czwartkiem nie będącym dniem premiery. Niesamowity jest również fakt, że sequel tak ogromnego przeboju utrzymał budżet pierwszej części, Minionki 2 pochłonęły zaledwie 76 mln$.

smutek w obozie pokonanychsmutek w obozie pokonanych

Na przeciwnym biegunie znajduje się Jeździec znikąd który dołączył do największych finansowych porażek tego lata. Kosztująca 215 mln$ superprodukcja zarobiła w piątek ok 13 mln$, od środy przynosząc ok 32 mln$, czyli tyle ile powyższa konkurencja zarobiła w ciągu jednego dnia. Film z Deppem zbiera też przeciętne lub słabe opinie od widzów i krytyków, prognozuje się, że do poniedziałku na jego koncie znajdzie się ok 55 mln$. Dla Johnny'ego Deppa to już piąty z rzędu film który rozczarował w amerykańskich kinach: Turysta przyniósł 68 mln$ przy 100 mln$ budżetu, Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach 241 mln$ przy 250 mln$ budżetu i 300 mln$ wpływów przekraczanych przez poprzednie części, Dziennik zakrapiany rumem zaledwie 13 mln$ przy 45 mln$, a Mroczne cienie 80 mln$ przy 150 mln$ budżetu.

W cieniu pojedynków letnich gigantów premierę miał Kevin Hart: Let Me Explain, prezentujący występ popularnego w Stanach komika Kevina Harta w mało popularnej w Polsce formie stand-up. Film zarobił w piątek ok 3 mln$, w ciągu pierwszych 5 dni przyniesie ok 13 mln$. Bardzo dobry wynik dla produkcji której budżet raczej nie przekroczył 5 mln$.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Karol Komański 2013-07-08

Ten film to powinien się Long Ranger nazywać

Piotr Biernacki 2013-07-06

Może i też. Ale nie zmienia to faktu, że jest zabawny w "Lone Ranger" i gdyby nie on, to bym się zanudził na seansie.

Quagmire 2013-07-06

Według mnie jest to przede wszystkim efekt zmęczenia amerykańskiej widowni Deppem grającym po raz kolejny Jacka Sparrowa.

Piotr Biernacki 2013-07-06

Porażka "Jeźdźca znikąd" nie dziwi. Nie dość, że o filmie można powiedzieć, że jest co najwyżej przeciętny, to na dodatek marketingowcy przesadzili z kampanią, która miała wszystkiego za dużo.

Proszę czekać…